Mario Balotelli – kim jest ten ekscentryczny włoski piłkarz?

Mario Balotelli można lubić, albo nienawidzić, ale nigdy się nie znudzi. Dowiedz się dlaczego!

Jak to możliwe, że w drużynie Włoch gra Mario Balotelli?

Thomas i Rose mieli dość życia w biedzie, na którą byli skazani od urodzenia. Ghana leżąca na zachodzie Afryki nie jest wcale najbiedniejszym krajem regionu, ale i tak jest nieporównanie bardziej biedna niż kraje europejskie. Dlatego też wyemigrowali oni do Włoch. Niestety czarnoskórym emigrantom nie było łatwo o pracę w kraju gdzie w biały dzień zdarzały się morderstwa na tle rasowym toteż byli bardzo ubodzy. Jakoś jednak sobie radzili, a Rose wkrótce zaszła w ciążę. Kilka miesięcy później, w 1990 roku, w Palermo na południu Włoch na świat przyszedł Mario wprowadzając szczęście do domu państwa Barwuah. Niestety wkrótce okazało się, że dziecko ma chore jelita i wymaga kosztownego leczenia, na które jego rodziców nie było stać. Barwuah przenieśli się na północ kraju, do Lombardii, aby tam zapewnić dziecku warunki do rozwoju. Jednak to nie wystarczyło. Gdy nie mogli już dalej opłacać kolejnych operacji Maria zwrócili się o pomoc do opieki społecznej. Ta zaproponowała, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie czasowe oddanie dziecka do adopcji. Mario najpierw wracał na weekend do rodziców, jednak z czasem na stałe zaczął mieszkać ze swoimi nowymi rodzicami pochodzenia żydowskiego – państwem Balotelli.

Ilustracja Mario Balotelli – kim jest ten ekscentryczny włoski piłkarz? - Polishwords News

Balotelli odkryli, że chłopak przejawia zainteresowanie sportem. Zapisali więc go do parafialnej drużyny piłki nożnej. Tak zaczął się nowy etap w życiu nastolatka, który trafił do zespołu trzecioligowego, uzyskał włoskie obywatelstwo i awansował po kolei aż do zespołu Interu Mediolan, Manchaster City i do drużyny narodowej Włoch wybierając ją ponad drużynę Ghańską. Stał się tym samym pierwszym murzynem w reprezentacji Włoch.

Czytaj podobne  Na kogo głosować?

Jaki jest Mario Balotelli?

Po Mario zdecydowali się na kolejne 3 dzieci. Chcieli również odzyskać syna, ale opieka społeczna na to nie pozwoliła, a syn oskarżył ich o zainteresowanie jego osobą dopiero gdy stał się sławny. Niewątpliwie nie miał łatwego życia. Jednak talent sprawił, że stał się wielomilionowym graczem i ma wierną rzeszę kibiców. W języku mieszkańców, asanti Ghana oznacza wojownika. Czy Balotelli jest nim, czy też zwykłym, szarym piłkarzem?

Balotelli nie miał łatwego początku jako piłkarz. Oprócz tego, że musiał się wykazać na boisku codziennie zmagał się z rasistowskimi wyzwiskami ze strony kibiców drużyn z którymi grał. Niestety sam też często sam się pakuje w kłopoty np. w 2010 gdy pojawił się w telewizji ubrany w koszulce rywala z tego samego miasta, drużyny AC Milianu wchodząc w konflikt z fanami Interu. Trenerzy i fani krytykowali go za lenistwo, brak dyscypliny, brak skupienia na grze. Jednocześnie Balotelli był karany żółtymi i czerwonymi kartkami za swój agresywny czasami styl gry, który jeśli chodzi o ilość bramek okazywał się całkiem skuteczny.

Znaczenie Polski w historii Mario Balotelli

W listopadzie 2011 na stadionie we Wrocławiu zdobył on pierwszą bramkę seniora reprezentacji kraju w meczu przeciwko Polsce, który zakończył się wynikiem 2:0. Został w ten sposób pierwszym czarnoskórym piłkarzem z Włoch któremu się to udało. Na meczu z Niemcami strzelił dwa gole, a jego drużyna trafiła do finału mistrzostw EURO 2012 na których zagrał z Hiszpanią. Zapytany w wywiadzie czy spodziewa się ataków rasistowskich w Polsce (gdzie często o nich pisano) powiedział, że jeśli spotka się z takimi zejdzie z boiska i “zabije” każdego kto rzuci w niego bananem.  “Balo” jest znany z mówienia rzeczy bez ogródek, przez co robi sobie czasem wrogów. Jednak jego koledzy z drużyny starają się go chronić, nawet przed nim samym. W trosce przed kontrowersjami po wygranej z Irlandią jeden z jego kolegów z drużyny zasłonił piłkarzowi usta:

Czytaj podobne  Najlepsze zakładki internetowe - część III

Ilustracja Mario Balotelli – kim jest ten ekscentryczny włoski piłkarz? - Polishwords News

Dobry czy zły chłopak?

Po wygranej z Niemcami Balotelli podbiegł do swojej matki adoptowanej i powiedział że te gole są dla niej. Jego matka płakała ze wzruszenia. Wobec bliskich potrafi być wspaniały. Nie toleruje agresji i chamstwa, i jest szczodry, daje duże datki na kościół, a jednocześnie jest konfliktowy. Jak to możliwe? Żeby oddać charakter “Super Mario” (jak go nazywają fani) trzeba poznać parę historii z jego życia.

Podczas jednego z wywiadów trenerskich Mario jak gdyby nigdy nic wszedł, przerwał wywiad, przywitał się z trenerami i poszedł wprawiając wszystkich w osłupienie:

http://www.youtube.com/watch?v=xkHlDCPy3Gg&feature=player_embedded

Innym razem zadzwonił na straż pożarną, która przyjechała do jego palącego się domu. Wtedy Mario wbiegł do środka i wybiegł z walizką. Osłupiali strażacy zapytali się co ma takiego ważnego. Odpowiedział, że w walizce jest 5 tysięcy dolarów.

Jakby tego było mało okazało się, że przyczyną pożaru był fajerwerk odpalony z jego łazienki. Mario powiedział, że wystrzelił ją znajomy, co uchroniło go przed tłumaczeniem się przez trenerami, jednak mało kto zdaje się w to wierzyć. Niemniej wkrótce został twarzą kampanii promującej bezpieczne używanie fajerwerków:

Ilustracja Mario Balotelli – kim jest ten ekscentryczny włoski piłkarz? - Polishwords News

Mario lubi się dobrze bawić. Nic więc dziwnego, że zbudował na terenie swojego ogrodu tor dla Quadów. Plotki mówią, że jest fanem wszelkich zabawek (nie, nie takich) dla dorosłych. Kiedyś miał pojechać kupić żelazko, a wrócił z samochodem wypchanym zdalnie sterowanymi helikopterami itp. gadżetami.

Innym razem mówiło się, że Mario podczas siedzenia na ławce rezerwowych bawił się swoim smartfonem chociaż ta plotka okazała się nieprawdziwa. Piłkarz zdementował ją podczas wycieczki po… kobiecym więzieniu.

Czytaj podobne  Owling – co to jest?

Dziwne historie nie opuszczają piłkarza. Pewnego razu Mario miał wypadek samochodowy – zderzył się z człowiekiem będącym od 25-lat wiernym fanem jego drużyny. Gdy na miejsce przyjechała policja zapytała się go czemu ma w walizce 5 tysięcy funtów. Mario odpowiedział “bo jestem bogaty”.

Innym razem w ramach osobliwego żartu rzucił dartem w gracza drużyny młodzieżowej. Nikomu nic się nie stało.

Podczas meczu w 2011 z Dynamo spuchła mu twarz przez co musiał zejść z boiska. Niektórzy mówili, że mogła być to alergia na trawę. Ostatecznie tę śmiałą hipotezę obalono.

Mario rozbawił fanów również problemami z zakładaniem koszulki:

Pewnego razu zaskoczył pewnego studenta w toalecie, gdy stanął obok niego i zaczął sikać do pisauru. Dlaczego tak się stało? Mario chciało się sikać, więc skorzystał z toalety w akademiku obok którego szczęśliwie przejeżdżał.

Mario Balotelli a Euro 2012

Podczas Euro Mario strzelił 3 gole: dwa Niemcom i  jeden Irlandii.

Co sądzicie o tym piłkarzu? Napiszcie w komentarzu!

 

 

 

 

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi:

Menu