Jak zabezpieczyć czytniki książek przed zniszczeniem?

Czytniki książek zyskały w ostatnim czasie olbrzymią popularność. Wystarczy zaopatrzyć się w jeden niewielki, lekki sprzęt, by mieć dostęp do przebogatej biblioteki, bez konieczności noszenia ze sobą wielu ciężki książek.

O taki przedmiot warto jednak dbać. Jednym z podstawowych sposobów jest znalezienie optymalnego etui, które chroni czytnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Jak wybrać najlepszy i skutecznie zabezpieczyć czytnik podczas transportu? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Transport i wysyłka czytników – bezpieczeństwo to podstawa

Czytniki książek to dość trwałe urządzenia elektroniczne, które jednak wymagają troski i uwagi, by nie uległy zniszczeniu. Dotyczy to zwłaszcza transportu. Jeśli przesyła się czytnik choćby ze sklepu e-commerce do klienta, musi on być odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem w transporcie.

Stosuje się do tego rozmaite materiały pakowe, które można znaleźć na przykład na stronie: https://e-hurtownia-opakowan.pl. Najlepiej sprawdza się pakowanie warstwowe. Czytnik powinien być w oryginalnym opakowaniu, które owija się w warstwę folii bąbelkowej, a następnie trwałego kartonu. Niekiedy stosuje się pudełka kartonowe z warstwą wypełniacza (folii bąbelkowej lub poduszek powietrznych). Tak zabezpieczona paczka z dużą dozą prawdopodobieństwa dotrze do adresata w optymalnej kondycji.

Przed czym trzeba chronić czytnik książek na co dzień?

A jak dbać o czytnik w codziennym użytkowaniu? Dla niektórych jest to wręcz niezbędny element wyposażenia, który zabiera się ze sobą wcześnie. Trafia do kieszeni lub torebki. Podczas codziennego użytkowania łatwo zatem doprowadzić do rozmaitych uszkodzeń mechanicznych. Czytnik może się zabrudzić, porysować, a w najgorszych sytuacjach nawet rozbić.

Czytaj podobne  Twoje książki przestaną działać

Jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych równie szkodliwe potrafią być niekorzystne warunki atmosferyczne. Lepiej zatem nie narażać czytnika na zalanie wodą, gwałtowne zmiany temperatury, a także promieniowanie UV.

Co zrobić, by go uchronić przed uszkodzeniem? Można choćby zainwestować w praktyczne etui na czytnik.

Jak wybrać etui na czytnik książek?

Etui na czytniki występują w kilku podstawowych wariantach, dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników. Do najpopularniejszych zaliczają się produkty z zamkiem, zamykane i z podstawką.

Pierwszy z wymienionych to optymalna ochrona podczas przenoszenia czytnika. Do wnętrza opakowania nie dostanie się woda ani jakiekolwiek zanieczyszczenia, które mogłyby uszkodzić urządzenie. Niestety taki produkt słabo sprawdza się, gdy korzysta się z czytnika w podróży. Nie chroni bowiem czytnika podczas lektury.

Etui zamykane lub zamykane z podstawką to rozwiązania dla osób aktywnie używających czytnik poza domem. Urządzenie umieszcza się w trwałej okładce, która od frontu posiada specjalną, ruchomą okładkę. Dzięki temu bez przeszkód można cieszyć się lekturą w niemal każdym miejscu.

Podczas poszukiwań odpowiedniego etui trzeba oczywiście dopasować jego wielkość do urządzenia. Najwygodniejszym wariantem są oprawy dedykowane konkretnym modelom czytników. Oprócz tego warto sprawdzić trwałość materiałów i jakość wykonania. Ma to wielkie znaczenie przy częstym używaniu czytnika. W przypadku etui zamykanych powinno się również sprawdzić funkcję Wake/Sleep, dzięki której urządzenie wygasza się po zamknięciu klapki i aktywuje, gdy się ją otwiera.

Skuteczna ochrona dla czytnika książek

Czytniki książek niestety nie są urządzeniami niezniszczalnymi. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ich nie tylko podczas transportu i wysyłki, ale również codziennego użytkowania. Dzięki temu dłużej posłużą nam w optymalnej formie.

Czytaj podobne  5 powodów dlaczego ebook jest lepszy niż audiobook

Przeczytaj też

Twoje książki przestaną działać Czy wyobrażasz sobie uslyszeć takie zdanie po zebraniu kolekcji ulubionych książek? Niestety, ale takie zdarzenie realnie ma właśnie miejsce. ...
10 darmowych ebooków, które rozwiążą wszystkie Two... Z tego wpisu dowiesz się, jak zdobyć ponad 10 ebooków za darmo. Są to ebooki, które rozwiązują 10 największych problemów ludzkości w postaci pojedyncz...
10 darmowych ebooków spoza obiegu Obecnie ebooki to nie tylko te, kupione w księgarniach, ale też pisane samodzielnie i wydawane przez twórców. Znajdziesz tutaj 10 aktualnych ebooków, ...
Ebooki w końcu będą tańsze! Doskonała wiadomość dla miłośników elektronicznych książek. Ministerstwo finansów zapowiedziało, że z początkiem 2019 roku planuje obniżyć 23 procento...
10 ebooków mobi, które polecamy na podróż (2018)... Które ebooki sprawdzają się podczas podróży? Jaki wybrać dla dziecka, a jaki dla dorosłych? Aby ułatwić Wam odpowiedź na te pytania, przygotowaliśmy z...
Napisano w Kolumna Tagi: , ,

Menu