3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Katowicach

Poznaj 3 najlepsze restauracje w Katowicach, które musisz odwiedzić!

Jedziesz do Katowic i chcesz odwiedzić jakąś ciekawą, smaczną restaurację? Poznaj 3, które koniecznie musisz zobaczyć!

Katowice to miasto położone na Górnym Śląsku. Jego charakterystycznym znakiem jest spodek. Katowice to centrum handlowo-targowe Polski znajdujące się na przecięciu najważniejszych dróg krajowych. Kiedyś kojarzone głównie z kopalniami węgla, teraz stawia na usługi, kulturę i naukę.

Ilustracja 3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Katowicach - Polishwords News

Zdjęcie: Oliszydlowski, Wikipedia

Przyjrzeliśmy się katowickim restauracjom i wybraliśmy trzy, które koniecznie powinieneś odwiedzić jeśli znajdziesz się w tym mieście. Są to unikalne, wspaniałe miejsca, z dobrą atmosferą, które oferują szereg doznań, nie z tylko kulinarnych. Zapraszamy do czytania.

W Katowicach zjesz najlepsze potrawy śląskie takie jak polewkę z bartkartoflami, królika w maślance z kluskami śląskimi, karminadle czy klasyczną wodzionkę.

Ilustracja 3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Katowicach - Polishwords News

Zdjęcie: Umkatowice, Wikipedia

Chcesz poznać jeszcze dwie najlepsze restauracje w Katowicach i zobaczyć więcej zdjęć? Kliknij poniższy przycisk:

[like-gate]

Jeśli chcesz poznać śląskie smaki warto zajrzeć do Restauracji Petria, znajdującej się na ulicy Mikołowskiej 44 na północ od Parku Tadeusza Kościuszki. W restauracji obok innych potraw będziesz mógł wypróbować typowe, najsmaczniejsze, śląskie potrawy w ich najlepszym wydaniu. Przygotowane na podstawie starych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie i ulepszonych przez doświadczonych kucharzy. Kultura śląska to kultura kuchni śląskiej. Nie ma więc lepszego sposobu na poznanie Śląska niż jedzenie typowych śląskich potraw.

Ilustracja 3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Katowicach - Polishwords News

Zdjęcie: Jan Mehlich, Wikipedia

Czytaj podobne  10 zdjęć z krawędzi świata Mikko Lagerstedta [GALERIA]

W Katowicach w 34 powstał najwyższy drapacz chmur w Polsce. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają Katowice z wysoka, koniecznie zajrzyj do restauracji Skybar na Uniwersyteckiej 13 w Altusie (Qubus Hotel) na 27 piętrze. Z przeszklonej sali restauracji można podziwiać piękną panoramę miasta, która szczególnie nocą zachwyca głodnego gościa, a na pewno zachwyciła Phila Collinsa czy muzyków Red Hot Chilli Peppers, którzy nie mogli opuścić miasta, bez odwiedzenia SkyBaru.

Ilustracja 3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Katowicach - Polishwords News

Na panoramie miasta Katowice można znaleźć również restaurację Jeff’s, w której pobyt pozwoli poczuć się jak w filmowym, amerykańskim barze z filmu Wściekłe Psy Quentina Tarantino. Restauracja oferuje dania wegetariańskie, ale najlepsze co ma do zaoferowania to soczyste, mięsne potrawy takie jak steki, burrito, grillowaną pierś kurczaka, żeberka i skrzydełka oraz klasyczne, 100% amerykańskie burgery i wrapy, które zaspokoją smakoszy tych potraw w najbardziej profesjonalnym wydaniu. Restauracja znajduje się w centrum handlowym przy Chorzowskiej na zachód od Katowickiego Spodka.

Ilustracja 3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Katowicach - Polishwords News

Zdjęcie: Jan Mehlich, Wikipedia

Smacznego!

[/like-gate]

Przeczytaj też

Eurolot – gdzie polecę i za ile? Szukasz tanich lotów na terenie Polski i Europy? Dowiedz się więcej o ofercie Eurolot z tego fascynującego artykułu. https://polishwords.com.pl/blog...
Board peak 2013 zimą Niedawno dwóch z czterech polskich wspinaczy zginęło podczas zejścia po pierwszym zimowym zdobyciu szczytu Broad Peak (K3). Dowiedz się więcej o wypra...
10 zdjęć z krawędzi świata Mikko Lagerstedta To zaskakujące, ale ten fotograf-samouk wykonał 10 najbardziej niezwykłych zdjęć ostatnich czasów. Zobacz sam. Mikko Lagerstedt jest fotografem...
3 restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Toru... Jedziesz do Torunia, gdzie na każdym rogu jest restauracja? Zobacz, które z nich warto odwiedzić. Toruń to jeden z 7 polskich cudów Polski i 3 ...
Napisano w Podróże Tagi: , , , , , , , ,