Autor: Jacek Kutzner, Marzec 2020 , 242 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 9519 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki 
		Zdobądź umiejętności niezbędne do zbudowania działającej aplikacji [-40%| -50%]

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Historia najbardziej znanego dywizjonu Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Opis działań jednostki oparty o źródła historyczne w dużej mierze dotychczas niewykorzystane i przechowywane w brytyjskich i niemieckich archiwach (m.in. dzienniki działań dywizjonu, kronika jednostki, raporty bojowe pilotów, rozkazy dzienne i sprawozdania miesięczne). Autor z dbałością o szczegóły przedstawia udział 303. Dywizjonu Myśliwskiego w bitwie o Wielką Brytanię, ofensywie sił Sprzymierzonych nad Europą, bitwie normandzkiej i walkach nad III Rzeszą. Tym samym Ebook opowiada jego wojenną historię bez ubarwień i zbędnej propagandy. Jacek Kutzner (ur. 1966), historyk i publicysta. Współpracownik miesięcznika Skrzydlata Polska, publicysta pism: Aero Magazyn Lotniczy, Lotnictwo, Militaria XX wieku, Technika Wojskowa i Historia, Mars. Problematyka i Historia Wojskowości i innych. W 1986 r. aresztowany, skazany i więziony za działalność w podziemnych strukturach NSZZ Solidarność. Od 1989 r. pracownik Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie i Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego do czasu ich rozwiązania. Od 1995 r. prowadzi niezależne badania nad historią Polski Sił Zbrojnych na Zachodzie, które zaowocowały kilkudziesięcioma artykułami i kilkoma publikacjami książkowymi, m.in. Zwycięstwa pilotów myśliwskich Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie 1940-1945 (2007), 303. Dywizjon Myśliwski w bitwie o Wielką Brytanię (2010), z JS. Tymem Polska 1. Dywizja Pancerna w Normandii (2010), z A. Rutkiewiczem Polacy z Wehrmachtu... w polskiej 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka (2011), 308. Dywizjon Myśliwski Krakowski. Zarys działań wojennych (2012), 315. Dywizjon Myśliwski "Dębliński". Zarys działań wojennych (2013). W 2016 r. odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Ebook porusza temat Dywizjon. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: Myśliwski. Jeśli interesuje Cię: Warszawski, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: Tadeusza w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to Kościuszki. Jeśli szukasz ebooków o: Działania, to jest pozycja dla Ciebie. Dogłębna wiedza na temat wojenne.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -20%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 9519 osób
ISBN 9788378897705. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: 303. Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945 Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany