Jak zmienić ikonę zakładki na Facebooku i inne

Kilka nowości w kreatorze zakładki od Polishwords. Jak zmienić ikonę? Dlaczego zakładka domyślna nie ustawia się? Jak dodać drugą zakładkę? Planowane nowości: dodatki na zakładkę, uproszczenie publikacji, mechanizm cofania zmian i porada jak dodać zakładkę z opiniami.

1. Jak zmienić ikonę zakładki na Facebooku?

Kreator zakładek na Facebooku ma już przeszło 300 użytkowników i serwował w tym miesiącu zakładkę dla 10 tysięcy Facebookowiczów. Pozwala dodać grafikę, tekst, link, ale też HTML i statystyki Google Analytics. Właśnie testowana jest funkcja dzięki której użytkownik kreatora jest w stanie samemu zmienić sobie ikonę zakładki na Facebooku. Obecnie żaden kreator tego nie umożliwia, a użytkownicy zgłaszali mi taką potrzebę od jakiegoś czasu. W końcu skoro można zmienić nazwę to niech i ikona będzie mogła się zmieniać. Osoby które chcą skorzystać teraz z tej możliwości niech się skontaktują i zostaną dołączone do beta-testów wersji 4.0 kreatora z tą opcją.

2. Jak dodać mapę (cokolwiek) do zakładki?

Twórca innego kreatora zakładek Megafoni poszedł w kierunku rozdzielenia typów zakładek. Masz np. zakładkę z formularzem kontaktowym, albo z mapą. To ciekawe rozwiązanie ale według mnie utrudnia życie, bo co zrobić gdy chcesz na jednej zakładce połączyć kilka elementów? Albo stwierdzisz, że zamiast formularza kontaktowego chcesz jednak mapę? To niepotrzebne komplikowanie sprawy.

W kreatorze zakładki Polishwords stawiam dalej na prostotę i wygodę. W wersji 4.0 pojawią się pierwsze gotowe komponenty, które możesz wstawić do swojej zakładki. Sam będziesz mógł decydować czy w zakładce ma być mapa, czy formularz konktatowy czy to i i to nie rezygnując z zaawansowanych opcji jak możliwość pełnej edycji kodu HTML zakładki.

Jednym z pierwszych dodatków będzie możliwość dodania informacji o artyście albo o dowolnym temacie na zakładce pobranych z Wikipedii.

3. Automatyczna aktywacja zmian

Czytaj podobne  Nexus 4 - uchylamy rąbka tajemnicy przed premierą!

W najbliższych wersjach pojawi się też automatyczna aktywacja zmian bez potrzeby klikania w “Aktywuj zmianę”. To kolejny krok w celu ułatwienia szybkiego testowania tworzonej zakładki.

4. Cofanie zmian i tryb podglądu

Gdy robisz zakładkę nie chcesz, aby klienci widzieli Twoje eksperymenty. Chcesz móc spokojnie testować warianty aż do uzyskania satysfakcji. W tym celu wprowadzony zostanie tryb podglądu, w którym zakładkę którą tworzysz będziesz widzieć tylko Ty, a dopiero po zatwierdzeniu nowej wersji zostanie ona udostępniona odwiedzającym.

Czasem zdarza się też, że popełniłeś błąd i chciałbyś cofnąć się do poprzedniej poprawnej wersji zakładki. W tym celu dodany zostanie przycisk do cofania zmian. Będziesz mógł w ten sposób wracać do dowolnej wcześniejszej wersji zakładki.

5. Jak ustawić domyślną zakładkę?

Kilka osób zgłaszało problem z ustawieniem domyślnej zakładki. Po jej ustawieniu nie widać efektu na stronie. W FAQ kreatora została wyjaśniona ta sytuacja tak aby specyficzny  mechanizm Facebooka nie wprowadzał Ciebie w błąd.

6. Jak dodać drugą zakładkę?

Przypominam też, że obecna wersja kreatora pozwala dodać drugą zakładkę czego nie potrafi wiele innych kreatorów dostępnych w sieci. Przez to musisz korzystać z innego kreatora aby dodać każdą kolejną zakładkę. W kreatorze Polishwords możesz teraz dodawać 2 zakładki od jakiegoś czasu już.  Jeżeli potrzebujesz więcej zakładek niż dwie skontaktuj się ze mną a dodam tą opcję.

Czytaj podobne  Mario Balotelli - kim jest ten ekscentryczny włoski piłkarz?

7. Jak dodać zakładkę opinię na Fanpage Facebooka?

Przy okazji też poradzę od razu jak to zrobić. Podobnie jak dodajesz zakładkę Polishwords otwórz tą stronę i kliknij “dodaj do mojej strony”.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , ,

Menu