Autor: Caroline Elkins, Kwiecień 2013 , 609 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 7976 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki Ucz się języków obcych! Kursy video z rabatem -60%

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Caroline Elkins w książce nagrodzonej Pulitzerem odkrywa zapomnianą historię ostatnich dni brytyjskiego kolonializmu w Kenii. Po zakończeniu II wojny światowej i triumfie liberalnej demokracji nad faszyzmem, Brytyjczycy uwięzili w obozach setki tysięcy Kikuju - przedstawicieli największej grupy etnicznej w tej kolonii - którzy domagali się niepodległości. Przekonująca opowieść o zbrodniach i próbach ich ukrycia - oparta m.in. na wywiadach z ocalałymi z obozów i ich ciemiężcami - ujawnia po raz pierwszy pełną wiedzę o powstaniu Mau Mau i "brzemieniu białego człowieka" w Afryce. "Ważne i bolesne świadectwo. Będzie szokiem nawet dla tych, którzy widzą wszystko co najgorsze w europejskiej kontroli nad Afryką". Daniel Bergner, "The New York Times Book Review" "Elkins po raz pierwszy ukazuje niewiarygodną skalę i tragiczne konsekwencje brytyjskiej kampanii przeciw powstańcom". Mahmood Mamdani, "The Washington Post" Caroline Elkins jest profesorem zwyczajnym afrykanistyki na Uniwersytecie Harvarda. Znając suahili i podstawy języka Kikuju, spędziła niemal dziesięć lat podróżując i prowadząc badania na afrykańskiej wsi. W roku 2002 BBC zrealizowała o niej i jej badaniach film dokumentalny Kenia: biały terror. Rozliczenie z imperium to jej pierwsza Ebook. Mieszka w Cambridge, Massachusetts. Ebook porusza temat Rozliczenie. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: imperium. Jeśli interesuje Cię: Przemilczana, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: historia w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to brytyjskich. Jeśli szukasz ebooków o: obozów, to jest pozycja dla Ciebie.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 7976 osób
ISBN 9788379433377. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Rozliczenie z imperium. Przemilczana historia brytyjskich obozów w Kenii Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany