Zobacz promocje nowość!

Promocja na ebooki Aplikacje biurowe [ebooki do -60%]

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Wyzwolenie tak Komunistyczna Partia Chin nazywa swoje zwycięstwo w 1949 roku. W wypadku Chin jednak historia wyzwolenia i następującej po nim rewolucji nie mówi o pokoju, wolności i sprawiedliwości. Jest to przede wszystkim historia zaplanowanego terroru i przemocy. W 1949 roku, po krwawej wojnie domowej, która wybuchła, gdy ucichły fronty drugiej wojny światowej, nad pekińskim Zaka zanym Miastem załopotał czerwony sztandar. Komuniści jednak nie wyzwolili kraju, lecz przekształcili go w jedną z najcięższych tyranii XX wieku, która przyniosła śmierć co najmniej pięciu milionom osób. Frank Dikötter wprowadza czytelników w rewolucyjną epopeję, czerpiąc z niedawno otwartych archiwów partyjnych, wywiadów i wspomnień, wplatając w brutalną politykę dworu Mao historie zwykłych ludzi. Wszystkim kazano pisać donosy, składać samokrytyki, oskarżać przyjaciół i odpowiadać na pytania dotyczące ich politycznej wiarygodności. Jedna z ofiar nazwała ten sposób postępowania starannie kultywowanym Auschwitz umysłów. Szczegółowo udokumentowana, opisująca rozległą panoramę wydarzeń Tragedia wyzwolenia to przełomowy dokument, który rzuca nowe światło na fundamenty jednego z najpotężniejszych współczesnych reżymów. Fascynująca Ebook. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć obecną władzę w Pekinie. Anne Applebaum Podobnie jak w "Wielkim głodzie" Dikötter i tym razem wchodzi głęboko w ponurą rzeczywistość Chin. [\ Zdziera lśniącą powłokę propagandy Mao i odkrywa przemoc i nędzę tamtego okresu. Kirkus Ta Ebook to efekt imponującej pracy badawczej [\. Głosami indywidualnych bohaterów Dikötter uzupełnia siłę źródeł historycznych o pierwiastek ludzki. Financial Times Nikt, kto dowie się, jaką cenę chińskie społeczeństwo zapłaciło za komunistyczne rządy Mao, nie znajdzie ani odrobiny zrozumienia dla autorytarnej władzy. Ta doskonała Ebook jest przerażającą, ale też ważną lekturą dla wszystkich pragnących zrozumieć mrok będący sednem jednej z najważniejszych światowych rewolucji społecznych. The Guardian Tragedia wyzwolenia to pierwsza Ebook, która tak szczegółowo opowiada o czasach rządów Mao, wciąż zbyt mało znanych. Zasługuje na to, by stać się jedną z ważniejszych lektur dotyczących historii Chin, ponieważ szczegółowo opisuje siły, które ukształtowały to państwo.  The Telegraph [\ Ebook Diköttera powinna stać się lekturą obowiązkową. Opowiada bowiem o okresie chińskiej historii przesyconym terrorem. Terrorem, który był źródłem niewyobrażalnego okrucieństwa. Asian Review Łącząc pasję z bezkompromisowością i skrupulatnością naukowca, Dikötter stworzył przerażającą opowieść o tym, jak przemoc ułatwia zdobycie władzy i jej utrzymanie. The Economist Ebook porusza temat Tragedia. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: wyzwolenia. Jeśli interesuje Cię: Historia, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: rewolucji w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to chińskiej.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -21%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
ISBN 9788380493919. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Tragedia wyzwolenia. Historia rewolucji chińskiej 1945-1957 Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany