Jaki echokardiograf wybrać?

Jaki echokardiograf wybrać? Na rynku są aparaty używane i nowe, stacjonarne i przenośne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co wybrać!

Echokardiograf służy do wykonywania ultrasonokardiografii (w skrócie UKG). Jest to bezinwazyjna metoda badawcza pozwalająca zdiagnozować problemy w pracy serca i układu krwionośnego za pomocą ultradźwięków. Daje to dobrej jakości diagnostyczny obraz naczyń krwionośnych.

Pierwsze echokardiografy oferowany bardzo niską jakość obrazu. Jednak z rozwojem technologii stały się one coraz lepsze. Teraz na rynku istnieje wielu producentów aparatów echokardiograficznych, które dają dokładny obraz echokardiogram. Można nabyć w różnych konfiguracjach z różnymi narzędziami pomocnymi w diagnostyce.

Echokardiograf - Vivid i

Echokardiografy mobilne

Oprócz stacjonarnych echokardiografów nabyć można również echokardiografy przenośne, mobilne. Koszty urządzeń są zróżnicowane, jednak można wybierać nie tylko spośród nowych, ale też używanych urządzeń.

Przykładem firmy produkującej urządzenia tego typu jest GE Healthcare. Firma oferuje trzy aparaty echokardiograficzne mobilne: Vivid e (również do echokardiografii obciążeniowej), Vivid i (z analizą ilościową i badaniem cewnikowym ICE), czy też urządzenie Vivid q z wieloma wspomnianymi oraz innymi cechami (np. dotyczącymi norm pooperacyjnych).

Urządzenia przenośne przydatne są do zastosowania, gdy możliwości nie pozwalają na uruchomienie stanowiska stacjonarnego. Jednak bardzo łatwo dzięki dodatkowym akcesoriom zakupione wcześniej urządzenia mobilne zmienić w pełne stanowiska stacjonarne.

Aparat echokardiograficzny

Echokardiografy stacjonarne

Jeśli jednak zdecydujemy się na stacjonarne urządzenia możemy znaleźć na rynku szeroką gamę aparatów 2D i 4D Strain, w tym Vivid T8, S5, S6, E9, czy nowsze GE Vivid S70, Vivid E95, Vivid E90. Część z nich wyposażona jest w przydatny CSound (GE C Sound). Jest to platforma przetwarzania obrazu od GE.

Czytaj podobne  Już można zmienić fanpage w timeline i zmieniać ikony zakładek na Facebook.u!

Producenci echokardiografów

Oprócz wspomianej firmy, tj. GE Healthcare, są też inne oferujące aparaty echokardiograficzne. Jest np. Philips Healthcare z urządzeniami np. Affiniti 70, 50, Clearvue 850, HD5, EPIQ 7 czy EPIQ 5.

Można spotkać się też z popularnymi urządzeniami Sonoscape S2, S8, wersją S8 Exp, S11 czy Sonoscape S 20.

Spośród większych firm nie można zapomnieć o ofercie Samsunga, który produkuje aparaty Medison RS80A, WS80A, Accuvix A30, Accuvix XG, czy Medison H60, oraz SonoAce R7.

Echokardiografia producent

Warto też zainstalować się firmą włoską ESAOTE. W ofercie ma ona urządzenia o nazwach MyLab 30Gold V, 40 CV, 5 CV, 50 XVision CV, 60 CV, 70XVG CV, Class CV i Twice CV.

Jak widać oferta rynkowa jest dosyć duża. Dobranie odpowiedniego urządzenia zależy nie tylko od wymogów formalnych, ale też potrzeb jednostki, zalet urządzenia i możliwości sfinansowania zakupu. Do wyboru są urządzenia o różnych parametrach i funkcjach, 2D i 4D Tee. Każdy producent ma w swojej ofercie tańsze modele urządzeń, a jeśli i tu cena nie spełni oczekiwań pozostaje poszukiwanie używanych, rekondycjonowanych urządzeń w stanie spełniającym odpowiednie normy.

Przy zakupie nie tylko należy rozważyć powyższe, ale też wziąć pod uwagę koszty eksploatacji, w tym ceny za głowie, akcesoria i koszty rozbudowy stanowiska. Lepiej wybrać urządzenie dający nie nieczytelny, ale dobrej jakości, dokładny echokardiogram.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Menu