Przeglądając księgi sądów miejskich w poszukiwaniu informacji o woźnych sądowych, nie uzyskaliśmy spodziewanych rezultatów. Rzucały się natomiast w oczy liczne wzmianki o areszcie, głównie kładzionym przez wierzycieli na majątku dłużników. Postanowiliśmy się temu zjawisku bliżej przyjrzeć, zwłaszcza że niewiele informacji o nim można znaleźć w literaturze. Tematyczny areszt, już choćby dlatego, że był zabezpieczeniem interesów wierzyciela, miał wiele wspólnego z zastawem, zwłaszcza z powszechnie w miastach stosowanym zastawem ruchomości. I tu również poza zasygnalizowanie problemu wyjść nie można. Brakuje nam zatem odpowiednika dla stosunków miejskich – zastawu w prawie ziemskim. Uzyskany przez nas obraz aresztu – zabezpieczenia w prawie miast polskiego średniowiecza pozostawia wrażenie niedosytu. Zbyt często, wobec milczenia źródeł, badacz skazany jest na hipotezy czy znaki zapytania. Mimo wszystko sądzimy, że warto czytelnikowi przedstawić ciekawą instytucję prawną, w której jak w zwierciadle odbija się, choć w zamglonym tle, żywo pulsujące życie mieszkańców polskich miast epoki średniowiecznej.  Ebook porusza temat Areszt. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: rzeczy. Jeśli interesuje Cię: zabezpieczenie, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: wierzytelności w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to miastach. Jeśli szukasz ebooków o: Polski, to jest pozycja dla Ciebie. Dogłębna wiedza na temat średniowiecznej.

Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -15%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Inne ebooki w kategorii Prawo gospodarcze

Ebook Restrukturyzacja Firm
Ebook Znaki towarowe, Wielkie zmiany w Polsce i w Unii
Ebook Sądy i KRS wchodzą w internet
Ebook Prawo finansowe w pigułce. Wydanie 2
Ebook Prawo gospodarcze publiczne w pigułce. Wydanie 2
Ebook Prawo handlowe w pigułce. Wydanie 2

ISBN 978-8-3796-9533-1. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Areszt rzeczy jako zabezpieczenie wierzytelności w miastach Polski średniowiecznej Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany