Odzyskanie pamięci z katalogu system Androida

Dowiedz się jak odzyskać pamięć z katalogu system i cache.

Mam Wildfire S. Po zainstalowaniu CyanogenMod 9 okazało się, że jak wywalę niepotrzebne pliki z systemu to mam 90 MB wolnego miejsca w folderze system i używane jedynie 2 MB z zarezerwowanych ok. 40 MB pamięci folderu cache.

Szkoda marnować to miejsce ponieważ jest w pamięci urządzenia i mogłoby służyć do instalacji danych i aplikacji, które teraz są częściowo w pamięci i częściowo na karcie SD dzięki Link2SD.

Znalazłem w sieci, że metoda na zmianę proporcji zarezerwowanego miejsca to tzn. custom MTD.

Aby z niej skorzystać trzeba stworzyć plik z informacją jakie “partycje” chcemy, następnie wgrać boot i recovery, zrobić kopię systemu, wyczyścić data i system, w recovery wgrać… recovery, następnie zrestartować do recovery, przywrócić system, wgrać boot i zrestartować. Voila, gotowe.

Niestety pomimo postępowania zgodnie z powyższą instrukcją i innymi (np. bravo) nie udało mi się tego osiągnąć. Problem polega na tym, że po przeprowadzeniu wszystkich kroków z różnymi wariantami plików boot i recovery CM 9 po prostu ładuje się i ładuje w nieskończoność (tzn. przynajmniej 20 minut bo na więcej nie miałem cierpliwości).

Światło podejrzeń padło na skrypt Link2SD. Dlatego wywaliłem wszystkie aplikacje, link2SD oraz wszystkie skrypty. Sformatowałem również sd-ext. Niestety to nie pomogło.

Kolejny typ padł na za małe wartości partycji system i cache. Zwiększyłem je do bezpiecznego marginesu, ale to też nic nie dało.

Czytaj podobne  10 porad jak nauczyć się lepiej pisać

W jednym z poradników znalazłem, że telefon musi być S-OFF. To kolejny typ na powód tego problemu. Nawet nie wiem czy kiedyś udało mi się go s-offować. Mam w bootloaderze, że telefon jest unlocked i wgrywam backupy, wgrałem CM 9 także wygląda na to, że mam wszystkie uprawnienia, żeby ta metoda działała.

Także póki co słabo jest. Jeszcze próbowałem z wariantem przegrania APK do foldera system, ale to bez sensu skoro Link2SD dba o trzymanie APK na karcie SD. Obecnie największy problem stanowią różne dodatkowe pliki aplikacji np. Facebooka, Twittera, które zapychają pamięć wewnętrzną.

Skoro mam 130 MB nieużywanej, szybkiej pamięci szkoda ją marnować. Nawet jeśli mam wysokiej klasy kartę SD. Wydawałoby się to proste. Niestety jak ze wszystkim w Androidze proste nie jest.

Przeczytaj też

Jak rozpoznać najmądrzejszą osobę w pokoju Jak rozpoznać najmądrzejszą osobę w pokoju? Jeśli chcesz wiedzieć jak zobacz jakie jest 9 metod, które mogą Ci w tym pomóc! Popatrz...
Który telefon wybrać? 10 rad, co wziąć pod uwagę!... Co jakiś czas zmieniamy telefony, np. gdy kończy się umowa. Czym się kierować, aby następny telefon był jak najlepszy? Dowiedz się teraz! 1. Bate...
Jak zdać prawo jazdy? Chcesz wiedzieć jak zdać? Dowiesz się z tego tekstu. Niedawno zdawałem prawo jazdy, więc stwierdziłem, że podzielę się moimi radami odnośnie tego j...
Komplet 7 poradników na #Halloween 2013: dekoracje... Kompletny zestaw 7 poradników na Halloween 2013: dekoracje, pomysły, inspiracje, przepisy, przebrania. Przygotuj się na Halloween 2013! Prz...
Internet nie wykończy starych mediów. Tylko je zai... Jak internet wpłynął na dziennikarstwo? Dowiedz się, jaka przyszłość leży przed dziennikarzami i jak możemy się przed tym bronić. Jak wiedzieć bez ...
Napisano w Kolumna Tagi: , ,

Menu