Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny

Infiniti jest rzadko spotykaną na polskich drogach marką luksusowych samochodów produkowanych przez japońskiego Nissana. Z artykułu dowiesz się jakie modele Infinity dostępne są na rynku polskim, jakie mają parametry i ceny.

Co ciekawe na rynku japońskim marka Infiniti w ogóle nie istnieje. Tam poszczególne modele mają nazwy Nissan Skyline, Fuga, czy Clima. Pierwsze samochody Infinity zaczęły być sprzedawane w listopadzie 1989 roku w USA w odpowiedzi na linię konkurencyjnych marek Lexus i Acura od Toyoty i Hondy. Linia samochodów przechodziła liczne przemiany, zaczynając od ekskluzywnego, ale dosyć sztampowego z wyglądu samochodu dla biznesmenów wykończonego w lekko sportowym stylu po dzisiejsze modele, które są bardziej sportowe i mają charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd.

Oto pierwszy model:

Infiniti G:

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Przedstawiony model w wersji sedan ma silnik V6, 3,7L o mocy 328 koni mechanicznych. Z kolei ten sam model w wersji coupe ma silnik o dwa konie mechaniczne silniejszy.

Samochód posiada 6-biegową ręczną skrzynię biegów i 7-biegową skrzynię automatyczną.

Samochód otrzymał dobre i akceptowalne oceny bezpieczeństwa, a w 2007 roku amerykański instytut bezpieczeństwa na autostradach (IIHS) określił samochód jako najbezpieczniejszy w kategorii średniej wielkości samochodów luksusowych i drugi pod względem szybkości.

Amerykański magazyn Motor Trend uznał ten samochód za najlepszy w 2003 roku. W Stanach w ciągu 2011 roku sprzedano aż 58 tysięcy egzemplarzy tego samochodu.

Infiniti M

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Jeśli chodzi o model M mamy do wyboru kilka wariantów samochodu: z silnikiem Diesla Infiniti M30d, hybrydowy M35h oraz M37.

Model M30d jest produkowany od 2010 roku. Ma silnik Turbo diesel V6 o mocy 240 koni mechanicznych. Wersja hybrydowa M35h ma silnik o mocy 303 koni mechanicznych oraz silnik elektryczny o mocy 59 koni co daje łącznie ok. 360 koni mechanicznych.

Czytaj podobne  Drogowy survival test - sprawdź czy umiesz jeździć po polskich drogach

Model M37 z kolei jest wyposażony w silnik o mocy 330 koni mechanicznych.

W Stanach w 2011 roku sprzedano niemal 11 tysięcy egzemplarzy samochodu. Model hybrydowy został zapisany ponadto do księgi rekordów Guinessa w 2011 roku za bycie najszybszym samochodem hybrydowym na świecie.

Infiniti EX

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Produkcja modelu EX zaczęła się w 2007 roku. Model z 2007 roku miał 297 koni mechanicznych, w kolejnym roku 320, w 2010 roku natomiast wypuszczono modele z silnikiem 235 koni mechanicznych i diesla EX30d o mocy 240 koni.

Standardowy model miał 5 stopniową skrzynię automatyczną, jednak model Ex35 z 2011 roku oraz EX37 i diesel EX30 mają już 7 stopni.

Samochód posiada kilka nadzwyczajnych cech. Wyposażony jest w monitor dookólny, który dzięki kamerom zamontowanym z przodu, z boków i tyłu wyświetla kompletny obraz otoczenia samochodu, co jest przydatne na przykład podczas parkowania.Wiele samochodów jest wyposażonych w takie systemy. W odróżnieniu od nich jednak Infiniti tworzy na podstawie informacji z kamer widok “z góry” na miejsce parkingowe co jest niezwykle przydatne. Zobaczcie sami jak to działa:

Do pokrycia samochodu użyto specjalnej żywicy, która powoduje, że drobne zadrapania np. od paznokci pod klamką same znikają. Dzieje się tak dlatego, że elastyczna żywica chroni lakier przed zdrapaniem. W konsekwencji porysowanie samochodu nie rysuje lakieru a jedynie zagina elastyczną warstwę żywicy. Wraca ona do swojej poprzedniej formy w ciągu kilku minut, godzin albo dni, w zależności od temperatury. Czym cieplej tym rysy szybciej znikają:

Ostatnia funkcja samochodu zainteresuje zapewne osoby podróżujące długo. Samochód wyposażony jest w system zapobiegania zjeżdżaniu z pasu. Kamery umieszczone w samochodzie na bieżąco śledzą położenie samochodu względem pasu ruchu. Gdy samochód zaczyna zjeżdżać z pasa ruchu np. na przeciwległy pas rozlega się alarm. Jeśli mimo tego kierowca nie zareaguje system automatycznie przywraca samochód na pas ruchu:

Czytaj podobne  Tak będą wyglądać autostrady w 2013 roku

Infiniti FX

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Infiniti FX to luksusowy SUV produkowany od 2002 roku.  Obecne modele produkowane są od 2009 roku. Model FX35 ma 303 konie mechaniczne, FX37 – 320 koni, a FX50 390 koni. Dieslowski FX30 d produkowany od 2010 roku ma 240 koni.

Samochód ma dwustrefową klimatyzację, 300 watowy system nagłośnienia składający się z 11 głośników, odtwarzacza ze zmieniaczem 6 płyt i dyskiem 2 GB.

Oprócz opcjonalnego systemu widoku z lotu ptaka jak w wersji EX i powłoki chroniącej przed zarysowaniom lakieru FX może też być wyposażony w inteligentny system podróżowania. Intelligent Cruise Control analizuje szybkość samochodu jadącego przed nami. Jeśli zwalnia on system też zwalnia nasz samochód, aby zapewnić bezpieczną odległość nawet wtedy gdy samochód naprzeciwko całkowicie się zatrzyma. Gdy z kolei samochód ten zacznie przyśpeiszać, również Infiniti zacznie przyśpieszać w odpowiednim tempie w celu przywrócenia poprzedniej prędkości:

http://www.youtube.com/watch?v=V7nwy_4BO4s

Naciśnij poniższy przycisk, aby zobaczyć zdjęcia wnętrz wymienionych modeli:

[like-gate]

Infiniti G:

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Infiniti M:

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Infiniti EX:

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

Infiniti FX:

Ilustracja Samochód Nissan Infiniti – modele i ceny - Polishwords News

[/like-gate]

Który z modeli podoba Ci się najbardziej? napisz w komentarzu!

 

Przeczytaj też

Drogowy survival test – sprawdź czy umiesz j... Chcesz wiedzieć, że dasz sobie radę na polskich drogach? Zobacz poniższe sytuacje i wybierz co byś w danej sytuacji zrobił. Na końcu zobaczysz poprawn...
Jak zdać prawo jazdy? Chcesz wiedzieć jak zdać? Dowiesz się z tego tekstu. Niedawno zdawałem prawo jazdy, więc stwierdziłem, że podzielę się moimi radami odnośnie tego j...
Opony zimowe – jak zadbać o bezpieczeństwo z... Dowiedz się jak zadbać o bezpieczną jazdę samochodem w zimowych warunkach. Eksperci z zimowej szkoły jazdy Bridgestone radzą, aby szczególnie uważa...
Alkomat – wirtualny czy kupić? + 10 rad dla ... Alkomat - wirtualny albo realny - co wybrać? Dowiedz się z tego artykułu. To ile masz promili we krwi zależy od tego co piłeś, w jakiej ilości, czy...
Tak będą wyglądać autostrady w 2013 roku Zobacz innowacyjny projekt autostrady, która będzie budowana już w przyszłym roku w Europie. Holenderscy projektanci ze studia Roosegaarde prze...
Napisano w Samochody Tagi: , , , , , , ,