10 rad jak bronić się przed spamem

Dostajesz śmieci na mejla? Z tego posta dowiesz się jak praktycznie radzić sobie ze spamem, od osoby, która dostaje 2-3 spamy na tydzień na 5 kont pocztowych.

Ostatnio w moim pobliżu zamieniono skrzynki pocztowe na nowe. Nowe skrzynki pocztowe umiejscowione są na zewnętrz budynki. Mają specjalną przegródkę opatrzoną napisem “Reklamy”.

Co ciekawego jeszcze można powiedzieć o nowych skrzynkach? Skrzynka otwiera się do góry przekręcając kluczem w lewo. Jedną ręką otwiera się drzwiczki (uwaga: klucz w przeciwną stronę niż normalnie), a drugą podtrzymuje klapkę. Wtedy podtrzymując jedną ręką klapkę trzeba wyciągnąć zręcznie reklamy i przełożyć do przegródki na reklamy.

Stare skrzynki znajdowały się w budynku, przez co osoby roznoszące ulotki musiały dostać zgodę na wejście do budynku. Poza tym nie można było włożyć reklam do skrzynki. Żeby to zrobić listonosz otwierał szafkę skrzynek za pomocą specjalnego klucza. Klucza tego osoby roznoszące ulotki nie miały.

Teraz klucz nie jest potrzebny, bo każdy może odchylić obszerną klapkę skrzynki tak, aby wrzucić do niej co tylko chce.

Teraz moja sytuacja z tradycyjną pocztą wygląda tak, że codziennie muszę otworzyć skrzynkę, żeby nie zobaczyć czy pod stertą ulotek nie znajduje się jakiś ważny list.

Do tej pory poczta tradycyjna podobała mnie się bardziej jeżeli chodzi o rozwiązania antyulotkowe. Teraz stała się tak samo uciążliwa jak spam w skrzynce elektronicznej.

Do tradycyjnej skrzynki email nikt nie potrzebuje klucza, żeby wrzucić Ci do niej śmieci, a Ty musisz wywalić najpierw wszystkie śmieci, żeby sprawdzić czy na dnie nie ma czegoś ważnego.

Czytaj podobne  Wyniki testu 6 polskich serwisów VOD

Okazuje się, że spamu można uniknąć. Dzięki paru prostym regułom. Poniżej przedstawiam je w taki sposób jak sam z nich korzystam:

  1. Dodanie na serwerze poczty filtru antyspamowego dodającego do tytułu [SPAM].
  2. Zainstalowanie na komputerze programu SpamPal, który dodaje do spamów kolejne [SPAM]
  3. Dodanie do programu pocztowego reguły, która przenosi mejle z [SPAM] do foldera Spam, a mejle z [SPAM] [SPAM] (podwójne potwierdzenie) do kosza.
  4. Sporadyczne spoglądanie na folder Spam, jeżeli oczekuję mejla od kogoś “nowego”
  5. Dodawanie uciążliwych spamerów do czarnej listy SpamPala
  6. Dodawanie stałych kontaktów do kontaktów klienta poczty i dodawanie sporadycznie do białej listy SpamPala.
  7. Posiadanie kont pocztowych do rejestracji na stronach i forach, do ważnych i pewnych serwisów  i zupełnie oficjalnych.
  8. Nie podawanie mejla w Internecie w postaci pisanej (obrazek)
  9. Sporadyczne przeglądanie sieci, czy gdzieś mejl nie wyciekł. Naprawianie takich sytuacji.
  10. Publikowanie blacklisty.

Ostatnia rada jest skierowana do tych, którzy takie listy mają już gotowe. Można je bez problemu publikować na różnych forach do tego przeznaczonych.

Mam nadzieję że te porady się przydadzą. Dzięki nim do mojej skrzynki odbiorczej trafia Spam średnio 2-3 razy na tydzień. Uważam, że jest to dosyć dobry wynik biorąc pod uwagę, że mam 5 kont, gdzie jedno jest na 02.

Przeczytaj też

15 x zdjęcie w tle na #Facebook a 15 najlepszych zdjęć, które musisz umieścić na swoim profilu na Facebooku. Niedawno opublikowaliśmy 13 zdjęć w tle na Facebooka. Dzisiaj ko...
Translator polsko angielski x 6: free, online albo... Dowiedz się gdzie znaleźć najlepsze translatory polsko angielskie. Na początek kilka translatorów polsko angielskich, które są online i free: 1. G...
13 zdjęć w tle (okładek, cover photo) do Twojego p... Od kiedy Facebook wprowadził timeline'a można ustawić sobie u góry okładkę profilu czyli tzn. cover. Poniżej prezentuję 13 wybranych, najciekawszych o...
Oglądaj mecze, seriale, telewizję przez internet z... Jak oglądać telewizję przez internet za darmo? Da się, za pomocą programu SopCast. Dzisiaj w dziale Download polecam program SopCast do oglądan...
Porażka polskich mediów IT: IQ zależy od używanej ... Media IT w Polsce bez słowa krytyki przyjęły badania, które mówiły, że użytkownicy Internet Explorera są najgłupsi. Nikt nie zadał sobie trudu aby oce...
Napisano w Oprogramowanie Tagi: , ,