Kończę współpracę z Gronem

Od jakiegoś pół roku piszę aplikacje na serwis społecznościowy Grono.net. Dzisiaj dostałem informację, która zmusza mnie do rezygnacji ze współpracy z tym serwisem.

Na Gronie programiści mogą tworzyć aplikacje. Aby opublikować aplikację zgłasza się ją do moderacji. Jeżeli aplikacja zostanie zatwierdzona trafia ona do katalogu aplikacji. Co mnie zaintrygowało od samego początku to fakt, że proces opublikowania aplikacji, czyli udostępnienia go innym użytkownikom jest połączony z procesem dodawania do katalogu aplikacji w jedno.

W konsekwencji każda aplikacja przed publikacją jest moderowana. Dopóki aplikacji jest kilka – sytuacja jest czysta. Jednak jeżeli zaczniemy pisać kreatory aplikacji pojawia się problem. Bo jeżeli np. na Facebooku każdy Fanpage (który jest w istocie oddzielną aplikacją) miałby być moderowany, to Facebook nie nadążyłby z tysiącami aplikacji.

Facebook (i wiele innych platform programistycznych) rozwiązał ten problem prosto: aplikację na tych platformach można opublikować bez dodawania do katalogu. Dzięki temu zamiast moderować każdą powstałą aplikację, moderatorzy pilnują tylko, aby aplikacje trafiające do katalogu były zmoderowane.

Grono.net przysłało mi dzisiaj odpowiedź, że nie zamierza rozdzielić publikacji aplikacji od jej dodania do katalogu aplikacji. W efekcie dalej każda aplikacja musi być moderowana. W konsekwencji zaś tego tworzenie jakichkolwiek kreatorów aplikacji nie ma racji bytu.No bo co z tego, że firma by stworzyła sobie swoją aplikację za pomocą kreatora, jeżeli Grono nie nadąży z moderacją takich aplikacji.

Następne aplikacje, które planowałem pisać na Grono miały służyć właśnie tak ludziom, aby mogli łatwo tworzyć swoje własne aplikacje na Gronie bez wiedzy programistycznej.

Czytaj podobne  Monetyzacja aplikacji społecznościowych

Ponieważ jednak okazało się, że Grono ma to najwyraźniej gdzieś,  jestem zmuszony zrezygnować z moich planów.

Gdzie więc będę pisał dalej? A to już nie jest tak duża tajemnica prawda?

Przeczytaj też

10 rzeczy, które pozwalają zapewnić lepszy komfort... Praca przy komputerze może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka, bólów nóg, pleców, karku. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor nie wpływa dobrze n...
Najlepsza książka do Pythona Nie wiesz, z jakiej książki/ebooka uczyć się programowania w języku Python? Postanowiłem zrobić zestawienie 10 książek z Heliona na ten temat, abyś mó...
Komplet 28 ebooków i kursów, aby zostać programist... Od jakiegoś czasu dostaję zapytania na temat tego jakie książki, kursy i ebooki polecam. W związku z tym postanowiłem przygotować dzisiaj zestaw, któr...
120 tapet programistycznych za darmo do pobrania Trochę mi się nudziło, więc przygotowałem zestaw 120 tapet dla programistów. Możesz go pobrać. Tapety są w rozdzielczości 1366x768. Podzielone ...
Napisano w Kolumna Tagi:
One comment on “Kończę współpracę z Gronem
  1. dekoderek pisze:

    Czekamy na Facebooku 🙂

Menu