Grupy dla adminów i programistów na Facebooku wolne od hejterów

W końcu grupy dla programistów, w tym Java i adminów Unix i Linux, którzy mają pytania, ale nie chcą stykać się z hejterami.

1. Pierwsza grupa jest przeznaczona ogólnie dla programistów wszelkich języków jak Java, JavaScript, C#, C++, Python i wszystkich innych:

2. Druga jest przeznaczona dla adminów Unix i Linux:

3. A trzecia dla programistów Java:

Oczywiście grupy dopiero powstały, więc będą dopiero gromadzić członków. Ale pytanie po co w ogóle tworzyć takie grupy? Przecież jest podobnych pełno? Otóż po obserwacji grup na Facebooku doszedłem do wniosku, że można uzupełnić je o takie jak wyżej. Z dedykacją dla osób uczących się, które chcą spokojnie zadawać pytania bez hejtu. Zasady każdej z grupy są takie:

  1. Kultura – do każdego odnosić się z kulturą, obojętnie czy jest początkujący, czy zaawansowany. Za chamskie zachowanie jest ban.
  2. Promowanie – możesz promować wszystko co jest związane z tematyką grupy pośrednio lub bezpośrednio. Meetingi, wydarzenia, szkolenia, wpisy na blogu, cokolwiek uznasz za stosowne. O ile jest powiązane jakoś z tematyką grupy.
  3. Wspieranie – wspieranie polega na udzielaniu pomocy. Odsyłanie do Google nie jest pomocne, ani uprzejme. Tak samo krytykowanie pytających. Każdy kiedyś zaczynał. Za naruszanie tej zasady możesz dostać bana.

Także jeśli uczysz się programowania, czy zarządzania Unixem i Linuxem to są dobre miejsca dla Ciebie. Powyższe zasady będą skutecznie egzekwowane, tak by każdy czuł się na grupach dobrze. Grupy te uzupełnią sieć o miejsce, którego brakuje. Obecnie StackOverflow stał się mocno hejterski dla początkujących, także takie serwisy jak 4programmers, który uważałem za nadzieję dla początkujących, teraz stał się siedliskiem zgorzkniałych, smutnych i prostackich trolli. Także jeśli szukasz miejsca dobrego dla siebie zachęcam do dołączenia do powyższych grup. Wkrótce kolejne!

Czytaj podobne  Testuję reklamę Adtaily w Quizzach

Przeczytaj też

10 rzeczy, które pozwalają zapewnić lepszy komfort... Praca przy komputerze może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka, bólów nóg, pleców, karku. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor nie wpływa dobrze n...
Najlepsza książka do Pythona Nie wiesz, z jakiej książki/ebooka uczyć się programowania w języku Python? Postanowiłem zrobić zestawienie 10 książek z Heliona na ten temat, abyś mó...
Komplet 28 ebooków i kursów, aby zostać programist... Od jakiegoś czasu dostaję zapytania na temat tego jakie książki, kursy i ebooki polecam. W związku z tym postanowiłem przygotować dzisiaj zestaw, któr...
120 tapet programistycznych za darmo do pobrania Trochę mi się nudziło, więc przygotowałem zestaw 120 tapet dla programistów. Możesz go pobrać. Tapety są w rozdzielczości 1366x768. Podzielone ...
Napisano w Kolumna Tagi: , , ,

Menu