Autor: Łukasz Drobiec, Radosław Jasiński, Adam Piekarczyk, Marzec 2020 , 716 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 8280 osób

Zobacz promocję nowość!

- na ebooka Ebookpoint.pl. Do końca dnia (18.08.2022) za  9,90 zł

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Konstrukcje murowe są i najprawdopodobniej nadal będą najczęściej wykonywanymi w budownictwie powszechnym. Przez lata rzemiosło i sztuka murarska ewoluowały, a wiek XX przyniósł prawdziwą rewolucję w technologii wznoszenia konstrukcji murowanych, stawiając je na równi ze stalowymi czy żelbetowymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych elementów murowych i zapraw współczesne mury stały się mniej masy wne, spełniając oprócz wymogów nośności i stateczności także dość ostre wymagania dotyczące izolacyjności termicznej i akustycznej. W książce przedstawiono podstawy projektowania konstrukcji, opisano procedury doboru materiałów, zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa murów zgodnie z przepisami europejskimi. Podano przykłady uszkodzeń murów spowodowanych błędami wykonawczymi i projektowymi. Rozważono różne aspekty projektowania konstrukcji murowych, podano teoretyczne podstawy, które posłużyły do opracowania norm europejskich, nawiązując jednocześnie do polskiego dorobku w tej dziedzinie. Przedstawiono algorytmy projektowania i zilustrowano przykładami obliczeniowymi opracowanymi na podstawie projektów budowlanych udostępnionych autorom. W tomie 1 omówiono m.in. następujące zagadnienia: założenia i postanowienia ogólne Eurokodu 6; podstawy projektowania, określania wytrzymałości muru i doboru materiałów z uwagi na trwałość konstrukcji; wymagania konstrukcyjne dotyczące ścian murowanych; wykonawstwo konstrukcji murowych; projektowanie niezbrojonych ścian murowanych obciążonych głównie pionowo; projektowanie ścian obciążonych siłą skupioną. Ebook jest przeznaczona dla studentów wydziałów budownictwa, inżynierii środowiska oraz architektury, a także wykładowców i pracowników naukowych tych kierunków. Praktyczne aspekty wykonawstwa i projektowania sprawiają, że Ebook jest także pomocna projektantom, wykonawcom oraz inspektorom nadzoru budowlanego. Tom 2 ukaże się w marcu 2014 r., tom 3 w marcu 2015 r. Ebook porusza temat Konstrukcje. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: murowe. Jeśli interesuje Cię: według, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: Eurokodu w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to związanych.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -20%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 8280 osób
ISBN 9788301172930. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Konstrukcje murowe według Eurokodu 6 i norm związanych. Tom 1 Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany