Jak przyspieszyć Androida 2017?

Każdy kto miał telefon bądź laptopa z Androida wie, że z czasem robi się coraz wolniejszy. Dlaczego tak się dzieje? Czy można coś z tym zrobić? Dowiedz się teraz!

Masz telefon z Androidem. Był super szybki a teraz zamula niemiłosiernie. To nie jest wyjątek, absolutnie każdy posiadacz Androida to wie. Po 2,3 latach od zakupu urządzenie jest do wyrzucenia. Ale czy na pewno? Dlaczego w ogóle Android zaczyna tak zamulać?

Otóż powodów może być kilka. Pierwszy to aktualizacja systemu do wolniejszej wersji. Niektóre wersje Androida działają wolniej na niektórych urządzeniach. To potwierdzony fakt.

Drugą przyczyną mogą być aplikacje. Aplikacje bywają niedopracowane i mogą zużywać mnóstwo zasobów procesora pamięci. Jedna wersja aplikacji może być szybka a następna super wolna spowalniając cały system.

Trzecia przyczyna to zapchana pamięć telefonu bądź tableta. Pamięć jest potrzebna do działa systemu i jeśli jej brakuje system zaczyna działać coraz wolniej.

Czwarta przyczyną jest nieznana. Nawet jeśli wykluczymy pozostałe telefon i tak może być wolniejszy. Nawet jeśli masz ten sam system, te same aplikacje, zresetowane wszystko do ustawień fabrycznych. Telefon działa wielokrotnie gorzej niż po zakupie. Nikt nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.

Ale zanim popadniemy w żałobę jest dobra nowina. Jest kilka sposobów żeby przyspieszyć Androida i ktorys z nich może Ci faktycznie pomoc. Miałem kilka telefonów i tabletów z Androidem, testowałem wszystkie możliwe rozwiązania włącznie z rootowaniem, kernelami i modami. Wiem co działa, a co nie. A więc zaczynajmy.

1. Odinstaluj aplikacje.

Zapisz sobie dane z aplikacji, dane do zalogowania się np do Facebooka i zacznij odinstalowywać aplikacje, aż telefon zacznie działać szybciej. Bardzo często ten prosty zabieg pomoże odzyskać moce telefonu i będziesz mógł znów cieszyć się szybkim urządzeniem.

Czytaj podobne  Gra Milionerzy na telefon [Android] [Kod QR]

2. Oczyść pamięć

Przenies dane z telefonu do chmury no. Zdjęcia do usługi zdjęć Google i usuń z urządzenia. Albo na komputer. To też sprawdzona metoda by przyspieszyć telefon.

3. Zresetuj telefon

Jeśli powyższe kroki nie pomogły, usunąłes wszystkie aplikacje i dane a telefon dalej zamula zresetuj go do ustawień fabrycznych. Stracisz wszystkie dane więc zapisz sobie wcześniej. Teoretycznie uzyskasz wersje telefonu jak zaraz po zakupie i powinien śmigać.

4. Czego nie robic.?

Jest pełno aplikacji które mają przyspieszyć telefon. To śmieciowe aplikacje i nie mogą Tobie? Nie instaluj ich, często zawierają scam, reklamy i inne świństwa które mogą jeszcze bardziej zepsuć Androida

Niektórzy radzą by zainstalowac inną wersję Androida badz moda i inny kernel. Tylko nikt nie wspomina zbyt chętnie że możesz utracić gwarancję, możesz zniszczyć swój telefon, zainstalować wirusy i na koniec jeszcze nic nie uzyskać poza niestabilnym i równie wolnym systemem. Więc tego nie polecam.

5. Co jeszcze można zrobić?

No nic. Jeśli kroki 1-3 nie pomogły to już nic nie zrobisz. Telefon jest do wyrzucenia. Dlaczego telefon po przywróceniu ustawień fabrycznych jest wolniejszy niż po zakupie? Kiedyś pewnie się tego dowiemy, ale na razie jedyna opcja to kupić nowy telefon lub tablet i zasilić tym konto producenta.

Przeczytaj też

Instagram help hackers maintain access to hacked a... My account was hacked. For a year there is no way to get back access. Hacker controls the account, and Instagram helps him do it. Personally i ...
Jak założyć firmę? Jak założyć firmę? Dowiedz się z tego wpisu! Założenie firmy jest naprawdę proste. Any to zrobić trzeba załatwić kilka prostych formalności i j...
10 najlepszych zabawek dla niemowląt na Aliexpres Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas kupowania prezentów. Najbardziej z nich cieszą się najmłodsi. W tej grupie szczególnie ważne są pr...
Teraz kazdy moze stworzyc ransomware Wygląda na to, że WannaCry jest dopiero początkiem globalnego rozwoju trojanów żądających okupu za odszyfrowanie danych. Jak donosi Forbes na c...
Jak położyć panele podłogowe? Jak położyć panele podłogowe?  Po pierwsze kup panele, podkłady pod panele i plastikowe elementy do uzyskania równego odstępu od ściany. Do pra...
Napisano w Varia

Menu