Autor: Bruce Murphy, Alessandra de Rosa, Kwiecień 2008 , 392 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 14188 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki SZTUKA ORIENTU / -50%

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Skoro prowadzą tu wszystkie drogi... Kiedy jesteś w Rzymie, zachowuj się jak Rzymianie -- mówi stare angielskie przysłowie. Czy to znaczy, że masz głośno mówić, intensywnie gestykulować i dużo flirtować? A może to mity? I jeszcze w dodatku rzymskie? Polakom stolica Włoch kojarzy się przede wszystkim z siedzibą papieża. To tu od wieków ciągną pielg rzymki z całego świata. Tu właśnie stoi Bazylika św. Piotra, tu jest Kaplica Sykstyńska, świątynie, które po prostu trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Właśnie w Watykanie w ciągu ostatnich kilkuset lat wielokrotnie rozstrzygały się losy świata. To miejsce, gdzie historia jakby zastygł... Koloseum, kolumna Trajana, Schody Hiszpańskie, Panteon, Złoty Dom Nerona, fontanna di Trevi... Zapewne niejednokrotnie zdarzało Ci się podziwiać je w telewizji. Nie sposób jednak opisać, jakie wrażenie te monumenty wywołują w rzeczywistości. Ścierają się tu starożytność i nowoczesność, a wielkie place i wspaniała architektura przytłaczają zwiedzających. Nic więc dziwnego, że po tej intensywnej lekcji historii ma się ochotę wyskoczyć na małe zakupy, potem na niepowtarzalną włoską pizzę, a wieczorem... odwiedzić któryś ze słynnych nocnych klubów. Specjalne wskazówki dla miłośników starożytności. Lokalne potrawy, których trzeba skosztować, oraz desery i wina. Niekonwencjonalne pomysły na spędzenie wolnego czasu. Życie kulturalne: co i gdzie warto zobaczyć -- symfonia, opera, taniec, teatr. Najlepsze kluby, bary, winiarnie, lokale taneczne, historyczne kawiarnie. Wycieczka za miasto -- Tivoli, Tarquinia, rezerwat Lago di Vico, Castelli Romani. ...a ponadto szczypta prawdziwej historii miasta oraz kilka starożytnych i współczesnych mitów. DODATEK SPECJALNY: ceny noclegów i posiłków, informacje na temat szybkiej pomocy, rozrywki dla dzieci, rodziców i dziadków oraz "Non capisco" -- jak to powiedzieć po włosku? Może to Twoja pierwsza wizyta, a może chcesz przywołać czar wspomnień. Przygotowany z rozmachem przewodnik uprzyjemni i urozmaici Twoją eskapadę, oferując wszelkie informacje, których będziesz potrzebować w dalekiej podróży. "Podróżujemy razem, odkąd się poznaliśmy. Zwiedziliśmy już chyba całą Europę i znaczną część Azji. Korzystaliśmy z różnych przewodników, w tym często obcojęzycznych. Kilkakrotnie mieliśmy również przyjemność używać książek z serii Dla bystrzaków. Świetnie, że wreszcie ukazują się w Polsce. Są pełne humoru, a w dodatku zawierają mnóstwo praktycznych informacji. Nam zapewniły nie tylko świetną rozrywkę, ale i poczucie bezpieczeństwa." Marcin i Natalia, lat 39 "Jestem studentem architektury, dlatego szczególnie interesowała mnie wycieczka szlakiem budowli sakralnych i świeckich. Znakomicie opracowany przewodnik pozwolił mi szybko i bezboleśnie dostać się do wszystkich miejsc, które planowałem zobaczyć, a żywe opisy zabytków sprawiły, że miejsca, które odwiedziłem, wydawały się ciągle tętnić życiem!" Marcel, lat 24 Ebook porusza temat bystrzaków.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.


Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 14188 osób
ISBN 978-83-246-1137-9. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Rzym dla bystrzaków Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany