3 sposoby na przyśpieszanie wolnego Sandcastle

ŚlimakEmys orbicularis  to jedyny rodzimy gatunek żółwia w Polsce. Żółw błotny jest drapieżnikiem: łapie ślimaki, żaby, a nawet ryby! Jak? Nie wiem. Ale jego bliskim krewnym jest program Sandcastle do generowania dokumentacji z projektu Visual Studio albo SharpDevelop. W poście pokażę jak łatwo przyśpieszyć Sandcastle.

Zgodnie z tym wpisem, aby wygenerować domentację trzeba mieć: Sandcastle, Sandcastle Help File Builder. Po zainstalowaniu tych programów i uruchomieniu Help File Buildera określamy źródło dokumentacji (prawoklik na Documentation Sources w Project Explorerze) i wybieramy najlepiej XML wygenerowany przez projekt Visual Studio (VS -> Właściwości Projektu -> Build -> na dole jest opcja generowania XML-a).

Teraz można przejść do optymalizacji:

1. Keszowanie

W ComponentConfigurations wybieramy:

  • Cached Framework Comments Index Data
  • Cached Reflection  Index Data

2. Wyłączenie odpytywanie MSDN

Standardowo Sandcastle odpytuje o każdą klasę i metodę frameworka MSDN… przez Internet. Wyobraź sobie teraz tysiące zapytań przez Internet do wolnego MSDN-a. Ta opcja najbardziej spowalnia Sandcastle.

Żeby ją wyłączyć w SdkLinkType zmień “MSDN” na “Index”. Poniżej efekt zmiany powyższych opcji:

3. Zmiana typu docelowego

Przyśpieszanie wolnego Sandcastle

Jeżeli powyższe rady nie pomogą, możesz spróbować zmienić kompilator na HtmlHelp 2x w polu HelpFileFormat.

Mam nadzieję, że te rady się przydadzą. W dużym projekcie czas przygotowania pomocy może zmienić się o skalę wielkości. Na przykład z kilku godzin do kilku minut. Zauważyłem też, że standardowo kompilacja najmniejszego projektu musi trwać przynajmniej 5 minut. Nie da się tego progu za bardzo przekroczyć.

Napisano w Desktop Tagi: , , , , , , , , , ,