Autor: Agnieszka Kluczewska-Wójcik, Marzec 2018 , 313 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 1145 osób

Zobacz promocję nowość!

-20% na ebooka Pan O. Do końca dnia (19.11.2019) za 31,92 zł

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Ebook jest zapisem refleksji nad obecnością Japonii w kulturze i sztuce polskiej końca XIX i początków XX wieku. Podejmuje kolejno zagadnienia definicji i zakresu pojęć japonizmu i japońszczyzny (japonisme, japonaiserie), kształtowania się obrazu Japonii w Polsce, roli Paryża jako centrum japońskich inspiracji, ich oceny przez polską krytykę artystyczną, oraz znaczenia kolekcjonerów w procesie w łączania sztuki japońskiej w obieg muzealny i artystyczny, ze szczególnym uwzględnieniem działalności Feliksa Mangghi Jasieńskiego. Wyznaczenie chronologii polskiego japonizmu pozwala poddać analizie dotychczasowe ustalenia dotyczące zasięgu inspiracji japońskich w polskim malarstwie i grafice, a także rozszerzyć korpus dzieł japonizujących na sztuki dekoracyjne: ceramikę, grafikę użytkową, tkaninę, srebra i brązy. Następnym obszarem analizy jest recepcja sztuki japońskiej w innych dziedzinach kultury, zarówno wysokiej, takich jak teatr, literatura czy muzyka, jak i popularnej moda, kultura życia codziennego, teatr bulwarowy i muzyczny a także sposób funkcjonowania mitu Japonii na gruncie polskiej myśli politycznej i publicystyki. Ebook porusza temat Japonia. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: kulturze. Jeśli interesuje Cię: sztuce, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: polskiej w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to początków.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -20%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 1145 osób
ISBN 9788362737932. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Japonia w kulturze i sztuce polskiej końca XIX i początków XX wieku Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany