Co warto wiedzieć o przedsiębiorczości?

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku kodeks cywilny mówi, że przedsiębiorstwo to zespół składników materialnych i niematerialnych.
Legislator podkreśla przy tym, że mają one charakter zorganizowany i są ukierunkowane na prowadzenie działalności gospodarczej.

PODSTAWOWE ZASADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

Podmioty uczestniczące w życiu gospodarczym danego obszaru rynkowego dzielą się na te, które pojawiają się tylko na chwilę, ja również te, które są cenionymi markami przez całe pokolenia.
Zazwyczaj te, które są znakomicie znane wszystkim, zaczynały od idei, która narodziła się w głowie kogoś, kto stał się postacią historyczną.

Czym charakteryzują się najbardziej cenione przedsiębiorstwa na świecie? Są one specjalistami w swojej branży. Stale dążą do ulepszenia swoich usług, czy też produktów. Rzetelność oraz odpowiedzialność to sztandarowe normy takiej firmy. Tradycja i innowacja. Podążanie za ludzkimi potrzebami to motory w działaniu gigantów biznesowych.

Każde ceniące się przedsiębiorstwo wie o tym, że najważniejszą zasadą funkcjonowania na rynku jest zaufanie Klienta. Solidność w działaniu powinna być jedną z najważniejszych wartości biznesu. Aby zagwarantować sobie swobodę i bezpieczeństwo, warto mieć rezerwy finansowe.

JAKIE CECHY WYRÓŻNIAJĄ OSOBĘ PRZEDSIĘBIORCZĄ?

Prawdziwy rekin biznesu to osoba odważna i kreatywna. Potrafi ona pracować w zespole i zyskuje sojuszników, którzy rozwijają firmę. Podejmuje ryzyko oraz szuka sprzyjających okoliczności. Ma świadomość swoich słabych oraz mocnych stron. Wie, gdzie należy spodziewać się zagrożeń, jak też ma świadomość, w jaki sposób je zminimalizować. Uczy się na błędach, a w biznesie towarzyszy mu zasada – najwięcej wymagaj zawsze od siebie.

Podstawy nauki o przedsiębiorstwie autorstwa Jana Lichtarskiego, to skarbnica wiedzy o zasadach i warunkach funkcjonowania przedsiębiorstwa. To pozycja niemal obowiązkowa dla wszystkich, osób chcących zacząć swoją przygodę z biznesem.

Ocena ebooka: ★★★★☆☆


Autor: red. Jan Lichtarski, Październik 2015 , 511 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 1060 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki 
	    TOPka kursowa! [do -70%]

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Wydanie 7 zmienione i rozszerzone. Jest to kompendium wiedzy o zasadach i warunkach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wiedza ta nie tylko ułatwia orientację w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości gospodarczej, ale też pomaga "stawić czoło" całkiem nowym problemom teoretycznym i praktycznym. Ebook porusza temat Podstawy. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: przedsiębiorstwie. Jeśli interesuje Cię: zmienione, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: rozszerzone w formacie EPUB, MOBI i PDF.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 1060 osób

Inne ebooki w kategorii Mała firma

Ebook 101 niezwykłych pomysłów na biznes

Znajdź pomysł i przejdź na swoje Pomysł na biznes, który podbije rynek i przyniesie milionowe zyski, to marzenie każdej osoby rozpoczynającej własną działalność. Znalezienie takiej żyły złota...
Ebook 10-procentowy przedsiębiorca. Stwórz swój mikrobiznes bez rezygnacji z etatu

Zyskaj niezależność i rozwijaj pasję! Czy dziesięć procent to dużo? To zależy. A czy byłbyś skłonny przeznaczyć dziesięć procent swojego czasu i środków na otwarcie własnej, osobistej dzia...
Ebook Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie. Wydanie 2. + 40 inspirujących ćwiczeń

Atakowani przez szybkie zmiany i bombardowani natłokiem informacji nie jesteśmy w stanie przyswoić wszystkich danych. Podświadomie wychwytujemy więc sygnały o tym, co prawdziwe. I do tego lgniemy....
Ebook Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie?

Autentyczność w biznesie pozwala ci być sobą w tym, co robisz! Wyróżnia ciebie i twoje usługi oraz sprawia, że twoja marka staje się nie do podrobienia. Pozwala ci też docierać do właści...
Ebook Design Thinking dla przedsiębiorców i małych firm. Potęga myślenia projektowego w codziennej pracy

Wielka metodologia dla niewielkiego budżetu Do niedawna Design Thinking (myślenie projektowe) było dobrem luksusowym. Dojście do tej metodologii miały tylko firmy z wielkimi pomysłami oraz głębokim...
Ebook Diagnoza organizacji. Pierwszy krok do uzdrowienia firmy

Zmiana organizacyjna Perspektywy i modele diagnostyczne Tworzenie mierników i standardów Metody zbierania danych Analiza i interpretacja wyników Właściwe rozpoznanie pr...

ISBN 978-8-3701-1870-9. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Podstawy nauki o przedsiębiorstwie. Wyd. 7 zmienione i rozszerzone Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany