Najlepsze zakładki internetowe – część I

W tym poście zrecenzuję wszystkie zakładki internetowe dostępne standardowo w dodajdo.com. Dodajdo.com to serwis, który umożliwia umieszczenie na stronie albo blogu takiego przycisku jak pod każdym postem na moim blogu. Każdy może sobie więc niby łatwo dodać ciekawą rzecz do swojego konta zakładek. Konto zakładek to konto na serwisie zakładek, gdzie trzyma się linki do ciekawych rzeczy w Internecie. W odróżnieniu od zakładek zapisywanych w przeglądarce, zakładki internetowe są dostępne z każdego miejsca gdzie masz Internet. Oprócz tego możesz dzielić się swoimi zakładkami z innymi ludźmi i tagować je, przez co łatwiej znajdziesz niby je z powrotem.

Chciałem przy okazji napisać, że tak, mogłem dać lepsze i większe zdjęcie Princess Lei tutaj.

Zasady recenzji

Jak recenzuję: założyłem parę kont na tych serwisach zakładek. I teraz wchodzę po kolei na każdą stronę i próbuję dodać wpis z bloga do zakładek. W zależności od problemów itd. opiszę poniżej stan faktyczny tych serwisów. W efekcie wyłonię serwisy, które są warte używania. Nie będę przy tym brał pod uwagę liczby użytkowników, popularności itd. Jak kogoś to interesuje to zapraszam na alexa.com. Porównywanie liczb nie daje odpowiedzi na pytanie jaki serwis jest wygodny w użyciu. A taki cel jest tego postu.

Recenzowane są tylko polskie zakładki internetowe. Oprócz zakładek internetowych na liście dodajdo.com pojawiły się strony nie będące zakładkami: strony tematyczne albo w ogóle nie z tego świata. Jednak ponieważ znajdują się na liście dodajdo.com i mogą komuś się przydać, postanowiłem też je przebadać pod kątem dodawania znalezisk. No to do dzieła!

Lista dodajdo.com jest nieaktualna

Z górnej listy dodajdo.com tylko 8 (!) serwis nadaje się do używania. Reszta, czyli 17 (!) to serwisy o mniejszych i większych uchybieniach, albo nie mające swojego sensu na liście dodajdo. Czy może dodajdo jest już też wrakiem? Przecież takie uchybienia powinny skutkować usunięciem z listy dodajdo przez ich autorów. Wtedy nie miałbym o czym pisać w tym wpisie! Ale oczywiście zachęcam do przeczytania oceny każdego serwisu. Niewykluczone, że to co mi przeszkadza, Tobie może nie przeszkadzać. Jeżeli uważasz, że jakiś portal powinien dostać za coś jeszcze plusy to napisz w komentarzach.

Cześć I: Ocena podstawowa

Wykop.pl – +

Wybieram dodanie posta do Wykopu. Wykop to duża strona więc nie powinno być problemu. A jednak. Objawia się problem, który jak zobaczycie dotyka większość niskiej jakości serwisów. Ale po kolei. Wykop prosi mnie o zalogowanie się. Podaję dane mojego konta i… ładuje się strona główna. Jestem zalogowany, ale gdzie moje dane do dodania? Muszę cofnąć się do samego początku. Wykop zarobił w tym momencie minusa!

Cofam się i naciskam jeszcze raz przycisk Wykopu. Dane dodają się dobrze do odpowiednich pól. Ponieważ mój blog jest zazwyczaj w języku polskim i o technologii brakuje mi możliwości określenia tych parametrów. Ale tutaj wina leży na styku Wykop.pl – Dodajdo.com. Warto zwrócić uwagę, że kodowanie znaków jest poprawne. Za to Wykopowi należy się plus.

Elefanta.pl + + +

Jest to chyba jedyny portal zakładek, który po zalogowaniu pamięta dane ze strony. Podaję dane logowania, a formularz dodawania już czeka na wypełnienie reszty pól, a te przekazane przez moją stronę stronie dodajdo.com są już zachowane. Za to Elefanta ma plusa.

Oprócz tego można od razu polecić stronę znajomemu przez pole zaznaczenia “Poleć stronę”. Wtedy podajemy mejle do znajomych i voila: można umilić znajomym odbieranie poczty 🙂 Za to będzie drugi plus.

Serwis ma też wyjątkowo w tym zestawieniu dużo kategorii. Widać że twórcy nie olewają świata nie-informatycznego i zrobili to szybciej niż Wykop. Za to już 3 plus.

Przydatna jest też możliwość oceny znaleziska, ale nie wiem czy do końca. No bo skoro ktoś już dodaje to ma w tym jakieś zainteresowanie.

Trzy plusy dla Elefanta.pl i żadnych minusów? Może jeszcze coś wymyślę…

Axv.pl i youbookmarks.pl – – –

Te dwa serwisy mają tak podobny model że postanowiłem ocenić je równocześnie. Obie strony wymagają dodanie paska do przeglądarki – za to duży minus! Nie można dodać tylko małego przycisku jak w innych serwisach zakładek, drugi minus. Oba serwisy wyglądają jak swoje kopie, za to trzeci minus. No dobrze, za to nie będzie minusa.

Czytaj podobne  Nexus 4 - uchylamy rąbka tajemnicy przed premierą!

Trzeci minus faktycznie będzie za to, że mimo że serwisy występują w liście dodajdo.com, nie umożliwiają dodawania przez swoje strony – trzeba założyć konto i trzeba dodać pasek do przeglądarki. Dla mnie to dyskwalifikuje te serwisy. Ale może dla kogoś nie. Dlatego daję po prostu 3 minus za to.

Digg.com i delicious.com – – –

Oba serwisy nie po polsku. Dlatego nie wiem co robią w górnej części listy. Za to o nich wspomnę, żeby każdy wiedział, że nie są po polsku i że można je spokojnie usunąć ze spersonalizowanej listy. Zarzuty fanów tych stron odpieram tym, że nie są po polsku i tyle. Jakby blog był po angielsku, a ja był pił zieloną herbatę pisząc tego posta pewnie dostałyby same plusy. Ale tak nie jest. 3 minusy dla obecności Digg.com i delicious.com w górnej cześci listy dodajdo.com

Forumowisko.pl – – –

Co w liście dodajdo.com robi strona na której można zakładać fora? Nie wiem, to jest tak wielka tajemnica dla mnie, że daję tej stronie 3 minus i mam nadzieję że jakiś zbulwersowany fan forumowiska.pl wyjaśni dla mnie i moich czytelników tą sytuację.

Linkologia.pl – + – + – (patrz Spis.pl)

Serwis należący do grupy Pino.pl. Z tego wynika to, że na wszystkie strony tej grupy wystarczy jeden login. To taki lokalny OpenID ;). Uwaga! Loguję się! Zalogowałem się i pojawiła się pusta plansza. Linkologia zarabia na pierwszego minusa. Cofam się i dodaję jeszcze raz. Mam nadzieję że jestem już zalogowany.

Można dodać zakładki z przeglądarki – za to plus. Może i inne serwisy też to potrafią, ale chyba nie, bo tylko Linkologia.pl się tym chwali na stronie głównej.

Oj joj joj. Pojawia się wielki błąd serwisów zakładek. Problem z kodowaniem. Serwis wstawił dziwne krzaki zamiast nazwy posta. Za to dostaje dużego minusa ode mnie.

Captcha nawet po zalogowaniu się? No ok, nie będę tego oceniał. Ale niektóre captcha są naprawdę trudne do odczytania. Za to kolejny minus.

Poza tym autorzy uznali, że podział na kategorie nie jest potrzebny. No w sumie po to są tagi. Jak ktoś widzi naraz kategorie i tagi, to może nie rozumieć jaki jest sens i logika tagów w Internecie. Za dążenie do używania tagów tak jak powinno się ich używać plus.

Flaker.pl + – + –

Flaker.pl, czyli serwis o którym napisałem niedawno, że jest łatą na całe zło Internetu. Wyprzedza czas i przestrzeń. Formularz dodawania to dwa pola: link i tytuł. Brakuje pola “tagi”. Za to minus. Podoba mi się, ale to nie jest serwis zakładek. Za to minus.

Dodaj jeszcze ten piękny Ajaxowy formularz logowania – za to duży plus, bo każdy kocha Ajaxa.

Więc tak: plus za przejrzysty formularz z dużymi czcionkami (!), na stronie dodajdo.com serwisy nie są podzielone tematycznie i nie wiadomo od razu czym jest flaker i inne o których napiszę dalej.

Mikser – – –

Po kliknięciu w oknie dodajdo.com pozycji Mikser pojawia się co? Mikser? Nie! Marker. Czyli strona o adresie rss-box.info. Za to strona ta dostaje 3 minusy. Bo wprowadza to w błąd użytkowników, dziwne że ani dodajdo.com ani mikserowi,markerowi,rss-box.info nie zależy na tym żeby wyjaśnić tą sytuację.

Trzy minusy dla tego czegoś pod pozycją “Mikser”

Gwar.pl – + –

Gwar – o tym portalu napisano już chyba wszystko. Ja dodam co następuje: portal nie wypełnia pola “Tytuł”, co mi się bardzo nie podoba. Niewygodne to to jest. Minus.

Po dodaniu zakładki autorzy dziękują. Za to będzie 1/2 plus. A tak to serwis jest estetyczny i ma duże czcionki. Za to też będzie 1/2 plus. Tylko poprawcie ten “Tytuł”, bo uciążliwe to jest bardzo.

Jeszcze coś: a mianowicie po zalogowaniu serwis próbuje wymusić dodanie RSS-a. W moim przypadku do IGoogle. To wymuszenie mi się wcale nie podoba. Co więcej nie można tak łatwo sobie cofnąć przeglądarki z tego miejsca. Minus.

Mojbiznes.pl – – –

Myślę że ten i inne portale tematyczne cierpią na tym, że nie są wylistowane oddzielnie na liście dodajdo.com. Po prostu zaśmiecają listę główną tak samo jak serwisy anglojęzyczne i nie zawsze wiadomo o czym serwisy tematyczne są. Za to minus.

Czytaj podobne  Kim jest Anna German?

Drugi minus za to, że moderatorzy skasowali mi konto w czasie gdy testowałem je. Trzeci minus, że nie dostałem informacji dlaczego konto zostało skasowane (testowa zakładka była na temat biznesu). W ten sposób mojbiznes.pl dostaje 3 minusy i jest zdyskwalifikowany. Przeważnie biznes kojarzy się z poważnymi ludźmi.

Linkr.pl – – –

Ten serwis to jakiś wrak. Widnieje na liście dodajdo, ale nie działa. To znaczy nie można się zarejestrować albo zalogować. Jakoś tak. Daję więc temu portalowi 3 minusy i go dyskwalifikuję. Chciałbym przy tej okazji dodać, że ta lista to nie lista serwisów, które rokują nadzieje. To nie jest też konkurs piękności. Albo serwis spełnia zadania serwisu zakładek albo nie. Linkr.pl nie spełnia nawet zadania serwisu, na którym można mieć konto.

Onmedia.pl + – + –

Kolejny serwis tematyczny, który na tym cierpi. Ten natomiast dotyczy najlepszych wpisów na blogach (co mnie osobiście bardzo interesuje). Niestety za to będzie minus, bo to ogranicza tematycznie. Serwis zapamiętuje dane po zalogowaniu się. Za to plus.

Strona wymagałaby według mnie drobnych zabiegów estetycznych – myślę że warto zainwestować trochę kasy w grafika, który by ogarnął całą koncepcję portalu. Bo widać, że od strony technicznej skrypt Pligg został użyty dobrze. Więc minus za grafikę.

Ostatni plus będzie za to, że strona nie powoduje błędów. Wszystko działa tak jak powino. Jest więc to dojrzały serwis z którego spokojnie można korzystać bez żadnych dziwactw.

Osnews.pl – + –

Kolejny serwis tematyczny, który cierpi. Serwis traktujący o Linuksach i o Open Source. Jeżeli nie masz znaleziska na ten temat narażasz się na krytykę. Ok, ale to powinno być wyjaśnione w opisie strony, regulaminie. Nie jest, a sam serwis mieni się jako “społecznościowy serwis informacyjny poświęcony oprogramowaniu, systemom operacyjnym i światowi IT”. Dlatego osnews.pl dostaje minus za to, że nie jest zgodny ze swoją definicją.

Serwis obsługuje OpenID i to widać. Za to plus.

Osnews.pl ma szansę zagrozić Wykopowi jeżeli jego autorzy rozszerzą jego profil działalności i przyzwyczają do tego użytkowników. Nie będzie to zadanie proste, ale możliwe. Nawet jeżeli strona ma swoje korzenie w zainteresowaniach OS i Linuxami. No a przede wszystkim myślę, że przydałoby się sprawić, aby serwisy o Ballmerze nie lądowały na LinuxNews, gdzie dzieje się z nimi wiadomo co…

Minus za powiązanie Osnews.pl i LinuxNews.

Plom.pl, pinger.pl – – –

Serwis mieni się hasłem “napisz co u Ciebie”. Domyślam się, że jest to podobny serwis do Pinger.pl? Jak dla mnie ponieważ po naciśnięciu przycisku dodajdo nie wyświetla się informacja o czym jest ten serwis itd. więc uważam, że pojawianie się tego serwisu na liście nie jest dobrym pomysłem. Ale może się mylę. Np. na Flakerze jest możliwość dodawania linków.

Drobna różnica między Pingerem i Plomem: w Pingerze można jednocześnie podać dane konta (login i hasło) i dane znaleziska. W ten sposób nie trzeba logować się przed dodaniem. Ponieważ dla serwisów zakładek logowanie wygląda jak problem uknuty przez Ariadnę, warto by było rozważyć model dodawania taki jak na Pingerze.

No więc daję 3 minusy i czekam na komentarze zbulwersowanych fanów. Może dowiem się więcej. A może założę tam konto, albo napiszę do twórców strony?

Polec.pl + – +

Poleć.pl obsługuje OpenID. Zatem autorzy nie tylko przeszli za nicią Ariadny logowania, ale jeszcze zburzyli ten cały labirynt. Za to plus.

Serwis jest bardzo podobny do Onmedia.pl. Pewnie albo autor ten sam, albo użyto ten sam skrypt. W związku z tym Polec.pl dostanie dokładnie tyle samo plusów i minusów co Onmedia.pl.

Vala.pl + + +

Duże czcionki: plus, tylko trzeba podać tagi: plus. Proste i przyjemne w użyciu: plus. Po prostu kocham prostotę i przejrzystość tego serwisu. Za to otrzymuje on ode mnie trzy plusy.

Spis.pl + – + – +

Spis.pl należy do grupy Pino tak samo jak Linkologia.pl. Czy zatem się różni? No oprócz wyglądu właściwie niczym. No… przesadzam. Na Spis.pl można podać kategorię i język znaleziska. Ponieważ wszystko działa jak należy postanowiłem dać Spis.pl jednego plusa więcej niż Linkologii, a Linkologii dodać minusa za to, że nie można wybierać kategorii i języka. Myślę, że to sprawiedliwe.

Czytaj podobne  Słownik alternatywny kurnika

Wahacz.pl – – –

Motoryzacyjny serwis społecznościowy, który ucierpi na tym, że nie jest wydzielony na dodajdo.com. Nie logowałem się, nie interesuje mnie, bo się nie interesuję motoryzacją. A sama nazwa też na to nie wskazuje. No dobrze, mnie po prostu nie wskazuje, bo nazwy stron www u nas bywają dziwaczne.

Trzy minusy za to, że nie jest to serwis gdzie mogę dodać moje bookmarki.

Poza tym serwis jest oparty o skryt Pligg. W sumie ładnie to wygląda i może dla fanów motoryzacji jest to tzw. internetowy hotspot? Czekam na komentarze zbulwersowanych użytkowników. Najwyżej sprostowania w gazetach będę pisał 😉

Wpigulce.pl – – –

Kolejny po Linkr.pl serwis, w którym nie mogłem się zarejestrować czy zalogować. Nie pamiętam. W każdym bądź razie ostatnie wpisy są z lutego 2008. Oznacza to ni mniej ni więcej, że dodajdo.com na siłę wcisnęli na listę serwisów wraki. Albo może sam dodajdo.com nie aktualizuje listy? Może dodajdo.com to też wrak? Tyle pytań i tak dużo mejli niedługo wyślę 😉

Woomer.pl – –

Ten serwis ma dużą zaletę w postaci tego, że nie trzeba się logować. Można więc dodać łatwo newsa. Ale niestety serwis zakładek internetowych to niestety nie jest. Dlatego minus za brak wydzielenia na liście dodajdo.com.

Druga bolączka: woomer nie wstawia w pola formularza danych przekazanych przez stronę. Minus.

Garnuch.pl – + + – +

Wchodząc na Garnucha z przycisku dodajdo, pojawia się strona rejestracji. Czyli dane znaleziska nie są przepisywane: minus.

Serwis obsługuje OpenID: za to plus oczywiście.

Po wpisaniu loginu i hasła o dziwo (!) dane znaleziska są już wstawione w pola. A więc jednak można pamiętać te dane i wypełnić po zalogowaniu. Pewnie użyli jakiejś technologii NASA, skoro inne portale sobie z tym nie radzą zbytnio. Za to będzie plus.

Nawet nie trzeba tagować znaleziska ani wybierać kategorii. Wygodne, ale… jednak dla zakładek internetowych to jest przydatna funkcja. Więc za to będzie minus.

Podoba mi się hasło strony “wrzuć coś, zamieszaj w garnuchu”. Łatwo i dobrze się kojarzy 😉 Za to plus.

Zakladka.eu – + + – –

U la la! Panowie z Zakladka.eu zapomnieli o kodowaniu. Po zalogowaniu dane są wpisane w formularz dodawania, ale tytuł zawiera, jak mawiał mój znajomy, dziabągi! Minus.

Można importować zakładki z przeglądarki, za to będzie plus.

Formularz dodawania znaleziska zawiera pole Tagi, więc jest wszystko ok. Każdy kto umie używać Tagów wie, że kategorie nie są już potrzebne. Plus.

Nie podoba mi się kolorystyka: biały tekst na czarnym tle ciężko się czyta. Dlatego za to daję minusa.

U la la! To chyba jedyna strona w tym zestawieniu, która sypie błędami podczas dodawania znaleziska. Minus:

Warning: error_log(error_log) [function.error-log]: failed to open stream: Permission denied in /home/admin/domains/zakladka.eu/public_html/includes/GooglePR/cacher.inc.php on line 99

Warning: error_log(error_log) [function.error-log]: failed to open stream: Permission denied in /home/admin/domains/zakladka.eu/public_html/includes/GooglePR/cacher.inc.php on line 100

Notice: Couldn’t get Pagerank for https://polishwords.com.pl/blog/2008/startup-znienawidzone-zajecie. Got: [] in /home/admin/domains/zakladka.eu/public_html/includes/GooglePR/google_pagerank.inc.php on line 63

Warning: error_log(error_log) [function.error-log]: failed to open stream: Permission denied in /home/admin/domains/zakladka.eu/public_html/includes/GooglePR/google_pagerank.inc.php on line 64

Zestawienie

Udało się już ocenić każdy z serwisów, teraz przyszedł czas na drugi etap oceny. Na tym etapie wybiorę najlepsze serwisy z listy poniżej. Potem sprawdzę na ich stronach czy się rozwijają wciąż. Serwisy, które długo nie są rozwijane dostaną dodatkowe minusy. Serwisy z blogami dostaną plusy. Oddzieliłem już oliwę od wody. Okazuje się, że można prawda? To teraz jeszcze wybiorę tą najlepszą. Poniższa lista jest posortowana po punktach:

Serwisy, które przeszły testy:

Elefanta.pl 3 punkty

Vala.pl 3 punkty

Polec.pl 1 punkt

Spis.pl 1 punkt

Garnuch.pl 1 punkt

Serwisy, które zostały zdyskwalifikowane:

Flaker.pl 0 punktów

Wykop.pl 0 punktów

Onmedia.pl 0 punktów

Linkologia.pl -1 punkt

Gwar.pl -1 punkt

Zakladka.eu -1 punkt

Osnews.pl -2 punkty

Woomer.pl -2 punkty

Axv.pl i youbookmarks.pl -3 punkty

Digg.com i delicious.com -3 punkty

Forumowisko.pl -3 punkty

Mikser -3 punkty

Mojbiznes.pl -3 punkty

Linkr.pl -3 punkty

Plom.pl, pinger.pl -3 punkty

Wahacz.pl -3 punkty

Wpigulce.pl -3 punkty

W drugiej części tego porównania przyjrzę się bliżej serwisom, które przeszły testy.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , , , , , ,
4 comments on “Najlepsze zakładki internetowe – część I
 1. Witam,

  postaram się odnieść jako jeden z twórców dodajdo do przedstawionego tematu. Po pierwsze szkoda tylko że post powstał trochę za wcześnie, dlaczego? Ponieważ sam serwis dodajdo.com przechodzi znaczną zmianę i pojawia się w nim sporo nowych funkcji choćby “Odwiedzili” jak i samych możliwości edycyjnych, tzn. możemy określić jakie serwisy będą prezentowane w naszym widgecie.

  Druga sprawa, to znacząca weryfikacja serwisów do których dodajemy nasze newsy. Po prostu przez ostatni czas sporo z nich nie funkcjonuje, albo nie jest popularne w sposób dla nas atrakcyjny. Dlatego część z nich “opuściło” dodajdo, albo tak jak wspomniałem wcześniej sami możemy określić które mogą być atrakcyjne dla naszych czytelników.

  Pewne zmiany dokonywane w samym dodajdo mają za zadanie jeszcze w lepszy sposób dotrzeć do ciekawych newsów. Dlatego wszelkie reakcje dokonywane przez użytkowników dodajdo są odnotowywane na samej stronie dodajdo.com, można wejść i sobie sprawdzić co kto przeglądał, wykopał czy dodał do delicious.

  To co najciekawsze wszelkie zmiany w projekcie są aktualizowane na bieżąco i dostępne dla wszystkich użytkowników. Dziś czegoś nie ma, a jutro się budzimy i mamy nowy wygląd i funkcje samego widgeta.

  Zmian przewidywanych jest jeszcze kilka, wszystkie będą wprowadzane w najbliższym czasie. Być może i na ich opis znajdzie się miejsce na łamach tego bloga 🙂

  pzdr
  Grzegorz

 2. PiotrekJ pisze:

  Fajnie Tomku, że podjąłeś wyzwanie i zachciałeś opisać i ocenić serwisy bookmarkingowe ale … szkoda, że nie przyłożyłeś się do tego testu należycie i nie wykonałeś go według jakiś standardów. Chodzi mi tu głównie o funkcje, jakie serwis zakładkowy powinien spełniać. Czytając pierwszą cześć testu od razu widać Twojego faworyta, a reszta ocen jest IMHO ma mało wspólnego z obiektywnymi ocenami. Oczywiście Twój wpis jest jak najbardziej przydatny dla przyszłych i teraźniejszych konstruktorów serwisów bookmarkingowych  Pozwala przede wszystkim zerknąć na temat z innej strony. Nie twierdze, że Twój faworyt to zły wybór, ale w takiej postaci jak to pokazałeś udowodniłeś, iż nie bardzo chciało Ci się zrobić to starannie. Brak obiektywizmu i jasno określonych reguł, jakie powinien, a jakie może dodatkowo spełniać serwis bookmarkingowy krzywdzi wedle Twojej oceny wiele serwisów.

  Już skrobię dlaczego, zacznę od wypisania elementów jakie serwis bookmarkingowy powinien obsługiwać

  1. Import zakładek z pliku bookmarks.htm
  2. Eksport zakładek do pliku bookmarks.html
  3. Dodawanie stron z poziomu serwisu
  4. Dodawanie stron z poziomu przeglądarki
  5. Wyszukiwanie zakładek w serwisie
  6. Wygodne zarządzanie kolekcją zakładek
  7. Obsługa słów kluczowych.

  Są to funkcje moim zdaniem absolutnie niezbędne do funkcjonowania serwisu zakladkowego, poniżej wypisze kilka dodatkowych, które serwis mógłby obsługiwać, ale nie jest to IMHO wymóg.

  1. Dostęp do kolekcji z poziomu przeglądarki WWW przez API
  2. Edycja zakładek z poziomu przeglądarki przez API
  3. Dodawanie zakładek przez API
  4. Udostępnianie i wysyłanie zakładek znajomym
  5. Ocenianie i komentowanie wybranych zakładek

  Wśród Twoich wybrańców nie pojawił się żaden serwis typowo bookmarkingowy przeznaczony i spełniający w 100% wszystkie funkcje jakie powinien.

  Obok serwisu elefanta.pl i vala.pl, które w jakiś sposób spełniają swoje zadanie, postawiłeś klony wykopu w postaci spis.pl, poleć.pl czy tez Garnuch.pl, które zdecydowanie nie są serwisami do przechowywania własnych zakładek, a takich jak dobrze zrozumiałem szukałeś ? Co masz na swoje usprawiedliwienie ? 😀

 3. PiotrekJ pisze:

  Teraz stanę w obronie moich dzieci, a w zasadzie dziecka, bo youbookmarks to napisany od nowa następca serwisu axv.pl, który niedługo zniknie z sieci (również z dodado).

  Po pierwsze żaden z moich z serwisów nie wymaga dla poprawnego działania instalacji wtyczki, to co napisałeś jest kompletną bzdurą!! Wtyczka jest tylko dla użytkowników Firefox’a i to też jako alternatywa, a użytkownicy innych przeglądarek mogą bez problemu korzystać ze strony, tyle że w mniej komfortowy sposób.

  Kolejne kwestie jakie poruszyłeś w dalszej części opisu axv i youbookmarks są dla mnie delikatnie mówiąc mało zrozumiałe, ale spróbuje zinterpretować 😀

  „Nie można dodać tylko małego przycisku jak w innych serwisach zakładek, drugi minus” Czy chodzi Ci Tomku o dynamiczny przycisk ?, który można dodać do każdej przeglądarki ? czy może mniej rozbudowany toolbar tylko z przyciskiem „dodaj” ?

  Jeśli pierwszy przypadek to postaram się to niebawem naprawić, w drugim przypadku wystarczy zainstalować obecny toolbar i wyłączyć jego wyświetlanie w pasku, a ikona dodawania pozostanie widoczna w menu kontekstowym.

  To tak w gwoli wyjaśnienia bo jeśli już czepiamy się szczegółów to pokaż mi gdzie ów przycisk ma elefanta.pl, spis.pl czy poleć.pl?

  W przypadku elefanta.pl czy tez vala.pl też trzeba przecież zainstalować wtyczkę!!

  No i trzecia kwestia, trzeci minus oraz masło maślane – uwaga cytuje

  „Trzeci minus faktycznie będzie za to, że mimo że serwisy występują w liście dodajdo.com, nie umożliwiają dodawania przez swoje strony – trzeba założyć konto i trzeba dodać pasek do przeglądarki. Dla mnie to dyskwalifikuje te serwisy.”

  Kolejne bzdury, coś chyba nieuważnie Tomku sprawdziłeś, konto owszem trzeba założyć jak wszędzie, no chyba, ze ja czegoś nie wiem? (OK nie ma OpenID tu się zgadzam!!! Można jeszcze poprawić ) 🙂

  Strony do ulubionych można dodawać na klika sposobów w tym

  – Przez interfejs strony
  – Z serwisu dodajdo.com
  – Z toolbara FF dwoma metodami (pierwsza tradycyjna, wymagająca odwiedzenia serwisu ale pozwalająca kilkoma kliknięciami otagować wpis. Druga przez API (klikniecie kółka na plusku w toolbarze))
  – oraz z kilku innych miejsc wewnątrz aplikacji (np. bezpośrednio z czytnika RSS)

  Toolbar youbookmarks w odróżnieniu od konkurencji daje użytkownikowi dostęp do własnych zakładek, bez konieczności odwiedzania serwisu!!! Dodawanie stron również nie wymaga wchodzenia na stronę.

  Interfejs WWW przydatny jest w momencie, kiedy użytkownik chce wyszukać lub zarządzać zakładkami, w planach mam by w kolejnej wersji toolbara było można wykonywać wszystkie operacje bez udziału serwisu przez API.

  W przygotowaniu mamy poradniki wideo, które mam nadzieje wypłyną na lepsza eksploracje i zrozumienie aplikacji w serwisie.

  Pozdrawiam Piotrek

 4. Access24h pisze:

  Za mało danych, przede wszystkim nie wziąłeś pod uwagę mocy linków wychodzących. Wielu blogerów dodaje tam swoje serwisy żeby zaistnieć w wyszukiwarkach takich jak google, ale najwidoczniej dla Ciebie jest to obcy temat

Menu