Historia Polishwords

Strona Polishwords powstała 2 lata temu i od tego czasu miała wiele przeobrażeń. Na samym początku powstał szkielet. Szkielet ten nie wytrzymał jednak długo. Był to okres kiedy istniało z 20 stron o programowaniu i kilkadziesiąt forów.

Został on jednak dosyć szybko porzucony na korzyść gotowego CMS-a:

Akurat to nie odzwierciedla kolorystyki strony, niestety ta nie zachowała się w archiwum Internetowym. Może jak znajdę gdzieś w archiwach kopię strony to wrzucę. Wtedy strona była jeszcze po angielsku i głównie zajmowaliśmy się tworzeniem oprogramowania i tłumaczeniem aplikacji. Wtedy powstał to pierwszy program – Small E-mail Sender. Doczekał się on wersji 2.0.

Rok 2007 był czasem przestawienia się na język polski. Następnie zaczęły się prace nad przetłumaczeniem FAQ Windows Forms z języka angielskiego na język polski. W tym też czasie został zorganizowany konkurs, a zwycięzycy zdobyli nagrody i oczywiście duże doświadczenie. Do dzisiaj jest to jedyny FAQ z Windows Forms w języku polskim. Więc jest z czego być dumnym!

W ostatnim kwartale 2007 pojawił się pomysł nagrywania filmów instruktażowych z programowania w języku C#. Był to czas, kiedy wszystkie te serwisy z filmami (oprócz YouTube) nie istniały, nie było jeszcze dużo narzędzi do tworzenia filmów. Nadal zresztą jest ich mało. No ale jakoś się zaczęło i na Polishwords pojawiły się pierwsze filmy instruktażowe z programowania w polskiej sieci. Są one udostępniane w sieci za darmo od początku ich istnienia.

Z kolei rok 2008 to dla strony czas uspołecznienia ;). Zaczęliśmy akcję gromadzenia najlepszych blogów informatycznych w polskiej sieci, zorganizowaliśmy konkurs. Wkrótce inne portale programistyczne zaczęły brać z Polishwords przykład i promować dyskryminowane dotąd blogi. My dalej idąc tym tropem postawiliśmy na dalszą promocję bloggerów i to nie tylko programistów, ale też ekspertów z innych dziedzin informatyki.

Czytaj podobne  Pierwszy wpis na blogu

Co teraz

Zmieniliśmy wygląd, podjęliśmy współpracę z serwisami, ułatwiliśmy Ci zarządzanie zasobami ze strony Polishwords przez możliwość dodawania tutoriali do zakładek internetowych, dodaliśmy kanały RSS, abyś mógł być na bieżąco z tym co się u nas dzieje, przebudowaliśmy dużą część kody strony, aby dostosować ją pod następne kroki. Bo to nie jest nasz ostatni… ale jeden z pierwszych na nowej ścieżce.

Dzisiaj czyli 26 sierpnia 2008 wprowadzony został nowy layout Aniolik2, a wszystkie moduły, które były dotychczas testowane przez użytkowników (czyli w kolejności wprowadzania: książki, narzędzia, blogi, video tutoriale, newsy i pomoc) zostały włączone na stronie głównej.

W następnym poście będą zawarte wszystkie nowości jakie zostały wprowadzone na stronie w ciągu ostatnich dni, tak aby podczas przeglądania stron nie umknęły 😉

Z pozdrowieniami dla wszystkich użytkowników i szczególnie dla wszystkich, którzy włożyli wkład w nową wersję Polishwords i użytkowników, którzy testowali stronę przez ostatnie dni,

Tomasz

Przeczytaj też

Pierwszy wpis na blogu Witajcie, Wpisy, które są poniżej, pochodzą z bloga który prowadzę na CodeGuru PL. Skopiowałem je wszystkie tutaj dla tych, którzy bloga na CodeGur...
Napisano w Z życia bloga Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,