Przewodnik Sycylia [Recenzja]

Zdradzam jaki przewodnik wybrałem oraz dlaczego polecam go gdy chcesz zwiedzić Sycylię i Palermo. Czy książka czy ebook PDF to świetny wybór.

Od roku przymierzam się do wyjazdu na wakacje na Sycylię. Chcę zwiedzić Taormina, Palermo, Syracuse, Catania i zobaczyć wulkan Etna. W sieci znalazłem kilka ciekawych stron na temat Sycylii np. E-sycylia i Jedziemy na Sycylię.

Co mnie interesowało to zwiedzić dosyć sporo miejsc, ale z drugiej strony też mieć czas na odpoczynek, trochę sportu, pobyt na plaży i relaks przy Caponacie, Arancino i oczywiście spaghetti.

Taormina by Luca Volpi

Taormina by Luca Volpi

Plaża, którą wybrałem to San Vito lo Capo, a do zwiedzania koniecznie Valle Dei Templi i kościół Ortygia. A to dopiero początek listy.

Jeśli chodzi o przewodnik to zdecydowałem, że będzie to ebook a nie książka w wydaniu papierowym. Ponieważ mam tableta, a nie czytnik to obojętnie jaki format. Pdf, Mobi, Epub, obojętnie.

Moją uwagę zwrócił przewodnik Pascala, ale ostatecznie bardziej przekonał mnie TravelBook wydawnictwa Bezdroża. A więc jest 2018 rok i szykuję się do wyjazdu. Przewodnik posiada informacje o pociągach, komunikacji miejskiej itd. Oraz adresy pensjonatów. Czyli standardowy niezbędnik urlopowy.

Dalej co mnie zainteresowało to że nie jest to nudny przewodnik z listą miejsc do odwiedzenia. Znalazłem info o potrawach, które warto wypróbować, także tych nieturystycznych, flagowych, a regionalnych.

Autorzy nie unikają też drażliwych tematów. Więc bardzo mi się podobało dowiedzieć jak wygląda życie lokalnych mieszkańców, gdzie sa targowiska i na co uważać na miejscu.

No i jest kompletna rzeczy upominków, które warto zabrać do domu dla rodziny i znajomych. Zawsze mam z tym problem, bo to co można znaleźć jako prezenty dla turystów to kicz. A ostatni mój ambitny plan prezentów z Danii skończył się porażka. Kupiłem, za radą internetowych przewodników durne słone cukierki :/

Czytaj podobne  Ebook 15 tajemnic zarządzania czasem - moja opinia

Także podsumowując tak jak właściwie robiłem rozeznanie po Sycylii tak po zapoznaniu się z tym ebookiem zakochałem się w tym klimacie. To zupełnie niespodziewane gdy sięga się po standardowy przewodnik.

Także polecam. Jeśli chcesz kupić ebooka to polecam tą stronę: przewodnik Sycylia. Cena to coś koło 20 zł, a czasem są tam też promocje, rabaty i kody rabatowe.

 

Przeczytaj też

Ebook 15 tajemnic zarządzania czasem – moja ... Czy książka ta jest dobra czy zła?  Przeczytałem ja i oto moja opinia. Zacznę od tego, że czytałem dużo na temat zarządzania czasem a dokładnie s...
Napisano w Recenzje Tagi: , , , ,

Menu