Autor: Tyler Patrick, Sierpień 2020 , 568 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 3431 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki Klim Baron Business Solutions [-50%]

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Gdy Izraelczyk raz znajdzie się w armii, nigdy jej już w pełni nie opuszcza. Od powstania Izraela jego klasa przywódcza toczy spór o to, czy ułożyć się z wrogimi sąsiadami, czy też ich sterroryzować lub zniszczyć. Jak dowodzi normalizacja stosunków z Egiptem, rozwiązania dyplomatyczne są znacznie trwalsze. Jednak interesy elit wojskowych, system polityczny i mentalność zmilitaryzowanego społecze ństwa sprawiają, że Izrael zwykle odpowiada na zagrożenie w jeden sposób zbrojnie, nie zażegnując go, lecz je powiększając. Czerpiąc z wielu źródeł, Patrick Tyler snuje niezwykłą opowieść o współczesnej Sparcie Bliskiego Wschodu. Opisuje bitwy i spory polityków, gehennę uchodźców i akcje komandosów, niekończące się zamachy i naloty, operacje wywiadów i rokowania pokojowe Poruszająca Ebook. Patrick Tyler urodził się w 1951 r. w Saint Louis. Dwanaście lat pracował dla The Washington Post, m.in. w Kairze, jako korespondent bliskowschodni. W 1990 r. przeniósł się do The New York Times; był szefem pekińskiego, a później moskiewskiego biura tej gazety i głównym korespondentem. Jest autorem książek: Running Critical, poświęconej amerykańskiemu programowi budowy atomowych okrętów podwodnych, A Great Wall: Six Presidents and China, za którą w 2000 roku otrzymał Nagrodę Lionela Gelbera, oraz A World of Trouble: The White House and the Middle East from the Cold War to the War on Terror. Mieszka w Waszyngtonie. Twierdza Izrael stawia Patricka Tylera w pierwszym szeregu historyków Izraela i współczesnego Bliskiego Wschodu. Prowokacyjnie, ale i obiektywnie ukazuje on w niej militaryzm napędzający przywódców Izraela i wyjaśnia obrazowo [\, dlaczego pokoleniom nieustępliwych sabrów tak trudno było przemienić swoje sukcesy na polu walki w trwały pokój. Terence Smith, korespondent The New York Times podczas wojny sześciodniowej i Jom Kipur Tyler stawia pytanie, czy biorąc pod uwagę wizję niekończących się zagrożeń z zewnątrz, odejście od pierwotnej wizji syjonistów jest usprawiedliwione [\. Otrzeźwiająca lektura. Steve Weinberg, The Christian Science Monitor Barwna [\. Wciągająca [\. Jak ukazuje Tyler, Izrael przepuścił niejedną szansę na pokój. Daniel Byman, The Washington Post Tyler, uznany amerykański dziennikarz, dokumentuje izraelski opór wobec inicjatyw pokojowych od samych początków istnienia państwa żydowskiego. The Economist Ebook porusza temat Twierdza. Jedną z istotnych spraw poruszanych w ebooki jest: Izrael. Jeśli interesuje Cię: Zakulisowa, to ebook dla Ciebie. Dużo wiedzy na temat: historia w formacie EPUB, MOBI i PDF. Hasło przewodnie tego ebooka to wojskowych. Jeśli szukasz ebooków o: uparcie, to jest pozycja dla Ciebie. Dogłębna wiedza na temat bronią.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -24%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 3431 osób
ISBN 978-8-3781-8457-7. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Twierdza Izrael. Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie bronią się przed pokojem Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany