Darmowe ebooki: 5 miejsc wartych odwiedzenia

Dowiedz się, gdzie można dostać darmowe ebooki!

Gdzie dostać darmowe ebooki? W ostatnich czasach książki w formie elektronicznej zdobywają coraz więcej zwolenników. Niestety, niemal każdy ebook pod względem ceny nie odbiega za bardzo od swojej wersji książkowej.

Na szczęście w sieci są miejsca, z których można legalnie i za darmo ściągnąć wiele tytułów w formatach mobi i epub.

 

1. Wolne Lektury

Jedno z pierwszych takich miejsc. Proponuje sporo tekstów przerabianych w szkole oraz klasyki – polskiej i zagranicznej. Ebooki posegregowane są według motywów, tematów i kolekcji.

wolne ebooki

 

2. Woblin

W swoich zasobach darmowe ebooki posiada także Woblink. Są to tytuły dokumentalne, naukowo-publicystyczne, ale i beletrystyka: powieści i opowiadania zarówno autorów bardzo znanych, jak i dopiero wchodzących na rynek wydawniczy. Dzięki temu czytelnik może zdobyć literaturę z wielu dziedzin bez ponoszenia żadnych kosztów.

woblink

 

3. Nexto.pl

To księgarnia internetowa mająca w swoich zasobach zarówno tytuły płatne, jak i dużo darmowych. Jest to beletrystyka w formie powieści i zbiorów opowiadań: zarówno klasyka, jak i utwory mniej znanych, czasem początkujących pisarzy, książki w językach obcych, poradniki z bardzo różnych dziedzin oraz wielotomowe cykle wydawnicze.

virtualo

 

4. Virtualo

Sporo darmowych tytułów proponuje także Virtualo. Czytelnik może ściągnąć stąd beletrystykę, poradniki, poezję, klasykę polską często wchodzącą w skład kanonu lektur szkolnych, czy klasykę obcą. Virtualo pozwala także wybierać spośród tytułów naprawdę tanich – do 10 zł.

Czytaj podobne  Jak zabezpieczyć czytniki książek przed zniszczeniem?

nexto

 

5. Publio

Proponuje darmowe ebooki z różnych dziedzin życia oraz beletrystykę podzieloną na kategorie, co ułatwia znalezienie tytułów z preferowanych gatunków i rodzajów literackich.

publio

W czasach, kiedy książki bywają zazwyczaj drogie, wielu czytelników szuka możliwości zdobywania tytułów po jak najmniejszych kosztach. Powstają wprawdzie miejsca, gdzie ludzie zostawiają do zabrania książki papierowe, jednak wciąż jest to praktyka raczkująca. Darmowe, legalne ebooki o wiele łatwiej znaleźć i pobrać nie wychodząc z domu. Jeśli dodać do tego fakt, że przeciętny czytnik potrafi pomieścić tysiące publikacji, można w ten sposób skompletować pokaźną biblioteczkę, właściwie nie ponosząc żadnych kosztów.

Darmowe ebooki

Zajrzyj też do naszego działu, aby zobaczyć i kupić bardzo atrakcyjne ebooki, chociaż nie są to darmowe ebooki, to są bardzo tanie.

darmowe ebooki

Przeczytaj też

Jak zabezpieczyć czytniki książek przed zniszczeni... Czytniki książek zyskały w ostatnim czasie olbrzymią popularność. Wystarczy zaopatrzyć się w jeden niewielki, lekki sprzęt, by mieć dostęp do przeboga...
Twoje książki przestaną działać Czy wyobrażasz sobie uslyszeć takie zdanie po zebraniu kolekcji ulubionych książek? Niestety, ale takie zdarzenie realnie ma właśnie miejsce. ...
10 darmowych ebooków, które rozwiążą wszystkie Two... Z tego wpisu dowiesz się, jak zdobyć ponad 10 ebooków za darmo. Są to ebooki, które rozwiązują 10 największych problemów ludzkości w postaci pojedyncz...
10 darmowych ebooków spoza obiegu Obecnie ebooki to nie tylko te, kupione w księgarniach, ale też pisane samodzielnie i wydawane przez twórców. Znajdziesz tutaj 10 aktualnych ebooków, ...
Ebooki w końcu będą tańsze! Doskonała wiadomość dla miłośników elektronicznych książek. Ministerstwo finansów zapowiedziało, że z początkiem 2019 roku planuje obniżyć 23 procento...
Napisano w Kolumna Tagi: , , , , , ,

Menu