Jak zmienić nazwę i ikonę zakładki na Facebooku?

Jak zmienić nazwę i ikonę zakładki fanpage na Facebooku bez znajomości programowania? Mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Zmiana ikony i nazwy zakładki tab fanpage na Facebook

Bardzo wiele osób zastanawia się jak zmienić nazwę zakładki na fanpage na serwisie społecznościowym Facebook. Coraz więcej osób tworzy indywidualne zakładki z grafiką, tekstem, a nawet treściami interaktywnymi. Chciałyby one też móc zmienić nazwę i ikonę zakładki. Niektórzy mówią, że jest to niemożliwe. A jednak. Da się!

Zmiana nazwy zakładki na fanpage

Zmiana nazwy zakładki jest dosyć nieskomplikowanym zajęciem. Należy:

1. Otworzyć stronę społecznościową

2. Wybrać tablicę

3. Wybrać przycisk “edytuj stronę” po prawej stronie

4. Wybrać z lewego menu “aplikacje”

5. Odszukać aplikację, która jest odpowiedzialna za zakładkę, której nazwy chcemy zmienić

6. Nacisnąć przy niej “edytuj ustawienia”

7. Wpisać nową nazwę zakładki.

Zmiana ikony zakładki na fanpage

Zmiana ikony nie jest już taka łatwa. Wymaga bowiem czynności programistycznych ponieważ Facebook nie umożliwia zmiany ikony samemu. W praktyce aby zmienić ikonę trzeba stworzyć nową aplikację. Oto co trzeba zrobić, żeby ręcznie zmienić ikonę:

1. Stworzyć konto programisty na Facebooku

2. Stworzyć nową aplikację na Facebooku

3. Skonfigurować dane aplikacji zakładki i jej serwera

3b. Ustawić ikonę zakładki

4. Umieścić na serwerze plik PHP obsługujący wyświetlanie zakładki

5. Dodać aplikację do strony

Jak widać więc, aby zmienić ikonę trzeba wykonać o wiele więcej czynności niż mogłoby się wydawać. Potrzebna jest wiedza programistyczna i znajomość środowiska dla programistów na Facebooku.

Minusy tego rozwiązania to:

Czytaj podobne  Eurostaż PO - sympatyczna farma fikcyjnych fanów i żebrolajków

– wymagana umiejętność programowania

– założenie konta programistycznego na Facebooku

– wymagana znajomość środowiska programistycznego Facebooka

– wymagana umiejętność konfiguracji aplikacji zakładki

– wymagana obsługa FTP

– potrzebny wolny czas na nauczenie się wszystkiego i przygotowanie

– jeśli decydujesz się na taką zakładkę musisz porzucić wszystkie darmowe kreatory zakładek jakie są w internecie i samemu umieścić odpowiedni plik HTML i modyfikować go ręcznie gdy chcesz coś zmienić

Jak widać więc jest to czasochłonne i dosyć skomplikowane  zajęcie, chociaż to niby tylko zmiana ikony.

Prostszy sposób na zmianę ikony i nazwy

Wiele osób, które mają inne sprawy na głowie potrzebuje mieć możliwość zmiany ikony i nazwy fanpage na FB (Facebooku) szybko i bez angażowania się w ustawienia Facebooka, programowanie i inne rzeczy. Chcą one nadal móc korzystać z darmowych kreatorów nie rezygnując z możliwości ustawienia ikony i nazwy.

Większość z kreatorów dostępnych na rynku nie oferuje możliwości ustawienia nazwy i ikony. Niektóre dają Ci do wyboru kilka wariantów nazwy, ale do tej pory widziałem tylko nazwy w języku angielskim.

Dlatego też postanowiłem w kreatorze Zakładka Polishwords, z której korzysta już przeszło 300 firm i 16 tysięcy osób dodać opcję zmiany ikony i nazwy. Jak to działa w praktyce?

Tworzenie zakładki na fanpage

Tworzysz swoją zakładkę za pomocą kreatora Zakładka Polishwords, ustawiając tekst, obrazek, link, albo własny HTML. Możesz podpiąć też statystyki Google Analytics, a nawet kanał RSS. Wszystko to robisz używając kreatora. Te wszystkie funkcje są darmowe. Nie musisz też znać się na programowaniu, FTP, środowisku programistycznym Facebooka itd. Kreator jest łatwy w obsłudze i pozwala szybko stworzyć atrakcyjną zakładkę bez niepotrzebnych formalności, rejestracji i innych.

Możesz w ten sposób szybko stworzyć zakładkę zachęcającą do polubienia strony, przestawiającą o czym będzie fanpage, zapraszającą do udziału w konkursie, albo pokazującą nowe wpisy (albo oferty) z Twojego sklepu albo strony internetowej i cokolwiek innego wymyślisz.

Czytaj podobne  Opinia po konferencji F8: Nowy Facebook wzmocni więzi i zapamięta Twoją historię życia

Kreator teraz zyskał możliwość zmiany ikony i nazwy zakładki. Zaoszczędzisz dzięki temu czas, nie będziesz musiał rezygnować z możliwości korzystania z kreatora i nie będziesz musiał uczyć się programowania i obsługi środowiska programistycznego Facebooka.

Zmiana ikony i nazwy na Facebook

Jak wygląda zmiana ikony i nazwy w kreatorze Zakładka Polishwords? To proste:

  • Aby ustawić nazwę podajesz jej nazwę.
  • Aby ustawić ikonę podajesz plik z dysku z ikoną (najlepiej 16×16, ale jak podasz większy to my zajmiemy się jej przeskalowaniem)

Czy da się prościej? No nie da. Jak już wiesz jednak zmiana nazwy, a w szczególności ikony wymaga pewnej ilości pracy.

Zmiana nazwy to zaledwie kilka minut. Ale jeśli masz dużo zakładek do przygotowania (np. pracujesz w agencji marketingowej) to mnożąc ten czas przez liczbę zakładek okaże się, że poświęcisz parę godzin na samo przeskakiwanie między kreatorem a przechodzenie przez całą ścieżkę opcji do zmiany nazwy. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić czas skorzystaj z kreatora Zakładka Polishwords i tam zmień nazwę.

Zmiana ikony wymaga więcej czasu. Może to być nawet parę godzin jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Zważywszy na ciągle zmieniającego się Facebooka i tak każda kolejna zmiana może zajmować kolejne godziny. A przecież jeśli Facebook coś zmieni to trzeba też zakładkę dopasować do tych zmian, aby działała. Jak widać więc to godziny Twojego czasu pracy, które mógłbyś poświęcić na szukanie kolejnych klientów, przygotowanie im ofert i przede wszystkim pracę kreatywną mającą na celu przygotowanie dla Twojego klienta koncepcji najlepiej realizującej jego cele. Kreator Zakładka Polishwords odciąża Cię od wnikania w szczegóły techniczne i skraca czas zmiany ikony zakładki z kilku(nastu) godzin do zaledwie 3 sekund: wybrania po prostu ikony, która ma być wyświetlana.

Czytaj podobne  Uprzedzanie o ciasteczkach, a polskie realia

Za zmianę nazwy i/albo ikony pobieramy opłatę, która wynika z tego, że faktycznie musimy wykonać określoną pracę, aby nazwę czy ikonę zmienić. Jednak doświadczenie i ciągle śledzenie zmian na Facebooku pozwoliło nam skrócić ten czas do granic możliwości. W efekcie koszt zmian jest o wiele mniejszy niż u programistów, którzy nie znają Facebooka. Będzie on też o wiele mniejszy niż koszty czasu, który Ty musiałbyś poświęcić na naukę i obsługę tego wszystkiego. Oczywiście mógłbyś to zrobić, a nawet byś chciał, gdybyś miał czas, ale wierzymy, że masz ważniejsze sprawy na głowie niż nauka takich rzeczy jak PHP, JS, HTML i FB.

Dzięki kreatorowi Zakładka Polishwords możesz realizować więcej projektów komercyjnych dla swoich klientów w krótszym czasie. To oznacza dla Ciebie większe zarobki. Zmiana ikony i nazwy zakładki to kolejne opcje, które mają na celu pozwolić Ci dostarczać więcej wysokiej jakości gotowe projekty swoim klientom po najniższych możliwych kosztach bez potrzeby nauki programowania.

Zachęcamy do skorzystania z nowych funkcji kreatora Zakładka Polishwords.

Jeśli potrzebujesz więcej możliwości niewymagających umiejętności programowania i usprawniających Twoją pracę skontaktuj się z nami.

UPDATE: Zmiana ikony w kreatorze jest dostępna teraz na zamówienie. Jeśli chcesz taką zmianę napisz do nas.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , , , , , , , , , ,

Menu