ZP6 cz.1: Więcej zakładek, nowoczesna typografia, osadzanie filmów z YouTube

Szósta wersja kreatora zakładek fanpage na Facebook.u jest już w połowie drogi do wydania. Ale już dzisiaj mogę się podzielić z Wami informacjami o nowościach. Do tej pory używałem w tym celu wideo, ale tym razem postanowiłem napisać wpis na blogu. Zobaczymy co lepsze. Kreator Zakładka Polishwords to kreator zakładek HTML powstały po tym jak Facebook porzucił FBML i wprowadził IFRAME. Kreator to taki lepszy Static FBML.

Oto nowości, które będą dostępne w 6 wersji kreatora Zakładka Polishwords:

20 zakładek  / fanpage z różnymi ikonami

Dużo osób chciało zmieniać ikony na własne co wymaga ingerencji programistycznej. Niestety przekroczyło to moje możliwości czasowe dlatego teraz własne ikony są w wersji Enterprise. Oprócz tego do tej pory mogłeś wybierać spośród 3 ikon zakładek jednocześnie tworząc na 1 fanpage 3 zakładki. W szóstej wersji będziesz miał do wyboru 20 ikon, a jeden fanpage będzie mógł mieć max. 20 zakładek. To więcej niż oferuje najdroższy pakiet konkurencyjnych kreatorów podczas gdy Zakładka Polishwords jest darmowa!

Jednocześnie pracuję nad menadżerem zakładek aby ułatwić Wam zarządzanie wieloma zakładkami na jednym fanpage’u. Oto jego bardzo wczesna wersja którą pokazuję, abyście zobaczyli listę wszystkich nowych ikon:

Ilustracja ZP6 cz.1: Więcej zakładek, nowoczesna typografia, osadzanie filmów z YouTube - Polishwords News

” alt=”” width=”487″ height=”727″ />

Ikony zostały dobrane tak aby przyciągały uwagę Facebookowiczów a jednocześnie odpowiadały sposobom w jakie najczęściej używacie zakładek np. do stron powitalnych, czy formularzy kontaktowych.

Fanpage templates

Wielu użytkowników zgłasza zapotrzebowanie na gotowe skórki do wykorzystania w zakładkach. Dlatego też podjąłem współpracę z kilkoma twórcami skórek, aby takowe znalazły się standardowo i za darmo w kreatorze. Obecnie sytuacja wygląda tak, że jeszcze muszą one być dopasowane do szerokości zakładki czyli 520px. Może będzie to czytał jakiś grafik to zachęcam do kontaktu. Będę informował o stanie prac nad skórkami.

Czytaj podobne  Problemy z lokalizacją

Nowoczesna typografia

Teksty na stronach pisane są głównie za pomocą czcionki Arial, Times New Roman i kilku innych. Nowoczesne przeglądarki obsługują jednak właściwie każdą czcionkę jaką moglibyśmy wymarzyć. Ja wybrałem spośród istniejących na rynku fontów te które są typograficznymi arcydziełami i dodałem do standardowej listy czcionek w kreatorze. Ani Ty ani Twoi klienci nie muszą nic instalować ani konfigurować żeby czcionki działały. Po prostu wybierasz nową czcionkę  z listy rozwijanej i piszesz nią jak zwykłą czcionką. Oto kilka przykładów na wykorzystanie czcionek:

Ilustracja ZP6 cz.1: Więcej zakładek, nowoczesna typografia, osadzanie filmów z YouTube - Polishwords News

” alt=”” width=”593″ height=”714″ />

 

Ponadto w liście rozwijanej rozmiarów czcionek dodałem większe fonty tak, abyś mógł tworzyć typograficzne arcydzieła w pełnym rozmiarze. Zobacz jak te teksty przyciągają Twoją uwagę. Przyciągną tak samo uwagę Twoich potencjalnych klientów. Szczególnie jeśli dodasz do nich trochę koloru. Na stan mojej wiedzy Zakładka Polishwords jest pierwszym kreatorem obsługującym nowoczesną typografię.

Jak dodać do zakładki film z YouTube?

Na liście dodatków pojawi się kilka nowych elementów. Wielu z Was już wie jak ważne jest tworzenie treści multimedialnych w promocji firmy. Chodzi tu szczególnie o filmy i muzykę. To one sprawiają, że fani zostają dłużej na stronie i poznają Waszą firmę i produkty. Jeśli natomiast jesteś muzykiem i chcesz umieścić pliki MP3 albo teledyski również chcesz móc to robić na fanpageu. Dlatego też w szóstej wersji kreatora duży nacisk został położony właśnie na obsługę multimediów.

Inne kreatory zakładek różnie rozwiązują problem umieszczania filmów i audio. Część z nich pozwala wgrywać audio i filmy i udostępniać na zakładce. Jednak to nie jest dobre rozwiązanie. Dlatego, że w ten sposób tracisz kontrolę nad multimediami, a kreatory zakładek mają bardzo ubogie możliwości zarządzania nimi i oferują bardzo mało atrakcyjne odtwarzacze. Zamiast wykorzystać potencjał social media powodują, że Facebookowicze z niechęcią przechodzą gdzie indziej, a brzydkie i niefunkcjonalne odtwarzacze muzyki i audio psują Twój wizerunek.

Czytaj podobne  dlaczego epizody Starwars 4,5,6 byly przed 1,2,3...

Aby zachować kontrolę nad multimediami warto umieszczać je w miejscach skąd łatwo je udostępnić na zakładce. Jeśli chodzi o filmy i teledyski najlepsze miejsca na to to: YouTube, Vimeo, Dailymotion, Metacafe. Z kolei jeśli chcesz umieszczać MP3 i muzykę to polecam Soundcloud. To jeden z najlepszych projektów ostatnich lat dorównujący w innowacji YouTube. Wiem też, że jeśli jesteś muzykiem to masz problem bo założyłeś i prowadziłeś konto na MySpace, a teraz wszyscy ludzie są na Facebooku, ale na Facebooku trudno jest umieścić odtwarzacz audio jak na MySpace. I na to jest rozwiązanie.

A więc jeśli chcesz umieścić na zakładce film, po prostu wklejasz jego adres:

Ilustracja ZP6 cz.1: Więcej zakładek, nowoczesna typografia, osadzanie filmów z YouTube - Polishwords News

” alt=”” width=”355″ height=”101″ />

Efekt:

Ilustracja ZP6 cz.1: Więcej zakładek, nowoczesna typografia, osadzanie filmów z YouTube - Polishwords News

” alt=”” width=”535″ height=”307″ />

Nie da się prościej tego zrobić. To już znasz z obecnej wersji kreatora.

W następnej części przedstawię zapowiedź kolejnych nowości w kreatorze Zakładka Polishwords 6.  Więc jeśli jeszcze tego nie robisz subskrybuj blog przez mejla, RSS albo Facebooka. Polub ten wpis!

Czytaj podobne  Łykcik czy kłykcik - reklama

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Menu