Autor: Opracowanie zbiorowe, Marzec 2020 , 320 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 2844 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki 
	    Wydajne programowanie w PYTHONIE! Wykorzystaj wiedzę w praktyce.

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Kolejny numer kwartalnika Kronos, poświęcony średniowiecznym spirytuałom, ostatecznemu ubóstwu i chrześcijańskiej apokaliptyce. Pięć lat temu Kronos opublikował pierwsze polskie tłumaczenie pism Joachima z Fiore, najwybitniejszego średniowiecznego historiozofa. W tym numerze Kronosa publikujemy dzieła franciszkańskich spirytuałów, ideowych spadkobierców Joachima. Spirytuałowie, podejmując funda mentalne wymiary jego historiozofii, połączyli je ze swoim franciszkańskim doświadczeniem radykalnego ubóstwa i nadali im nowy, pogłębiony wymiar. Odkrywanie dziś ich idei pozwala na zetknięcie się z jedną z najważniejszych w myśli zachodniej prób wydobycia duchowej mocy historii. Prób, bez których podejmowania Taubes nie wyobrażał sobie uprawiania filozofii. W numerze m.in.: Piotr Olivi, Wykład reguły braci mniejszych Piotr Olivi, Komentarz do Księgi Apokalipsy Piotr Olivi, O czytaniu ksiąg filozofów Piotr Olivi, List do brata R Piotr Olivi, List do synów Karola II Neapolitańskiego Anioł Clareno, Kronika, czyli historia siedmiu utrapień zakonu braci mniejszych John Milbank, Franciszkańska zagadka Rafał Tichy o ostatecznym ubóstwie i historiozofii średniowiecznych spirytuałów rozmowa z Sylvainem Pironem o społecznym i ekonomicznym wymiarze sporu o ubóstwo Sylvain Piron, Doświadczenie podmiotowe według Piotra Jana Oliviego Luca Parisoli o wkładzie szkoły franciszkańskiej w narodziny pojęc ia wolności politycznej Mateusz Stróżyński o Anieli z Foligno i mistyce ubóstwa Ponadto: Wincenty Lutosławski, Darwin i Słowacki Ebook porusza temat Kronos. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: 4/2019. Jeśli interesuje Cię: Radykalne, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: ubóstwo w formacie EPUB, MOBI i PDF.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -20%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 2844 osób
ISBN 18999484. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Kronos 4/2019. Radykalne ubóstwo Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany