Autor: Pramod J. Sadalage, Martin Fowler, Grudzień 2014 , 168 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 15888 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki Książkowe radości dla mamy [Książki drukowane -40%, ebooki -50%]

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Poznaj fascynujący świat baz danych NoSQL! Bazy danych NoSQL są coraz popularniejsze. Pozwalają na przechowywanie gigantycznych ilości danych, a przy tym zachowują cały czas najwyższą wydajność. Sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie konieczne są wysoka skalowalność systemu, elastyczne przechowywanie często zmieniających się danych lub inne specyficzne zastoso wania. Jeżeli jesteś zagorzałym użytkownikiem relacyjnych baz danych SQL, jeżeli słyszałeś o bazach NoSQL i chcesz je poznać, trafiłeś na doskonałą książkę! Stanowi ona doskonałe wprowadzenie do świata baz danych NoSQL. Na własnej skórze przekonasz się, w jakich zastosowaniach sprawdzą się one doskonale, a w jakich lepiej ich nie używać. W kolejnych rozdziałach poznasz stosowane modele danych oraz dowiesz się, co to jest map-reduce. Część druga książki została poświęcona konkretnym implementacjom - zapoznasz się z bazami klucz-wartość, bazami dokumentów oraz bazami grafowymi. Sprawdź, które najlepiej rozwiążą Twoje problemy! Sięgnij po tę książkę i śmiało wkrocz w świat baz danych NoSQL! Omawiane w książce zagadnienia: Określenie, dla których zastosowań bazy NoSQL będą (albo nie będą) odpowiednie. Zrozumienie architektonicznych kompromisów związanych z wdrożeniem NoSQL. Wykorzystanie NoSQL do uproszczenia procesu tworzenia oprogramowania i uniknięcia problemu mapowania pomiędzy strukturami w pamięci a bazą relacyjną. Porównanie przodujących systemów NoSQL. Omówienie języków zapytań: CQL i Cypher. Zarządzanie wydajnością, niezawodnością, dostępnością i zdolnością do odzyskiwania po awarii. Wykorzystanie NoSQL w środowiskach zwinnych. Wykorzystanie NoSQL do wyszukiwania danych, zarządzania metadanymi, analizy tekstu, sieci społecznościowych, analizy danych i usług finansowych. Bardziej efektywne kosztowo zarządzanie dużymi danymi dzięki wykorzystaniu klastrów. Jak teoria CAP wpływa na sposób myślenia o spójności, dostępności i wydajności. Równoległe przetwarzanie danych w klastrze za pomocą map-reduce. Dlaczego NoSQL to termin bez jasno zdefiniowanego znaczenia. Zmień sposób myślenia na nierelacyjny! Ebook porusza temat Kompendium. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: wiedzy.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 15888 osób
ISBN 978-83-246-9905-6. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: NoSQL. Kompendium wiedzy Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany