Copywriting internetowy

Internet stał się na tyle popularnym medium, że wszelkie formy prezentacji jak i sprzedaży usług, towarów traktowane są dość poważnie. Choć niekażdy ma świadomość tego jaką siłę może mieć dobrze napisana oferta warto zwrócić na to uwagę. Tekst pobudza wyobraźnię i może być mocnym narzędziem sprzedażowym. Najważniejszą cechą tekstów pisanych na potrzeby internetu jest to, że są podporządkowane precyzyjnie określonemu celowi.

Copywriting internetowy

Copywriting internetowyZajęcie nazywane copywritingiem internetowym jest nie lada wyzwaniem dla osób, które do tej pory nie zwracały uwagi na formę treści pisanych tekstów. Jedni wypowiadają się, że copywriting to nie zabawa w słowa – to sprzedaż. Zaś drudzy, że jest to ciekawy trend opierający się na grze słów i skojarzeń, które są używane do namingu, czyli tworzenia nazw własnych, pisania ofert handlowych, projektowanie tekstu, artykułów reklamowych i tekstów pozycjonujących (tzn. seo copywriting). Między innymi w tej drugiej grupie znalazł się Maciej Dutko – copywriter, redaktor, wykładowca akademicki i autor książki Copywriting (pisanie tekstów) internetowy.

Copywriting w sieci ma duży wpływ w procesie tworzenia nowych nazw produktów, przedsiębiorstw i innych pojawiających się po raz pierwszy elementów rzeczywistości. Książka, do której zachęcam została napisana w formie FAQ przez co wędrówka do ostatniej strony jest samą przyjemnością. Przede wszystkim znajdziemy w niej kluczowe pytania dotyczące copywritingu (choćby takie “jaki jest główny cel copywritera?”). Masa bardzo cennych wskazówek takich jak eksponowanie unikalności swojej oferty, tworzenie dobrego artykułu i sloganu lub “jakie błędy najczęściej popełniają autorzy tytułów?”.

Czasami sprzedając przedmiot na aukcji zastanawiasz się jak wyróżnić się spośród masy linków nie korzystając tylko i wyłącznie z pogrubień, podświetleń itp. Po przeczytaniu tej książki okaże się, że wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy odpowiednia prezentacja treści, a towar możesz sprzedać szybciej niż konkurencja.

Czytaj podobne  CBC okrywa prawdę o "hologramie" CNN

Autor w swojej książki wspomina o częstym błędzie, którzy popełniają copywriterzy(najczęściej początkujący bądź zapracowani), a mianowicie tworzenie opisów zbyt długich. Sami wiemy, że widząc długi monotonny tekst już nie chce nam się go dalej czytać. Jak mówi przysłowie “jeśli chcesz złowić rybę myśl jak ryba.” Dlatego też jakość tekstów mierzyć można ich skutecznością o czym dowiadujemy się z książki.

Nawiązując do samej formy, która została wykorzystana przy pisaniu książki, odpowiedzi na zadawane pytania są zwięzłe i treściwe przez co czyta się ją dość przyjemnie. Pytanie, które zwróciło moją uwagę dotyczy tego “czy należy mówić o swojej konkurencji?”. Mamy przedstawione m.in. reklamy porównawcze, ale również spory pomiędzy firmami z branży telekomunikacyjnej.

Pozycję napisana przez dobrego copy writer -a (o czym świadczy wartość merytoryczna książki) polecam również osobom, które chcą podnieść swój słupek sprzedażowy nie tylko na aukcjach internetowych, ale również przy tworzeniu kampanii reklamowych w sieci na zasadach zgodnych z pewną ustawą, która nie znosi nieuczciwej konkurencji.

Pisanie artykułów i tekstów za pieniądze w sieci będzie z pewnością łatwiejsze po lekturze tej książki. Hasła reklamowe, slogany będą przychodzić do głowy szybciej niż dotąd, a copywrighting przestanie być tajemnicą.

Książkę można kupić tutaj.

Autorem recenzji jest Marcin Kośmider

Marcin Kośmider

 

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Menu