Autor: Oren Harman, Wrzesień 2020

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 7415 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki Zbrodnia na wyciągnięcie ręki. / -45%

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Czy bezinteresowny altruizm naprawdę istnieje? Czy to, co wygląda na poświęcenie, jest w rzeczywistości drogą do osiągnięcia własnych celów? I czy tę zagadkę może rozwiązać matematyczne równanie?   Gdy George Price zmarł w styczniu 1975 roku, w jego pogrzebie uczestniczyło pięciu bezdomnych m ężczyzn. Oprócz nich na ceremonii pojawili się Bill Hamilton i John Maynard Smith, dwaj wybitni brytyjscy biolodzy ewolucyjni. Przybyli, by pożegnać ekscentrycznego amerykańskiego geniusza, który za pomocą matematyki pomógł rozwiązać zagadkę istnienia altruizmu, człowieka, który postanowił rozdać bezdomnym cały swój majątek, a w wieku 52 lat odebrał sobie życie.   Cena altruizmu to znakomity opis dwudziestowiecznej myśli naukowej, a także pamiętnik głęboko osobistej podróży - od wojującego ateizmu do religijnej ekstazy, od wygodnego życia do bezdomności, od egoizmu do altruizmu i ostatecznie do rozpaczy i samobójstwa. To fascynująca opowieść o poszukiwaniu początków życzliwości, prawdziwej dobroci i jej zwodniczych pozorach.     Po mistrzowsku opowiedziana historia... Tę książkę tę można bez cienia wahania postawić obok «Pięknego umysłu» Sylvii Nasar „Library Journal”   Nie zmrużyłam oka praktycznie przez całą noc, czytając tę książkę... jest fascynująca!  Sylvia Nasar, autorka Pięknego umysłu   Odkąd Charles Darwin opublikował swoją teorię ewolucji, naukowcy zastanawiali się na tym, czy może ona wyjaśnić istnienie altruizmu. Price chciał opisać przy pomocy matematyki, w jaki sposób mogła ewoluować genetyczna skłonność do altruizmu. Jak opisuje to w barwny sposób Harman, Price ostatecznie stał się jednym z włóczęgów, którym pragnął nieść pomoc. „The Economist”   Znakomita Ebook. Frans de Waal   Na podstawie tej książki można nakręcić wspaniały film, w którym główną rolę mógłby zagrać Matt Damon. „Reader's Digest” Ebook porusza temat altruizmu. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: George. Jeśli interesuje Cię: poszukiwanie, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: źródeł w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to moralności.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -24%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 7415 osób
ISBN 9788378862932. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Cena altruizmu. George Price i poszukiwanie źródeł moralności Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany