Jesienna zmiana czasu 2013 + 9 rad na zdrowie

Kiedy należy zmienić godzinę w zegarkach i innych wskaźnikach czasu (np. komórkach) w październiku 2013 roku? Dowiesz się z tego artykułu.

Zmiana czasu 2012 + 9 rad na jesienną chandrę

Zmiana w tym roku wypada jak zawsze znakomicie, bowiem z soboty na niedzielę i polegać będzie na przesunięcie zegarka z 3.00 w nocy na 2.00. Oznacza to, że będziemy mogli w niedzielę 27 października wyspać się jak nigdy dotąd.

Telefony komórkowe, komputery i inne urządzenia elektroniczne powinny poradzić sobie z automatycznym przestawieniem czasu.

Zmiana czasu ma zapewnić nam oszczędności i zdrowie ponieważ będziemy pracować i uczyć się więcej przy świetle słonecznym niż przy żarówkach.

Dowiedz się jakie są przyczyny jesiennej chandry i poznaj 9 porad jak ją pokonać

Wraz z nadejściem jesieni dopada nas przeziębienie, grypa, albo inne choroby. Dzisiaj przyjrzymy się atakującej znienacka grypie. Oto jej objawy:

 • szybki rozwój
 • katar
 • gorączka
 • dreszcze
 • ból głowy
 • ból gardła
 • wyczerpanie
 • rozbicie
 • brak apetytu

Przyczyną grypy jest jeden z wirusów grypowych. Grypa w co trzecim przypadku przebiega bez objawów, jednak gdy się objawia, to z całą mocą.

Sposobem ochrony przed wirusem grypy to szczepienie się corocznie, aby uodpornić organizm na wirusa.

Leczenie przeciwgrypowe normalnie polega na zapobieganiu objawom i powikłaniom.

Lekarze jako środek prewencyjny zapisują antybiotyki, witaminy i inne substancje. Antybiotyki nie zwalczają wirusów, ani grypy, ani żadnych innych, które zaatakują nas w wyniku osłabienia organizmu przez grypę. Chronią jednak przed możliwą infekcją bakteryjną następującą po grypie i ewentualnymi powikłaniami.

Czytaj podobne  Porażka polskich mediów IT: IQ zależy od używanej przeglądarki?

Istnieją już co prawda lekarstwa antywirusowe konkretnie przeciwko grypie, jednak nie są stosowane na szeroką skalę z kilku powodów. Są one drogie i niosą ze sobą ryzyko powikłań. Podaje się je tylko osobom, które są szczególnie zagrożone powikłaniami pogrypowymi i tylko gdy ustali się, że chory faktycznie ma grypę. Jak to się sprawdza?

W 15 minut za pomocą względnie wiarygodnego testu za ok. 70 złotych. Osoby ze wskazanych grup są leczone lekami antywirusowymi od razu, gdy na podstawie takiego testu, albo innych objawów podejrzewa się zachorowanie na grypę ponieważ lek antywirusowy działa najlepiej w ciągu 48 godzin od zachorowania.

Niemniej w większości przypadków względnie zdrowych ludzi lekarze zalecają leczenie przeciw objawom i powikłaniom oraz robienie szczepień. Dlatego najlepiej jeśli jesteś chory idź do lekarza i uzyskaj fachową opinię, poradę i informację o leczeniu i szczepieniach.

Naciśnij poniższy przycisk, aby uzyskać 9 rad jak jeszcze zadbać o zdrowie na jesień i zimę:

[like-gate]

 1. Zaszczep się
 2. Unikaj osób chorych, które mogą na Ciebie kichać lub kaszleć
 3. Uważaj na miejsca publiczne, gdzie mogły być chore osoby (restauracje etc.)
 4. Trzymaj ręce z daleka od twarzy
 5. Myj ręce z mydłem po każdym dotknięciu podejrzanej osoby albo powierzchni, oraz przed jedzeniem
 6. Noś ze sobą środek odkażający w płynie na sytuacje, gdy nie ma w pobliżu zlewu
 7. Wycieraj ściereczkami dezynfekującymi każdą powierzchnię
 8. Używaj tylko starannie umytych naczyń i sztućców
 9. Jedz zdrowo
 10. Ćwicz
 11. Wysypiaj się
 12. Rzuć palenie
 13. Jeśli jesteś chory zostań w domu aż wyzdrowiejesz całkowicie
 14. Jak już  trzeba nie kichaj w rękę, ale w ramię, żeby nie roznosić wirusa
 15. Wyrzucaj chusteczki

Powodzenia !

[/like-gate]

Źródła: Wytyczne PLWytyczne USA, inn.

Przeczytaj też

Jak rozpoznać najmądrzejszą osobę w pokoju Jak rozpoznać najmądrzejszą osobę w pokoju? Jeśli chcesz wiedzieć jak zobacz jakie jest 9 metod, które mogą Ci w tym pomóc! Popatrz...
Który telefon wybrać? 10 rad, co wziąć pod uwagę!... Co jakiś czas zmieniamy telefony, np. gdy kończy się umowa. Czym się kierować, aby następny telefon był jak najlepszy? Dowiedz się teraz! 1. Bate...
Jak zdać prawo jazdy? Chcesz wiedzieć jak zdać? Dowiesz się z tego tekstu. Niedawno zdawałem prawo jazdy, więc stwierdziłem, że podzielę się moimi radami odnośnie tego j...
Odzyskanie pamięci z katalogu system Androida Dowiedz się jak odzyskać pamięć z katalogu system i cache. Mam Wildfire S. Po zainstalowaniu CyanogenMod 9 okazało się, że jak wywalę niepotrzebne ...
Komplet 7 poradników na #Halloween 2013: dekoracje... Kompletny zestaw 7 poradników na Halloween 2013: dekoracje, pomysły, inspiracje, przepisy, przebrania. Przygotuj się na Halloween 2013! Prz...
Napisano w Kolumna Tagi: , , , , , , , , , , , ,
One comment on “Jesienna zmiana czasu 2013 + 9 rad na zdrowie
 1. Ewelina pisze:

  Zmiana czasu to nic dobrego dla naszych organizmów. Powinien być jeden czas cały rok, bo takie zmiany potrafią rozregulować organizm i niektórzy bardzo źle je znoszą. Słuchawki Valkee pomagają przy zmianie czasu i jet lagu, jeśli ktos chciałby jakoś pomóc sobie w tym czasie.

Menu