Dlaczego nie zgłaszam już błędów Microsoftowi

W trakcie korzystania z pakietu programistycznego Visual Studio od Microsoftu zdarzyło mi się znaleźć parę błędów w ich oprogramowaniu. Wbrew namowom znajomych programistów przeszedłem ciężką drogę w rejestracji się na connect.microsoft.com i zgłosiłem te błędy.

Oto zestawienie efektów:

Błąd 1 – Zamknięte jako nie do naprawienia – 2 osoby odtworzyły ten błąd, zgłoszone w połowie 2008, zamknięte w połowie 2010. Dwa lata czekania na nic.

Błąd 2 – Zamknięte jako naprawione (a tak naprawdę nie zostało naprawione) – 7 osób odtworzyło ten błąd. Otwarte w połowie 2008. Zamknięte w połowie 2009. Rok czekania na nic.

Sugestia 1 – Zamknięte jako nie do naprawienia. Otwarte w wrześniu 2008. Zamknięte w połowie 2010. Niecałe dwa lata czekania na nic.

Sugestia 2 – Zamknięte jako nie do naprawienia. Otwarte w połowie 2008. Zamknięte w połowie 2010. Niecałe dwa lata czekania na nic.

Czyli reasumując 4 zgłoszenia, wszystkie czekały niemal dwa lata po czym uzyskałem odpowiedź, że nie da się ich naprawić.

Jeżeli narzekacie na opieszałość sądów… no cóż… nie narzekajcie.

Gdyby to były błędy krytyczne, które by nie pozwalały mi dalej zajmować się pracą to byłby znaczny problem. Jednak zdarzało się i tak, że musiałem obchodzić błędy MS i to nie w ładny sposób. A to prowadzi do różnych problemów później.

No w każdym bądź razie wniosek stąd taki, że nie ma co zgłaszać błędów do MS.

Czytaj podobne  Optymalizacja aplikacji społecznościowej na Facebook i Grono w praktyce

Przeczytaj też

10 rzeczy, które pozwalają zapewnić lepszy komfort... Praca przy komputerze może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka, bólów nóg, pleców, karku. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor nie wpływa dobrze n...
Najlepsza książka do Pythona Nie wiesz, z jakiej książki/ebooka uczyć się programowania w języku Python? Postanowiłem zrobić zestawienie 10 książek z Heliona na ten temat, abyś mó...
Komplet 28 ebooków i kursów, aby zostać programist... Od jakiegoś czasu dostaję zapytania na temat tego jakie książki, kursy i ebooki polecam. W związku z tym postanowiłem przygotować dzisiaj zestaw, któr...
120 tapet programistycznych za darmo do pobrania Trochę mi się nudziło, więc przygotowałem zestaw 120 tapet dla programistów. Możesz go pobrać. Tapety są w rozdzielczości 1366x768. Podzielone ...
Napisano w Kolumna Tagi: ,

Menu