Książki o bitcoinach za 1 dolara na HB

Interesujesz się bitcoinami? Musisz poznać tą promocję na książki na Humble Bundle.

Coś dla fanów bitcoina. Bitcoin to nowa waluta oparta na technologii blockchain, która według niektórych ludzi ma zrewolucjonizować sposób płacenia na świecie przez decentralizację całego procesu.

Nie chcesz czytać? Tu masz link do promocji

Humble Bundle z Wiley przygotowali paczuszki ebooków na temat bitcoina. To wspaniała wiadomość, ponieważ można dosyć tanio dostać kilka ebooków. Paczuszki są następujące (w nawiasach są meta-oceny ebooków):

1 dolar (ok. 3,5 zł):

 • Breaking Banks: The Innovators, Rogues, and Strategists Rebooting Banking (4/5)
 • The Bitcoin Big Bang: How Alternative Currencies Are About to Change the World (3/5)
 • Precious Metals Investing For Dummies (4/5)
 • The Power of Mobile Banking: How to Profit from the Revolution in Retail Financial Services (4/5)

8 dolarów (ok. 30 zł):

 • To co wyżej plus:
 • Learning Practical FinTech from Successful Companies (nowość)
 • Bitcoin For Dummies (4/5)
 • The Next Revolution in our Credit-Driven Economy: The Advent of Financial Technology (4/5)
 • Understanding Bitcoin: Cryptography, Engineering and Economics (3/5)

15 dolarów (ok. 60 zł):

 • To co wyżej plus:
 • Blockchain For Dummies (4/5)
 • Bankruption: How Community Banking Can Survive Fintech (5/5)
 • Real-Time Risk: What Investors Should Know About FinTech, High-Frequency Trading, and Flash Crashes (4/5)
 • The Business Blockchain: Promise, Practice, and Application of the Next Internet Technology (4/5)
 • Creating Strategic Value through Financial Technology (brak danych)
Czytaj podobne  Wielkanocny Kiermasz Książkowy Helion [2021]

Jak widać w paczkach jest dużo dobrych ebooków (ocena 4/5 oznacza dobrego ebooka). W każdej paczce jest po jednej pozycji z oceną 3/5 (czyli bieda). W najwyższej jest jeden ebook, który jakoś nie ma ocen, chociaż został wydany dawno. Więc trudno go ocenić. W paczce najdroższej jest jedna perła z oceną 5/5. Czy opłaca się zatem kupić? Owszem. Każda paczuszka jest opłacalna nawet biorąc pod uwagę to co wyżej.

Ponadto kupując na HB można wesprzeć organizację charytatywną, także to jest super sprawa. KUP TERAZ

Ważne: ebooki są bez DRM i są po angielsku! PROMOCJA TRWA 12 DNI!!!

No dobrze, a co mamy po polsku? I o wyższych ocenach? Według meta ratingów to są najlepsze książki o bitcoinach:

Oto opis drugiego ebooka z listy o najwyższej ocenie:

W pewnym uproszczeniu łańcuch bloków (blockchain) jest rozproszoną bazą danych, która utrzymuje stale rosnącą liczbę rekordów danych zabezpieczonych kryptograficznie przed manipulacją i próbą naruszenia integralności. Może posłużyć jako rozproszona księga rachunkowa. Technologia ta cieszy się dużym zainteresowaniem, a niektórzy entuzjaści nazywają ją nawet przełomową. Aby zrozumieć, do czego łańcuch bloków może się przydać, poprawnie ocenić uzasadnienie biznesowe startupów wykorzystujących łańcuch bloków czy też móc śledzić dyskusję na temat jego oczekiwanych efektów ekonomicznych, konieczne jest zrozumienie podstawowych pojęć związanych z technologią blockchain i uświadomienie sobie jej potencjalnych zastosowań.

Niniejsza publikacja stanowi przystępne wprowadzenie do założeń technologii łańcucha bloków. Poszczególne pojęcia przedstawiono bez nadmiernej liczby szczegółów technicznych. Dzięki książce można przyswoić sobie takie koncepcje związane z łańcuchem bloków, jak transakcje, wartości haszujące, kryptografia, struktury danych, systemy peer-to-peer, systemy rozproszone, integralność systemu i konsensus w systemach rozproszonych. Książka została napisana w stylu konwersacyjnym, w sposób umożliwiający etapowe, stopniowe poznawanie problematyki. Matematyczne podstawy kryptografii i algorytmów zostały celowo pominięte, a zamiast tego zastosowano metafory i analogie. Dzięki temu zawarte tu treści będą zrozumiałe nawet dla Czytelnika bez przygotowania technicznego.

No i to w zasadzie tyle. Jeśli chcesz poczytać coś sensownego o bitcoinie to masz u góry naprawdę dobry zestaw. Sam nie jestem fanem bitcoina, więc nie jara mnie promowanie ebooków, które by robiły wokół tej waluty niepotrzebny hype. Więc wygląda na to, że mogę powiedzieć, że mega obiektywnie stworzyłem tą listę, posiłkując się zresztą meta ocenami. Zarówno ebooki z HB jak i Heliona są bardzo dobre. Jeśli miałbym wkręcić się w temat bitcoina i blockchaina na pewno bym wybrał któreś z tych pozycji. Gdyby iść na całość, to książki z HB by kosztowały jakieś 50 zł. plus Heliona 150 zł = 200 zł i ma się mega komplet ebooków o bitcoinie. Ale kto tyle przeczyta? Najlepiej popatrz sobie na te ebooki, książki i zobacz, który pisze o tematach, które Cię interesują, bo są różne aspekty bitcoina: blockchain, inwestowanie, ale też w ogóle co to jest, oraz jakie skutki powoduje dla rynku. W zależności od tego można dobrać odpowiednią lekturę.

Czytaj podobne  5 Tanich Ebooków Dla Dzieci

Pamiętaj: kupując z użyciem linków we wpisie wspierasz ten blog i organizacje charytatywne (HB). Udostępniaj, polecaj znajomym i lajkuj.

 

Przeczytaj też

Wielkanocny Kiermasz Książkowy Helion Już wkrótce (pewnie jutro) jak co roku ruszy Wielkanocny Kiermasz Książkowy Helion 2021. To świetna okazja, żeby zgromadzić wszystkie ebooki, ksią...
Festiwal Ebooków 2019 Już 2 stycznia 2019 zaczyna się dwudniowy festiwal ebooków. Weź udział, promuj czytelnictwo wśród znajomych. Festiwal Ebooków to wyjątkowe wirt...
Festiwal Ebooków 2-3.1.2019 2 stycznia startuje dwudniowy Festiwal Ebooków. Weź udział i promuj czytelnictwo w Polsce. Udostępniaj informację znajomym. Już teraz możesz pobrać ba...
5 Tanich Ebooków Dla Dzieci Uzupełnij czytnik ebooków o ebooki dla dzieci. Znaleźliśmy dla Ciebie 5 tanich i ciekawych pozycji. Tanie i ciekawe ebooki dla dzieci pomog...
Napisano w Promocje Tagi: , , , ,

Menu