[Aktualizacja] Prawo autorskie vs prywatność

W kuluarach Unii Europejskiej, w atmosferze tajemnicy i obawy przed opinią społeczną krąży pewna ‘ustawa’. ‘Ustawa’ ta ma na celu ubezpieczenie interesów dużych koncernów i korporacji, które chcą zgarnąć ogromną kasę na prawach autorskich.

Oczywiście w samym zarabianiu na tych prawach nic złego nie ma. Problem jednak polega na tym, że ACTA jest porozumieniem które znacznie ingeruje w prywatność internautów i narzuca na dostawców internetu odpowiedzialność za wszystkie działania internautów w sieci. W efekcie spowoduje to ogromny wzrost dostępu do internetu, a co najgorsze obnażenie bo inaczej tego nazwać nie można, naszej prywatności i totalną inwigilację prywatnej korespondencji.

W myśl naszej konstytucji istnieje coś takiego jak prywatność korespondencji. Oznacza to, że nikt nie ma prawa czytać Twojej korespondencji bez Twojej zgody, a jeżeli to zrobi, będzie łamał prawo.

Jednak koncerny, organizacje praw autorskich mają to gdzieś i są skłonne pozbawić nas tego prawa dla własnych, chorych interesów.

W skrócie ACTA:

  • pozwala odcinać internautów po 3 oskarżeniach
  • nie wymaga od zgłaszającego, aby udowadniać winy internauty
  • nie wymaga udziału sądu w rozstrzyganiu winy internauty
  • narusza prywatność korespondencji

Jeżeli chcecie posłuchać więcej o tej ustawie, proszę bardzo:

[daily]xbciy2[/daily]

To porozumienie tak mocno ingeruje w wolność, praworządność, że jego autorzy robią wszystko, żeby żaden fragment nie przedostał się do opinii publicznej, a kiedy tak się dzieje, starają się wyciszyć informacje na ten temat. To straszne, że koncerny mają tak ogromny wpływ na polityków, że ci są w stanie pogwałcić nasze fundamentalne prawa tylko dlatego, że koncerny nie są w stanie dostosować się do nowych realiów.

Sytuacja przypomina tą sprzed paru miesięcy, kiedy Tusk i Komorowski chcieli tylnymi drzwiami kasyn wprowadzić cenzurę internetu.

Czytaj podobne  Nie mam dużo, ale pomogę

8 lipca będzie okazja aby nasi eurodeputowani wyrazili sprzeciw i zaniepokojenie sposobem w jaki anty-demokratyczna ACTA jest wprowadzana w życie podpisując tzn. deklarację WD12.

W związku z tym kierujemy do naszych eurodeputowanych apel o słuszną decyzję czy deklarację podpisać.

Apel popierają najbardziej znamienite organizacje w Polsce:  ISOC Poland, Fundacja Panoptykon, Fundacja Nowoczesna Polska, FWIOO.

Dlatego i ja apeluję do Was o podpisanie petycji nawołującej naszych eurodeputowanych do wyrażenia zaniepokojenia tym kukułczym jajem ogromnych koncernów.

Treść petycji jest dostępna tutaj, zobaczcie czy się z nią zgadzacie.

Edit: Z polskich europarlamentarzystów należą się pochwały dla poniższych osób, które podjęły już odpowiednie działania:

  • Piotr Borys
  • Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (!)
  • Filip Kaczmarek
  • Lena Barbara Kolarska – Bobińska
  • Rafał Robert Kowal
  • Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz

Jeżeli chcesz napisać bezpośrednio do tych, którzy jeszcze nie zareagowali poszukaj osób na czerwonej liście tutaj. Podane są numery telefonów i adresy e-mail.

Wpis na Wykopie


Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: ,

Menu