Autor: Marcin Olszewski, Styczeń 1970 , 352 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 1476 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki 
	    Wydawnictwo Wiedza i Praktyka / CAŁA OFERTA -45%

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Wkrocz w fascynujący świat elektroniki! Ebook, napisana z myślą o początkujących, powstała na podstawie wykładów i zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez autora dla studentów kierunków nieelektrycznych. Składa się z trzynastu rozdziałów zgrupowanych w trzech częściach: repetytoria, elektronika analogowa i elektronika cyfrowa. Pierwszą, "powtórkową" część publikacji wypełniają niezbędne informacje z matematyki, wykraczające nieco poza program szkoły średniej. Celem jest przypomnienie takich zagadnień jak różniczkowanie, całkowanie, liczby zespolone, a także podstawowej wiedzy o prądzie elektrycznym, by przejść od fundamentalnych pojęć fizyki i elektrodynamiki do tych, które tworzą elementarny język elektrotechniki. Jest tu więc mowa o absolutnych podstawach elektroniki - prawach Kirchhoffa i Ohma w ujęciu zarówno mikro-, jak i makroskopowym. To, co stanowi trzon drugiej części, czyli omówienie układów zawierających elementy czynne - tranzystory bipolarne i unipolarne, poprzedzono niezbędnymi do pełnego zrozumienia tych zagadnień podstawami elektrotechniki ze szczególną rolą sygnałów zmiennoprądowych i obwodów z elementami nieliniowymi. Nie mogło zabraknąć wstępu do uniwersalnej techniki scalonej, w tym tak ważnych układów ze wzmacniaczami operacyjnymi. Ostatnia część jest poświęcona elektronice cyfrowej. Oprócz klasycznych układów kombinacyjnych i sekwencyjnych omówiono w niej główne idee i przykłady zastosowania systemów wbudowanych. W zamyśle Marcina Olszewskiego podręcznik stanowi jedynie wprowadzenie w świat elektroniki. Trudniejsze kwestie autor pozostawił dla dociekliwych jako zadanie domowe. Dzięki książce między innymi: zamienisz pojęcia znane z lekcji fizyki w szkole średniej na język elektrotechniki poznasz podstawy elektrotechniki w zakresie niezbędnym do rozumienia elektroniki zrozumiesz zasadę działania elementów czynnych i podstawowych układów tranzystorowych poznasz zastosowanie uniwersalnych układów scalonej techniki, w tym wzmacniaczy operacyjnych zdobędziesz podstawową wiedzę o pracy układów cyfrowych Elektronika dla informatyków - od podstaw! Ebook porusza temat Elektronika. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: informatyków. Jeśli interesuje Cię: studentów, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: kierunków w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to nieelektrycznych.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 1476 osób
ISBN 978-83-283-8906-9. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Elektronika dla informatyków i studentów kierunków nieelektrycznych Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany