Analizując sprawozdanie finansowe, zdajemy sobie sprawę z tego, że odzwierciedla ono skutki transakcji gospodarczych podmiotu. Jednak nie zawsze uwzględniamy, w jakim stopniu może być ono wynikiem stosowanych metod i szacunków przyjętych w rachunkowości, a w szczególności jak metody i szacunki mogą wpływać na wynik finansowy netto.  Powstaje zatem pytanie: jak można analizować, mierzyć i ocen iać procesy ingerencji zarządów w sprawozdanie finansowe (earnings management)? Oddajemy w ręce Czytelników opracowanie, które pomoże odpowiedzieć na następujące pytania: Jakie cele/strategie mogą przyjmować zarządy w kształtowaniu raportowanego wyniku netto? Jakie narzędzia/instrumenty mogą stosować przy opracowaniu sprawozdania, aby te cele osiągnąć, biorąc pod uwagę rozwiązania sfery regulacyjnej rachunkowości finansowej (ustawę, rozporządzenia, standardy)? Jak wyśledzić skutki kształtowania wyników? W jaki sposób zmierzyć wpływ stosowania regulacji rachunkowości na procesy kształtowania wyników bilansowych i jakość sprawozdań finansowych? Czy faktycznie MSR/MSSF zapewniają lepszą jakość sprawozdań finansowych i wykazywanych wyników netto aniżeli Ustawa o rachunkowości? Ebook adresowana jest w pierwszej kolejności do tych, którzy wykorzystują sprawozdania finansowe w celu podejmowania decyzji lub je analizują, a w szczególności: analityków finansowych, inwestorów giełdowych, inwestorów instytucjonalnych, audytorów, członków zarządów spółek i specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów. Opracowanie będzie również bardzo pomocne studentom studiów magisterskich i doktoranckich z zakresu rachunkowości i finansów.   (...) Ebook jest dla Polski dziełem nowatorskim, wzorcowym i bardzo potrzebnym. Jest bardzo nowoczesna i przez to otworzy nowy etap badań w zakresie teorii rachunkowości. (...) Jest odpowiednia dla studiów magisterskich, zwłaszcza seminariów o tematyce pomiaru zysku. Jest znakomita dla studiów doktoranckich, nie tylko w zakresie rachunkowości, także finansów i zarządzania. Nieodzowna dla kształcących się na różnego rodzaju audytorów, w szczególności biegłych rewidentów. Prof. dr hab. Mieczysław Dobija Katedra Rachunkowości Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Autorzy - dr. hab. prof. UE Andrzej Piosik, dr Anna Kuzior, dr Małgorzata Rówińska, dr Marzena Strojek-Filus - są pracownikami Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Prof. Piosik jest dziekanem Wydziału Finansów i Ubezpieczeń tej uczelni. Ebook porusza temat Kształtowanie. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: zysków. Jeśli interesuje Cię: podmiotów, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: sprawozdawczych w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to Polsce. Jeśli szukasz ebooków o: MSR/MSSF, to jest pozycja dla Ciebie. Dogłębna wiedza na temat ustawa.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -16%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
ISBN 978-83-255-5316-6. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Kształtowanie zysków podmiotów sprawozdawczych w Polsce. MSR/MSSF a ustawa o rachunkowości Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany