Sofy – 10 rad jak wybrać dobrą

Szukasz dobrej sofy? Dowiedz się na co zwrócić uwagę.

Jak wybrać sofę / Polishwords

Zdjęcie Chaquetadepollo https://www.flickr.com/photos/chaquetadepollo CC BY-SA 2.0

1. Kontrastujący kolor

Sofa powinna kontrastować z kolorem ścian.

2. Kompozycja kolorystyczna

Kolor sofy powinien komponować się z kolorami, które wybrałeś do pokoju. Użyj Color Scheme Designera do ustalenia odpowiednich kolorów:

http://colorschemedesigner.com/

3. Obicie

Skóra jest łatwa w konserwacji. Materiały naturalne bywają za to wygodniejsze.

4. Cena

Dobra sofa może kosztować kilka tysięcy złotych, ale na promocjach znajdziemy wiele okazyjnych modeli. Znajdź w okolicy punkt w którym odnawia się meble. Możesz tam znaleźć coś taniego i w dobrym stanie.

5. Rozmiar

Zdjęcie Andy Tyler https://www.flickr.com/photos/andy_tyler/ CC BY-SA 2.0

Zmierz przejścia do pokoju gdzie masz umieścić sofę i miejsce na jej umieszczenie, aby zakupiona sofa dała się wnieść i umieścić w wyznaczonym miejscu.

6. Kształt

Czy na sofie wolisz bardziej siedzieć, czy leżeć? Wolisz głęboką sofę, czy płytką? Gdzie masz telewizor, a gdzie postawisz stolik na kawę? Poszukaj sofy, która jest dopasowana do Twoich zwyczajów.

7. Materiał

Czy wolisz jak sofa zapada się pod Twoim ciężarem? Czy może wolisz twardą powierzchnię? Sprawdź materiał sofy, którą kupujesz.

8. Poduszki

Czy wolisz poduszki połączone z sofą? Czy raczej takie, które można swobodnie aranżować? Czy poduszki ułatwiają przybranie na sofie wygodnej pozycji do siedzenia, oglądania filmu, czytania książki, leżenia? Sprawdź to!

9. Funkcja

Jaki styl życia prowadzisz? Czy sofa będzie tylko dla Ciebie? Dla dwóch osób? Rodziny z dziećmi? A może chcesz, żeby znalazło się na niej miejsce dla znajomych? Odpowiedz na te pytania, aby dobrać sofę odpowiednią do funkcji jaką ma pełnić.

Czytaj podobne  Nawilżacz do powietrza - przeczytaj zanim kupisz!

10. Jakość

Czy poduszki są odpowiednio zszyte i nie będzie się z nich wysypywać wkład? Czy części drewniane sofy wykonane są z dobrej jakości drewna? Czy części są ze sobą dobrze połączone? Czy mebel jest stabilny, a ciężar rozłożony na odpowiednią podstawę? Sprawdź to zanim kupisz mebel.

Kliknij poniższy przycisk, aby zobaczyć 4 inspirujących (albo anty-inspirujące) sof:y

[like-gate]

Ilustracja Sofy – 10 rad jak wybrać dobrą - Polishwords News

Zdjęcie wykonane przez Starcka Ting

Ilustracja Sofy – 10 rad jak wybrać dobrą - Polishwords News

Ilustracja Sofy – 10 rad jak wybrać dobrą - Polishwords News

Ilustracja Sofy – 10 rad jak wybrać dobrą - Polishwords News

Zdjęcie wykonane przez Mr. Thomas/Flickr
[/like-gate]

Przeczytaj też

5 pomysłów na ładny taras Chcesz wiedzieć jak zorganizować piękny taras? Odkryj 5 inspirujących pomysłów i zobacz wspaniałe zdjęcia. Taras to magiczne miejsce na naszej pose...
Łazienki – Projekty, zdjęcia, aranżacje, tan... Zabierasz się do remontu łazienki? Oto przewodnik po tym zadaniu od inspiracji po wykonanie! Inspiracje 1. Inspiracje znajdziesz na stronie Koło: ...
7 kolorowanek malowanek online dla dzieci Chcesz dać dziecku coś kreatywnego i pobudzającego do robienia przed komputerem? Otwórz mu te specjalnie dobrane kolorowanki dla dzieci w wieku 1 - 6 ...
Nawilżacz do powietrza – przeczytaj zanim ku... Ciepłownia włączyła ogrzewanie, a Ciebie pieką oczy, nie możesz się skoncentrować i masz katar? To może być spowodowane wysuszeniem powietrza w mieszk...
Napisano w Dom i dziecko Tagi: