10 zabaw, którymi staniesz się duszą towarzystwa

BalonyZapewne korzystałeś kiedyś z jakiegoś forum internetowego. Jeżeli jesteś dotąd biernym użytkownikiem pewnie chciałbyś poznać się z innymi i zaproponować coś od siebie. Jednym ze sposobów na to jest zaproponowanie ciekawej zabawy dla forumowiczów.W tym poście przedstawiam najlepsze zabawy forumowe jakie do tej pory zostały wymyślone.

Jeżeli zapoczątkujesz którąś z tych zabaw na pewno zainicujesz ciekawą dyskusję, w której będą zaangażowani wszyscy użytkownicy forum. Poznają Cię nie tylko jako kolegę forumowego, czy kolegę z którym studiują, ale też jako duszę towarzystwa i inicjatora ciekawych przedsięwzięć.

Poniższa lista to kompilacja najlepszych zabaw jakie znalazłem podczas wędrówki po wielu forach internetowych:

1. Jajko czy kurczak

Absolutny hit. Podajesz dwie rzeczy np. “Jajko czy kurczak?” po czym następna osoba musi odpowiedzieć co wybiera i uzasadnić decyzję. Uzasadnienia często są rozbrajające i poruszają wyobraźnię. Każda osoba oprócz wyboru też podaje swoje pytanie.

2. Automat

Ta zabawa polega na tym, że osoba pisze “wrzucam monetę”, a następna odpisuje co ta dostała z automatu. Może to być dowolna rzecz. Po napisaniu co dostała poprzednia osoba też można wrzucić monetę. W trakcie zabawy każdy kto grał już wcześniej wypisuje, co już wcześniej wyciągnął z automatu. Powstaje w ten sposób całkiem zabawa lista rzeczy.

3. Odliczanie

Zabawa prosta, ale obserwując fora sprawiająca wiele frajdy. Polega na odliczaniu od 1000 do zera. Najlepiej tak, aby liczba ta była większa od liczby użytkowników. W ten sposób zachęca nowych do odliczenia i napisania czegoś o sobie. Polecam gdy nic innego nie pomaga. Wariacją tej gry jest liczenie od 1 wzwyż. Można za pomocą tych gier sprawdzić też ile osób na forum jest aktywnych.

Czytaj podobne  24 najlepsze przepisy na #Halloween 2013

4. Co słucham

Plotki głoszą że to zabawa wymyślona przez ZAIKS 😉 Chodzi o to, żeby napisać, co aktualnie  się słucha. Można w ten sposób poznać czyjeś gusta muzyczne, a to już pretekst do dalszej rozmowy. Nie nadaje się na forum dla głuchych.

5. Ostatnia litera

Prosta zabawa podobna do odliczania. Tym razem jednak pozwala rozwinać słownictwo. Pierwsza osoba pisze wyraz, a następna musi napisać wyraz zaczynający się na ostatnią literę poprzedniego. Np. ćwok, kot, trasa itd.

6. Co lubisz?

Zabawa pozwalająca poznać się lepiej. Pierwsza osoba zadaje pytanie np. “Jaki lubisz kolor?”, “Jakiej muzyki słuchasz?” itp. A następna osoba odpowiada i zadaje swoje pytanie. Niespodziewalność pytań i odpowiedzi robi z tej zabawy bardzo atrakcyjną formę forumowego spędzania czasu.

7. Wyraz z wyrazu

Kolejna gra rozwijająca słownictwo. Pierwsza osoba podaje wyraz np “KORAL”, a następna układa z liter tego wyrazu inny wyraz np. “LORA” i podaje swój wyraz.

8. Oceń awatara powyżej

Gra prosta, aczkolwiek nie wymagajacąca dużej gimnastyki intelektualnej. Oceniasz awatara osoby wyżej w skali od 0 do 10. Wariacją tej gry jest pisanie z czym kojarzy Ci się ten awatar.

9. Tak czy nie?

Pierwsza osoba zadaje pytanie na które można odpowiedzieć Tak albo Nie. Następna osoba odpowiada i zadaje swoje pytanie. Zaskakujące odpowiedzi nie są tu rzadkością.

10. Gra skojarzeń

Pierwsza osoba pisze wyraz, a następna pisze inny wyraz, z którym kojarzy się ten poprzedni. Ciekawy sposób na pobudzenie wyobraźni forumowiczów. Będą Ci za to wdzięczni.

Czytaj podobne  Halloween 2012 - 10 najlepszych pomysłów na ten rok!

Jeżeli znasz inne gry forumowe, pisz w komentarzach!

Przeczytaj też

Komplet 7 poradników na #Halloween 2013: dekoracje... Kompletny zestaw 7 poradników na Halloween 2013: dekoracje, pomysły, inspiracje, przepisy, przebrania. Przygotuj się na Halloween 2013! Prz...
Napisano w Imprezy Tagi: , , , , , , , ,
One comment on “10 zabaw, którymi staniesz się duszą towarzystwa