Odzyskanie pamięci z katalogu system Androida

Dowiedz się jak odzyskać pamięć z katalogu system i cache.

Mam Wildfire S. Po zainstalowaniu CyanogenMod 9 okazało się, że jak wywalę niepotrzebne pliki z systemu to mam 90 MB wolnego miejsca w folderze system i używane jedynie 2 MB z zarezerwowanych ok. 40 MB pamięci folderu cache.

Szkoda marnować to miejsce ponieważ jest w pamięci urządzenia i mogłoby służyć do instalacji danych i aplikacji, które teraz są częściowo w pamięci i częściowo na karcie SD dzięki Link2SD.

Znalazłem w sieci, że metoda na zmianę proporcji zarezerwowanego miejsca to tzn. custom MTD.

Aby z niej skorzystać trzeba stworzyć plik z informacją jakie “partycje” chcemy, następnie wgrać boot i recovery, zrobić kopię systemu, wyczyścić data i system, w recovery wgrać… recovery, następnie zrestartować do recovery, przywrócić system, wgrać boot i zrestartować. Voila, gotowe.

Niestety pomimo postępowania zgodnie z powyższą instrukcją i innymi (np. bravo) nie udało mi się tego osiągnąć. Problem polega na tym, że po przeprowadzeniu wszystkich kroków z różnymi wariantami plików boot i recovery CM 9 po prostu ładuje się i ładuje w nieskończoność (tzn. przynajmniej 20 minut bo na więcej nie miałem cierpliwości).

Światło podejrzeń padło na skrypt Link2SD. Dlatego wywaliłem wszystkie aplikacje, link2SD oraz wszystkie skrypty. Sformatowałem również sd-ext. Niestety to nie pomogło.

Kolejny typ padł na za małe wartości partycji system i cache. Zwiększyłem je do bezpiecznego marginesu, ale to też nic nie dało.

Czytaj podobne  10 x ciekawe aplikacje na Androida 2012 chomikuj [linki] [kody QR] [download]

W jednym z poradników znalazłem, że telefon musi być S-OFF. To kolejny typ na powód tego problemu. Nawet nie wiem czy kiedyś udało mi się go s-offować. Mam w bootloaderze, że telefon jest unlocked i wgrywam backupy, wgrałem CM 9 także wygląda na to, że mam wszystkie uprawnienia, żeby ta metoda działała.

Także póki co słabo jest. Jeszcze próbowałem z wariantem przegrania APK do foldera system, ale to bez sensu skoro Link2SD dba o trzymanie APK na karcie SD. Obecnie największy problem stanowią różne dodatkowe pliki aplikacji np. Facebooka, Twittera, które zapychają pamięć wewnętrzną.

Skoro mam 130 MB nieużywanej, szybkiej pamięci szkoda ją marnować. Nawet jeśli mam wysokiej klasy kartę SD. Wydawałoby się to proste. Niestety jak ze wszystkim w Androidze proste nie jest.

Przeczytaj też

Jak mieć nieograniczoną pamięć w Androidzie Chcesz wiedzieć jak zwiększyć ilość pamięci w Androidzie? Przeczytaj ten poradnik. Mam telefon HTC Wildfire S kupiony w T-Mobile. Telefon charakter...
Nju Mobile – czy warto przejść? Limity nie interesują Cię? Poznaj dokładniej ofertę Nju Mobile stworzoną przez sieć Orange. Sieć Orange zaprezentowała nową ofertę dla użytkowników...
Sony Xperia E – czy wart swojej ceny? Czy warto kupić Sony Xperia E? Dowiedz się jakie ma parametry, zobacz zdjęcia, dowiedz się czym się wyróżnia i czy jest wart swojej ceny teraz! Now...
Samsung Galaxy S4 cena, dane, premiera Dowiedz się jak niezwykły jest telefon Samsung Galaxy S4, który zaprezentowała firma 14 marca. Zobacz jak wygląda, jakie ma parametry, ile kosztuje i ...
MTV Mobile internet mix z reklamy – opinie Dowiedz się czy warto wziąć MTV Mobile Mix albo na kartę, jakie dają telefony, warunki i jakie są opinie na temat sieci. MTV Mobile to wirtualna si...
Napisano w Telefony Tagi: , ,