10 rad jak bronić się przed spamem

Dostajesz śmieci na mejla? Z tego posta dowiesz się jak praktycznie radzić sobie ze spamem, od osoby, która dostaje 2-3 spamy na tydzień na 5 kont pocztowych.

Ostatnio w moim pobliżu zamieniono skrzynki pocztowe na nowe. Nowe skrzynki pocztowe umiejscowione są na zewnętrz budynki. Mają specjalną przegródkę opatrzoną napisem “Reklamy”.

Co ciekawego jeszcze można powiedzieć o nowych skrzynkach? Skrzynka otwiera się do góry przekręcając kluczem w lewo. Jedną ręką otwiera się drzwiczki (uwaga: klucz w przeciwną stronę niż normalnie), a drugą podtrzymuje klapkę. Wtedy podtrzymując jedną ręką klapkę trzeba wyciągnąć zręcznie reklamy i przełożyć do przegródki na reklamy.

Stare skrzynki znajdowały się w budynku, przez co osoby roznoszące ulotki musiały dostać zgodę na wejście do budynku. Poza tym nie można było włożyć reklam do skrzynki. Żeby to zrobić listonosz otwierał szafkę skrzynek za pomocą specjalnego klucza. Klucza tego osoby roznoszące ulotki nie miały.

Teraz klucz nie jest potrzebny, bo każdy może odchylić obszerną klapkę skrzynki tak, aby wrzucić do niej co tylko chce.

Teraz moja sytuacja z tradycyjną pocztą wygląda tak, że codziennie muszę otworzyć skrzynkę, żeby nie zobaczyć czy pod stertą ulotek nie znajduje się jakiś ważny list.

Do tej pory poczta tradycyjna podobała mnie się bardziej jeżeli chodzi o rozwiązania antyulotkowe. Teraz stała się tak samo uciążliwa jak spam w skrzynce elektronicznej.

Do tradycyjnej skrzynki email nikt nie potrzebuje klucza, żeby wrzucić Ci do niej śmieci, a Ty musisz wywalić najpierw wszystkie śmieci, żeby sprawdzić czy na dnie nie ma czegoś ważnego.

Czytaj podobne  Tajemnica radzieckich łagrów w Polsce z 1982 roku

Okazuje się, że spamu można uniknąć. Dzięki paru prostym regułom. Poniżej przedstawiam je w taki sposób jak sam z nich korzystam:

  1. Dodanie na serwerze poczty filtru antyspamowego dodającego do tytułu [SPAM].
  2. Zainstalowanie na komputerze programu SpamPal, który dodaje do spamów kolejne [SPAM]
  3. Dodanie do programu pocztowego reguły, która przenosi mejle z [SPAM] do foldera Spam, a mejle z [SPAM] [SPAM] (podwójne potwierdzenie) do kosza.
  4. Sporadyczne spoglądanie na folder Spam, jeżeli oczekuję mejla od kogoś “nowego”
  5. Dodawanie uciążliwych spamerów do czarnej listy SpamPala
  6. Dodawanie stałych kontaktów do kontaktów klienta poczty i dodawanie sporadycznie do białej listy SpamPala.
  7. Posiadanie kont pocztowych do rejestracji na stronach i forach, do ważnych i pewnych serwisów  i zupełnie oficjalnych.
  8. Nie podawanie mejla w Internecie w postaci pisanej (obrazek)
  9. Sporadyczne przeglądanie sieci, czy gdzieś mejl nie wyciekł. Naprawianie takich sytuacji.
  10. Publikowanie blacklisty.

Ostatnia rada jest skierowana do tych, którzy takie listy mają już gotowe. Można je bez problemu publikować na różnych forach do tego przeznaczonych.

Mam nadzieję że te porady się przydadzą. Dzięki nim do mojej skrzynki odbiorczej trafia Spam średnio 2-3 razy na tydzień. Uważam, że jest to dosyć dobry wynik biorąc pod uwagę, że mam 5 kont, gdzie jedno jest na 02.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , ,

Menu