7 nowości w pierwszej grze online na Facebooku od Polishwords

Dzisiaj opublikowałem pierwszą grę online na Facebooku. Jest to gra kółko i krzyżyk. Zawiera ona kilka ciekawych elementów z punktu widzenia grywalności i zaangażowania graczy. Postanowiłem je więc pokrótce przedstawić. Sama gra wygląda tak:

1. Miły dla oka wystrój

Pierwsze co zwraca uwagę to wystrój graficzny. Musicie przyznać, ze to dość niespotykane jak na moje produkcje, które przeważnie robione są minimalnym nakładem na grafikę. Teraz jednak jest inaczej. Piękną, szkolozeszytową ilustrację do gry stworzył Paweł Cempa i gorąco polecam jego usługi.

2. Słuchanie muzyki

Ale grafika to nie wszystko. Dodałem też parę elementów związanych z zaangażowaniem graczy:

W grze u góry znajduje się odtwarzacz radia Polishwords. Jest to kilka utworów dobranych przeze mnie. Jeśli gra zyska dużą popularność wgram muzykę według ankiety którą przeprowadziłem wśród 600 użytkowników aplikacji na Facebooku. Wygrał rock, metal i bliżej niesprecyzowana “fajna” muzyka.

3. Granie ze znajomymi na żywo

Po lewej stronie znajduje się lista gier. Po naciśnięciu przycisku odświeżenia widzisz tam kto ze znajomych założył grę. Możesz też samemu założyć grę. Najlepiej umówić się na grę ze znajomym przez czat Facebooka.

4. Utrzymywanie kontaktu w trakcie gry

Ta funkcja zostanie wycofana (wbrew napisowi), bo czat Facebooka sprawdza się świetnie podczas grania w grę co okazało się w trakcie testów beta.

5. Ocena własnych postępów

Element pozwalający na ocenę swoich postępów w grze. Wyświetla liczbę wygranych i przegranych partii.

Czytaj podobne  Dlaczego studiowanie informatyki to strata czasu?

6. Rywalizacja ze znajomymi

Na dole znajduje ranking znajomych. Powala to na rywalizację ze znajomymi. Ponadto aby zdobyć nowe punktu można zaprosić znajomych. Limit zaproszeń dla każdego to 4 osoby. Przy czym jeśli ktoś zaprosi Twoich znajomych do gry przed Tobą to możesz stracić limit także najlepiej samemu zaprosić znajomych. Czy coś w tym stylu. To jeszcze będzie trzeba dopracować. W każdym bądź razie gra jest oparta na umiejętnościach (o ile można o nich mówić w kółku i krzyżyku) i jak jesteś lepszy to wygrywasz. Tu nie ma znanego z “codziennych gier” modelu “wszyscy wygrywają”.

7. Zapraszanie znajomych

No i na koniec zapraszanie znajomych, o którym wspomniałem już wcześniej. Zapraszasz ich żeby z nimi grać. Możesz im też wysłać linka. Jeden z Was zakłada grę, drugi dołącza i gracie.

Przeczytaj też

10 rzeczy, które pozwalają zapewnić lepszy komfort... Praca przy komputerze może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka, bólów nóg, pleców, karku. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor nie wpływa dobrze n...
Najlepsza książka do Pythona Nie wiesz, z jakiej książki/ebooka uczyć się programowania w języku Python? Postanowiłem zrobić zestawienie 10 książek z Heliona na ten temat, abyś mó...
Komplet 28 ebooków i kursów, aby zostać programist... Od jakiegoś czasu dostaję zapytania na temat tego jakie książki, kursy i ebooki polecam. W związku z tym postanowiłem przygotować dzisiaj zestaw, któr...
120 tapet programistycznych za darmo do pobrania Trochę mi się nudziło, więc przygotowałem zestaw 120 tapet dla programistów. Możesz go pobrać. Tapety są w rozdzielczości 1366x768. Podzielone ...
Napisano w Kolumna Tagi: , , ,

Menu