Na Grono.net już jest 20 aplikacji

Grono.net niedawno udostępniło API przez co programiści mogą próbować swoich sił w pisaniu aplikacji społecznościowych. W tym poście prezentuję 5 aplikacji gronowych, które są według mnie najbardziej warte uwagi, przedstawiam ilu użytkowników miały moje aplikacje i na co warto zwracać uwagę podczas pisania własnej aplikacji społecznościowej.

Oczywiście jest to subiektywne zestawienie, bo każdy mógłby ułożyć taką listę inaczej (dziwne, że za każdym razem trzeba o tym pisać jakby była jakaś miara ‘najlepszości’ w tym temacie).

5 najlepszych aplikacji na Grono.net

Prezenty (55 tyś. użyć)

Aplikacja pozwala wysyłać prezenty znajomym podobnie jak na Naszej Klasie. Z tą różnicą że tu prezenty są darmowe

Hot or not (11 tyś użyć)

Aplikacja do oceny zdjęć znajomych

Eurolol (10 tyś użyć)

Aplikacja do polecania ciekawych filmów

Zalotniś (15 tyś użyć)

Aplikacja pozwala wysłać innej osobie zalot. Zalot jest krótkim tekstem opisującym co dana osoba robi innej. To trzeba wypróbować samemu 🙂

Zadaj Pytanie (11 tyś użyć)

Aplikacja pozwala dyskretnie zadawać pytania  na różne tematy i uzyskiwać odpowiedzi. Zawiera katalog tematyczny.

Oprócz tego na Gronie można znaleźć porównywarkę cen produktów, aplikację do zadawania pytań dla kobiet, dobrze wykonaną aplikację od twórców Rotflcopter.pl i do przytulania wirtualnego znajomych.

Moje 2 aplikacje

Też napisałem aplikacje na grono w liczbie 2. Oto i one:

Gronocast (1 tyś użyć)

Aplikacja do odtwarzania podcastów bezpośrednio z Grona. Pozwala też ściągać je na odtwarzacze MP3.

Czytaj podobne  Jak być zdrowym programistą

Ciekawe Cytaty (32 tyś. użyć)

Aplikacja pomaga dobrać cytat znanej postaci i dodać do swojego profilu. Czasem lepiej jest powiedzieć coś słowami kogoś kto nimi włada lepiej. Aplikacja zawiera też galerię historycznych postaci.

Ikony do nich wykonał Michał Budziński. Z przygotowanego przez niego zestawu gronowicze wybrali najlepsze.

Aplikacje gronowe w liczbach

Mam nadzieję, że te informacje zwiększą liczbę aktywnych programistów na Grono.net, bo nie ukrywam, że większa konkurencja by się przydała. Ciekawe Cytaty – pierwsza aplikacja po udostępnieniu API została użyta już przeszło przez 30 000 osób. W pierwszym dniu 17 000 osób, a w drugim 11 000. Są to dosyć duże liczby i myślę że pokazują co daje Grono. Daje użytkowników aplikacji. Wystarczy że wymyślisz co aplikacja mogłaby robić pożytecznego. Ponadto – warto żeby korzystała z tego że masz do dyspozycji informacje o użytkowniku i o jego znajomych.

Myślę, że aplikacje ,które wykorzystają te możliwości najbardziej staną się też najbardziej popularne.

Chcesz napisać aplikację dla Grono.net? Przeczytaj koniecznie!

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to uważam, że Grono jest na dobrej drodze rozwijając API. Mam nadzieję, że powstanie więcej dokumentacji. Podoba mi się tester zapytań REST, który ułatwia trochę pracy. Minusy to przede wszystkim brak możliwości udostępnienia aplikacji najpierw tylko betatesterom – co prowadzi do częstej komunikacji z moderatorami, którzy muszą zastępować rolę betatesterów. Po drugie problemem jest tak brak możliwości zmiany grona prywatnego w publiczne. Niestety z uwagi na pierwsze drugie nie jest aż tak potrzebne. Ale byłoby przydatne.

Poza tym przydałyby się już różne kategorie aplikacji, ponieważ ich liczba stale rośnie. Jest ich już 20 z czego tylko 9 jest stworzonych natywnie przez Grono.

Czytaj podobne  Narzędzia programistyczne cz. 1

Obserwując inne aplikacji odnoszę wrażenie że nie każdy wie czego chcieliby używać gronowicze. Zamiast skupić się na użytkowości przesadzają z funkcjonalnością, co utrudnia ich używanie co odzwierciedla się w liczbie ich użytkowników. Poza tym w niektórych aplikacjach zabrakło informacji kontaktowych i miejsca do zgłaszania błędów czy informacji o tym co nowego pojawiło się w aplikacji.

Podsumowując: zachęcam do używania aplikacji na Gronie i do pisania własnych!

Przeczytaj też

10 rzeczy, które pozwalają zapewnić lepszy komfort... Praca przy komputerze może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka, bólów nóg, pleców, karku. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor nie wpływa dobrze n...
Najlepsza książka do Pythona Nie wiesz, z jakiej książki/ebooka uczyć się programowania w języku Python? Postanowiłem zrobić zestawienie 10 książek z Heliona na ten temat, abyś mó...
Komplet 28 ebooków i kursów, aby zostać programist... Od jakiegoś czasu dostaję zapytania na temat tego jakie książki, kursy i ebooki polecam. W związku z tym postanowiłem przygotować dzisiaj zestaw, któr...
120 tapet programistycznych za darmo do pobrania Trochę mi się nudziło, więc przygotowałem zestaw 120 tapet dla programistów. Możesz go pobrać. Tapety są w rozdzielczości 1366x768. Podzielone ...
Napisano w Kolumna Tagi: , , , , , , , ,

Menu