Zuckerberg-owie, Facebook, konkursy, messenger, dev konsola, jak odzyskać fanpage

Przegląd wydarzeń. To jest: dlaczego media tyle piszą o startupach podczas gdy to najgorszy okres dla startupów w historii? Co zrobić, zeby nie zapomnieć dać dziecku lekarstwa. Messanger i dev konsola ulepszona – czy to dobre nowości od Facebook.a? Coraz więcej organizacji łamie regulamin FB organizując konkursy, nawet Urząd Wojewódzki! Co zrobić aby odzyskać fanpage firmowy?

Zgodnie z ostatnim wpisem piszę pierwszego posta. I będzie to przegląd tego co ważne znalazłem w sieci. Na temat startupów i Facebooka.

Sezon ogórkowy startupowy

Ktoś niedawno napisał na G+, że kiedyś trwał o tej porze roku sezon ogórkowy, a teraz startupowy i to prawda. Najciekawsze jest jednak to, że najlepsze startupy powstawały (i upadały) w ciągu ostatnich 2-3 lat. Wtedy nie mogły one zdobyć popularności w mediach. Teraz media obudziły się i robią sobie sezon “startupowy” gdy dobrych startupów jak na lekarstwo. Podobnie zresztą było z medialnym zainteresowaniem podcastami parę lat temu. Nie było podcastów, ale media szalały na tym punkcie. Ale jak masz startup to uderzaj do dziennikarzy, może załapiesz się na jakiś artykuł.

Ciekawe nazwy są takich artów. Art.,o Ola Sitarska, o tytułe  w zajawce na Wyb był “Ola polskim Zuckerbergiem”. A w gazecie prawnej art. Polscy Zuckerbergowie. Osoby przedstawione bardzo ciekawe i sympatyczne, ale porównania do Zucka trochę bez sensu. Kto oglądał film może uważać, że jest oszustem i kopistą. A tutaj media porównują naszych młodych innowatorów do takiego człowieka? Ale z drugiej strony przecież wiadomo, że Zuck jest szefem FB z >600mln userów. Także porównanie dobre, niedobre who cares.

Czytaj podobne  Już można zmienić fanpage w timeline i zmieniać ikony zakładek na Facebook.u!

Polscy Zuckowie to Grzegorz Jakacki, Codility (kojarzę), Can’t Stop Games z podpisem “polska Zynga”. What? Pierwsze słyszę o tej firmie. Z tego co jest napisane stworzyli 1 grę w którą gra na FB 260 k osób. Więcej graczy ma gra “hodowla zioła” czy jakoś tak. Nieważne. Mamy sezon ogórkowy i można sobie pisać co się chce. Czyżby? Macoscope – pierwsze słyszę. Manubia – przemilczę. Filmaster – no ba, świetny wybór na koniec artykułu. Tylko, że Musielak to polski Musielak, marka sama w sobie, a nie jakiś Zuck.

BTW. moja książka o startupach jest już w Empiku 😉 W promocji więc kupujcie.

Facebook

Szpital robi aplikację na Facebook, która przypomni o lekarstwach. Dobrze by było, żeby też powstała tak, która przypomina o zmianie pieluch dziecka itp. Nie żartuję każdy by o tym pamietał. No chyba, że gra w grę wychowywania dzieci. I ma juz całe przedszkole.

Nie wiesz jak się wypromować w sieci? Poczytaj parę banałów.

Facebook ulepszył konsolę deweloperską. Jeszcze dużo takich ulepszeń potrzeba, żeby ta nowa konsola była tak dobra jak stara. Ja wolę starą.

Wiem, że jest wolna amerykanka co do konkursów na Facebooku, ale przypomnę, że wymaganie komentarzy łamie regulamin, w dodatku fAnpage a nie fUnpage! A w ogóle to od jakiegoś roku mówi się strona społecznościowa…

No proszę Mazowiecki Urząd Wojewódzki łamie regulamin Facebook.a też i to bardziej bo wymaga lajkowania komentarzy. Ale who caers, przecież wszyscy tak robią nie? Szkoda będzie tylko jak ktoś zgłosi to. Ale po co by miał zgłaszać ktoś kto uczestniczy. No i kółko się zamyka.

Czytaj podobne  Kim są ci czterej blogerzy?

Messenger Facebooka – nie używałem, ma łączyć SMSy i wiadomości przez FB ciekawe rozwiązanie, ale! Ciekawe jak działa, bo klient FB na tablety Android nie działał parę tygodni temu.

Ciekawy tekst na eGospodarka o tym co zrobić gdy ktoś podszyje się pod firmę na Facebook.u i stworzy fanpage. Otóż można złożyć wniosek o zabezpieczenie dowodów jeśli naruszono prawo autorskie albo do znaków towarowych. Wtedy sąd wyda nakaz Facebookowi przekazania danych tego kto założył konto. Wtedy można go pozwać, a sądy przestają traktować takie sprawy jak nisko szkodliwe społecznie. Podobno skuteczna metoda.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , , , , , ,

Menu