Co warto wiedzieć o przedsiębiorczości?

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku kodeks cywilny mówi, że przedsiębiorstwo to zespół składników materialnych i niematerialnych.
Legislator podkreśla przy tym, że mają one charakter zorganizowany i są ukierunkowane na prowadzenie działalności gospodarczej.

PODSTAWOWE ZASADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

Podmioty uczestniczące w życiu gospodarczym danego obszaru rynkowego dzielą się na te, które pojawiają się tylko na chwilę, ja również te, które są cenionymi markami przez całe pokolenia.
Zazwyczaj te, które są znakomicie znane wszystkim, zaczynały od idei, która narodziła się w głowie kogoś, kto stał się postacią historyczną.

Czym charakteryzują się najbardziej cenione przedsiębiorstwa na świecie? Są one specjalistami w swojej branży. Stale dążą do ulepszenia swoich usług, czy też produktów. Rzetelność oraz odpowiedzialność to sztandarowe normy takiej firmy. Tradycja i innowacja. Podążanie za ludzkimi potrzebami to motory w działaniu gigantów biznesowych.

Każde ceniące się przedsiębiorstwo wie o tym, że najważniejszą zasadą funkcjonowania na rynku jest zaufanie Klienta. Solidność w działaniu powinna być jedną z najważniejszych wartości biznesu. Aby zagwarantować sobie swobodę i bezpieczeństwo, warto mieć rezerwy finansowe.

JAKIE CECHY WYRÓŻNIAJĄ OSOBĘ PRZEDSIĘBIORCZĄ?

Prawdziwy rekin biznesu to osoba odważna i kreatywna. Potrafi ona pracować w zespole i zyskuje sojuszników, którzy rozwijają firmę. Podejmuje ryzyko oraz szuka sprzyjających okoliczności. Ma świadomość swoich słabych oraz mocnych stron. Wie, gdzie należy spodziewać się zagrożeń, jak też ma świadomość, w jaki sposób je zminimalizować. Uczy się na błędach, a w biznesie towarzyszy mu zasada – najwięcej wymagaj zawsze od siebie.

Podstawy nauki o przedsiębiorstwie autorstwa Jana Lichtarskiego, to skarbnica wiedzy o zasadach i warunkach funkcjonowania przedsiębiorstwa. To pozycja niemal obowiązkowa dla wszystkich, osób chcących zacząć swoją przygodę z biznesem.

Ocena ebooka: ★★★★☆☆


Autor: red. Jan Lichtarski, Październik 2015 , 511 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 7997 osób

Zobacz promocję nowość!

-50% na ebooka Skuteczna reklama na LinkedInie. Do końca tygodnia (19.09.2021) za

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Wydanie 7 zmienione i rozszerzone. Jest to kompendium wiedzy o zasadach i warunkach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wiedza ta nie tylko ułatwia orientację w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości gospodarczej, ale też pomaga "stawić czoło" całkiem nowym problemom teoretycznym i praktycznym. Ebook porusza temat Podstawy. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: przedsiębiorstwie. Jeśli interesuje Cię: zmienione, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: rozszerzone w formacie EPUB, MOBI i PDF.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 7997 osób

Inne ebooki w kategorii Ekonomia

Ebook Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci, terrorystów i ciągłej niepewności

  XXI wiek wszystkich strachów   W roku 1989 pożegnaliśmy komunizm i - nie wiedząc wtedy jeszcze o tym - powitaliśmy niepewność jutra. Zniknęły gwarancje zatrudnienia, jako spo...
Ebook Biblia kryptowalut

Dobra nowina jest taka: wkraczasz do świata sprawiedliwych pieniędzy! Kryptowaluta to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii. Przechowuje on informację o stanie posiadania w umownych...
Ebook Bitcoin. Wirtualna waluta internetu

Wirtualny pieniądz — praktyczne zastosowanie Zanim na świecie pojawiły się pieniądze, w handlu dominowała wymiana towarowa. Jednak była ona dość niewygodna, więc już w VII wieku p.n.e. złotni...
Ebook Bitcoin dla zaawansowanych. Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków. Wydanie II

Być może słowo „bitcoin” kojarzy Ci się z niezwykle skomplikowanym i niebezpiecznym półświatkiem cyberprzestępców. Możliwe, że widzisz w rozwoju tej kryptowaluty szansę uci...
Ebook Ekonomia dla bystrzaków. Wydanie II

Zrozum ekonomię w teorii i stosuj jej zasady w praktyce   Ekonomia jeszcze nigdy nie była podana w tak klarowny i zrozumiały sposób! W tej książce znajdziesz informacje na temat histo...
Ebook Ekonomia dla bystrzaków. Wydanie III

W prostocie tkwi siła Dowiedz się więcej o dobrych rynkach, złym monopolu i inflacji Zrozum, skąd biorą się deficyt budżetowy i zyski z handlu Poznaj naukę o dobrobycie i rozkwicie gospodarczym...

ISBN 978-8-3701-1870-9. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Podstawy nauki o przedsiębiorstwie. Wyd. 7 zmienione i rozszerzone Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany