Przepełnienie bufora 9

Ciekawostki, Przepełnienie bufora    9 Styczeń 2009 9:48

Ostatnie przepełnienie bufora pojawiło się 15 grudnia. Od tego czasu aktywność blogowa spadła znacznie. Ale uzbierało się już parę ciekawych linków w mojej bibliotece, które chciałbym dzisiaj przedstawić. Dodałem sobie w Firefoxie folder ‘Opisane’ gdzie wrzucam wszystkie wpisy opisane do tej pory w serii ‘Przepełnienie bufora’ przez co nie muszę za każdym razem szukać miejsca w którym skończyłem ostatnio.

Strony używają za dużo CPU

Brant Simmons pisze jak to strona Mashable podczas ładowania używa 13% procesora, po wyłączeniu pluginów (w tym Flasha) spadło do 7%, po wyłączeniu JavaScriptu do 3%, a po wyłączeniu obrazków do 0%.

Trendy w e-commerce

Co ludzie kupują? Odpowiedź na to pytanie jak zawsze na Read Write Web. 77% ludzi ufa mejlom od znajomych. To dobry wynik. Blogom firmowym prawie nikt nie wierzy. Właśnie, przy okazji, szukam nowej nazwy dla bloga…

10 technik ulepszenia dizajnu strony

Ostatnio polepszyłem na stronie jakość obrazków. Na tej stronie jest podanych 10 przydatnych technik ulepszających jakość strony.

Kogo szukają pracodawcy

Pracodawcy szukają teraz ludzi do marketingu, IT, oprogramowania, social networkingu i publishingu. Szukają programistów, projektantów, sprzedawców, marketerów, dyrektorów i CEO.

5 najdziwniejszych języków na świecie

Na tej stronie można zobaczyć 5 ezoterycznych języków czyli LOLCODE, Brainfuck. Befunge, INTERCAL i Malbolge. Zabrakło języka Whitespace. Podobno każdy szanujący się programista powinien wymyśleć w życiu jeden język ezoteryczny i uczyć się jednego nowego na rok.

Przygotowałem dla Ciebie wpisy:

Dodaj do Sfory | Dodaj do Wykopu | Dodaj do Osnews


Brak komentarzy »

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Programming Blogs - BlogCatalog Blog Directory
WordPress, Pool Theme - Borja Fernandez - mod