Zaczyna się internetowa rewolucja a Ty jesteś jej wojownikiem!

Telewizja, kino i muzyka upadają. Tylko Ty jesteś w stanie zmienić ten stan rzeczy. Masz wszystko co jest potrzebne, żeby rozpocząć internetową rewolucję. Inni już są w sieci i czekają, aż do niej dołączysz. To jest ten czas. Wykorzystajmy go i odnówmy więzi z twórcami uwalniając się od pośredników!

Telewizja powstała 84 lata temu. Lata świetności ma jednak za sobą. Kiedyś powstawały wyjątkowe, ambitne, zapadające w pamięć na lata i trwające przez pokolenia filmy z fabułą, świetną muzyką i przesłaniem.

Dzisiaj powstają sequele, prequele i remake’i a z cienkiej książeczki robi się serial kinowy. Jeśli film kończy się tak, aby nie można było zrobić kontynuacji tak omija się zakończenie, aby jednak ją zrobić. Ciągle ci sami aktorzy, ciągle ta sama muzyka, reklamy radia i produktów. Filmy tworzone są według jednego “przepisu” z płytką fabułą. Kino stało się nie taką tanią rozrywką dla mas. Z kina wychodzisz jak z fast-fooda: niby coś zjadłeś, ale dalej jesteś głodny. Paradoksalnie produkcja filmów staje się coraz droższa chociaż stosuje się coraz tańsze sztuczki, a branża filmowa, kinowy, straganowy lumpeks pogrążający się sprzedając zamiast ubrań zniszczone szmaty mimo wszystko walczy całymi siłami, abyśmy je nosili. Chce odebrać nam wolność dzielenia się, aby mieć monopol na kształtowanie coraz niższego, mniej wymagającego gustu.

MTV powstało 31 lat temu w odpowiedzi na zalew kolorowej tandety. Pokazywała teledyski mniej znanych muzyków, tworzyła kultowe młodzieżowe widowiska. Wypromowała wiele gwiazd, które bez jej udziału nigdy by nie mogły zaistnieć, a dzisiaj są częścią historii muzyki.

Dzisiaj telewizja muzyczna pokazuje teledyski, których wyprodukowanie kosztuje przynajmniej kilka milionów dolarów. Jeśli coś nie jest sławne, nigdy nie trafi do telewizji muzycznej. Dobra muzyka i ciekawe teledyski ustąpiły miejsca sylabizowaniu, autotuningowi. Kultowe programy zostały zastąpione przez tanie teleturnieje i reality shows pokazujące jak zepsute i próżne są gwiazdy muzyczne.

Czytaj podobne  Godło polski i tajemnica gwiazd na skrzydłach orła

Discovery Channel powstało 27 lat temu. Kiedyś program ten zawierał ciekawe nagrania odkrywający przed nami nieznane oblicza naszego świata. Był odpowiedzią dla tych, których nudziła płytka serialowo – teleturniejowa, powtarzalna treść programów TV. 27 lat temu w TVP również pojawił się ciekawy program – Laboratorium, który prezentował najciekawsze projekty naukowców i wprowadzał za mury najbardziej wyrafinowanych fabryk. Był to tylko jeden z kilku ambitnych programów naukowych obecnych jeszcze kilkanaście lat temu w polskiej telewizji. Również dzieci i młodzież mogły znaleźć w telewizji wtedy coś ambitniejszego np. słynne odcinki programów Teleranka z Adamem Słodowym.

Dzisiaj programy “naukowe” zastąpiły naukę tanimi efektami. Czas antenowy od początku programu do efektownego wybuchu został zapełniony wypełniaczami, które mają tylko utrzymać widza przy telewizorze do momentu kulminacji. Inne wypełniacze bardziej stawiają na pokazywanie obrazów i ich opisywanie niż wnikanie w szczegóły. Programy mają wprawić w zachwyt, zbudować atmosferę tajemnicy i trzymać widza od początku do końca programu przy telewizji nie dając żadnych faktycznych informacji. Najbardziej na degradacji mediów cierpią dzieci i młodzież. W telewizji nie ma już sekcji pobudzających wyobraźnię i dociekliwość. Zastąpiły je landrynkowe, kolorowe programy produkowane z użyciem wszystkich znanych nauce środków, aby utrzymać dziecko przy ekranie na jak najdłużej. Utrzymać dziecko jak najdłużej w stanie niemyślenia i umysłowej stagnacji, która szkodzi ich rozwojowi i uzależni na wiele lat od telewizji.

Kino i telewizja upadły. Jakość produkcji mimo ogromnych kosztów jest koszmarnie niska. Nie ma już szansy na odzyskanie przez klasyczną telewizję i kino dawnego blasku. Jest to wąż który zjada własny ogon i zaczyna szkodzić nie tylko sobie, ale też wszystkim wokoło.

Czytaj podobne  3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Toruniu

Dlatego też trzeba zacząć wszystko od nowa. W internecie. Selekcjonować treści, dobierać je i układać w programy tematyczne. Internet daje taką swobodę i trzeba ją wykorzystać zanim fabryka wideo-spamu ją nam odbierze. W sieci każdy może to zrobić i zachęcamy każdego do dołączenia do tej rewolucji. W sieci są już niezależni twórcy, inni związani z produkcją TV i kinową też obserwują to co się dzieje w sieci, jak powstaje podziemne miasto kultury dzielenia się i obdarowywania, które rozciąga się o wiele dalej wszerz niż wzwyż najwyższe wieżowce szych branży rozrywkowej.

Dołącz do tego nurtu bo to jest właśnie nurt przyszłości. Twórz. Jeśli nie umiesz tworzyć organizuj. Jeśli nie możesz organizować komentuj. A jeśli nie możesz komentować to lajkuj. A przede wszystkim dziel się – ze wszystkimi: z rodziną bliższą, z rodziną dalszą, ze znajomymi z osiedla, pracy, szkoły i uczelni.

Pokażmy twórcom, że potrzebujemy ambitnych treści  i jesteśmy w stanie im pomóc: jeśli nie finansowo to w promocji i to w sposób o wiele lepszy niż wszelcy wydawcy i producenci razem wzięci!

Pokażmy twórcom, że nie chcemy, żeby szli na komercję!

Pokażmy twórcom, że mogą zrezygnować  z wyzyskujących ich i nas pośredników!

Pokażmy twórcom, że dzisiaj mogą w pełni uwolnić swoją moc twórczą!

Pokażmy twórcom, że mogą sprzedawać owoce swoich talentów z dumą, bez uczucia zażenowania z cen które dyktują pośrednicy!

Zmieńmy te słowa w czyny. Dzisiaj oficjalne z nowym projektem. Otwarci na krytykę, gotowi na popełnienie wielu błędów, nauki na nich i zdecydowani, że to jest jedyny słuszny kierunek, którym warto podążać.

Rozpoczynamy oficjalny start telewizji Polishwords (która jest faktycznie kolekcją playlist na YouTube). Obecnie dostępne są 4 kanały:

  • Polishwords Karaoke TV
  • Polishwords Fun TV
  • Polishwords Music TV
  • Polishwords Ciekawość TV

Każdy z kanałów to kilkadziesiąt godzin starannie dobranych materiałów wideo podzielonych tematycznie.

Czytaj podobne  Który telefon wybrać? 10 rad, co wziąć pod uwagę!

Kanał Karaoke TV jest przygotowany z myślą o organizatorach imprez karaoke. Znajdują się tam największe polskie i zagraniczne hity karaoke z tekstami i podkładami muzycznymi. Karaoke z tym kanałem rozkręci każdą imprezę.

Kanał Fun TV to kanał z najlepszymi, wybranymi skeczami polskich, zagranicznych kabaretów i zabawnymi odcinkami programów internetowych oraz oczywiście najnowszymi zabawnymi filmikami z sieci.

Kanał Music TV to kolekcja najlepszych wideoklipów w wysokiej jakości i popularnych utworów  muzycznych. Kanał ten zawiera jednocześnie nowe produkcje jak i przypomnienie trochę starszej muzyki oraz klipy wschodzących gwiazd rynku muzycznego. Kanał jest różnorodny gatunkowo i stawia na prezentację muzyki z najwyższej półki pozwalając na odkrywanie nowych artystów.

Kanał Ciekawość TV jest przeznaczony dla osób, które interesują się otaczającym ich światem. Na tym kanale odnajdziecie filmy pokazujące działanie urządzeń powszechnego użytku, odwiedzicie fabryki produkujące to co znajduje się w Waszych domach, zobaczycie jak zbudowany jest wszechświat i odkryjecie ciekawą stronę nauki, technologii i świata

Pracujemy nad dalszym rozszerzaniem oferty darmowych telewizyjnych kanałów online i zachęcamy Was wszystkich również do tworzenia własnych telewizji nowej generacji.

Dołącz do rewolucji!

Odkrywaj, kolekcjonuj, dziel się!

Przeczytaj też

Jak rozpoznać najmądrzejszą osobę w pokoju Jak rozpoznać najmądrzejszą osobę w pokoju? Jeśli chcesz wiedzieć jak zobacz jakie jest 9 metod, które mogą Ci w tym pomóc! Popatrz...
Który telefon wybrać? 10 rad, co wziąć pod uwagę!... Co jakiś czas zmieniamy telefony, np. gdy kończy się umowa. Czym się kierować, aby następny telefon był jak najlepszy? Dowiedz się teraz! 1. Bate...
Jak zdać prawo jazdy? Chcesz wiedzieć jak zdać? Dowiesz się z tego tekstu. Niedawno zdawałem prawo jazdy, więc stwierdziłem, że podzielę się moimi radami odnośnie tego j...
Odzyskanie pamięci z katalogu system Androida Dowiedz się jak odzyskać pamięć z katalogu system i cache. Mam Wildfire S. Po zainstalowaniu CyanogenMod 9 okazało się, że jak wywalę niepotrzebne ...
Komplet 7 poradników na #Halloween 2013: dekoracje... Kompletny zestaw 7 poradników na Halloween 2013: dekoracje, pomysły, inspiracje, przepisy, przebrania. Przygotuj się na Halloween 2013! Prz...
Napisano w Kolumna Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Menu