Tworzenie nowoczesnych aplikacji graficznych w WPF to ebook który dobrze się czyta mimo, iż jest to pozycja dla informatyków. Jedna z lepszych pozycji odnośnie programowania WPF w języku polskim. Zawiera liczne przykłady wraz z szczegółowym tłumaczeniem. Jest to pozycja przeznaczona zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych programistów. Zasada działania takich mechanizmów jak RoutedEvents, Binding, Resources, jest tutaj wyjaśniona w prosty sposób i przejrzysty sposób. Zapraszamy do lektury!

Opinie z sieci
"Dobrze napisana książka"
"Bardzo dobra książka."
"Bardzo przydatna książka."

Ocena ebooka
★★★★★★

Cały opis ebooka

Dobry interfejs graficzny aplikacji Windows? Tylko z WPF! Poznaj metody tworzenia nowoczesnych i spójnych GUI Naucz się korzystać z możliwości WPF i języka XAML Dowiedz się, jak łączyć atrakcyjne interfejsy z logiką programów Windows Presentation Foundation to nowoczesny system graficzny, umożliwiający twor zenie i wyświetlanie atrakcyjnych wizualnie aplikacji okienkowych dla środowiska Windows. Technologia ta powstała w odpowiedzi na stale rosnącą potrzebę dostarczania wysokiej jakości grafiki, której prezentacja opiera się na wykorzystaniu akceleracji sprzętowej i nie wiąże się z dużym obciążeniem zasobów systemowych. Oddzielenie warstwy interfejsu użytkownika od logiki aplikacji umożliwia definiowanie interfejsów przy użyciu deklaratywnego języka XAML. Upraszcza tym samym proces tworzenia przejrzystych i elastycznych GUI.

Każdy szanujący się autor programów działających pod kontrolą systemów Windows powinien dobrze opanować WPF, zwłaszcza jeśli ma na celu produkowanie naprawdę interesujących aplikacji okienkowych przy możliwie niewielkim nakładzie sił i środków. Pomoże mu w tym odpowiednie źródło wiedzy, takie jak Ebook "Tworzenie nowoczesnych aplikacji graficznych w WPF ". W ciekawy i przestępny sposób zostały w niej zaprezentowane najważniejsze informacje na temat korzystania z Windows Presentation Foundation, tworzenia nowoczesnych interfejsów użytkownika, zastosowania języka XAML, a także wyświetlania grafiki i animacji czy obsługi zdarzeń związanych z używaniem różnego rodzaju urządzeń wskazujących.

  • Zasady tworzenia graficznych interfejsów użytkownika
  • Charakterystyka platformy WPF i języka XAML
  • Struktura i typy aplikacji WPF oraz metody ich tworzenia
  • Używanie paneli i zarządzanie układem ich składników
  • Korzystanie z różnego rodzaju kontrolek
  • Definiowanie interfejsów aplikacji systemu Windows 7
  • Obsługa zdarzeń pochodzących z urządzeń wejściowych
  • Używanie zasobów i wiązanie danych
  • Stosowanie stylów, szablonów, skórek i motywów
  • Prezentacja grafiki 2D, 3D i animacji

A wszystko to w oparciu o szereg praktycznych i ciekawych przykładów!

Sięgnij po jedną z nielicznych książek poświęconych technologii WPF i twórz nowoczesne aplikacje graficzne!


Więcej


Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy Rabat -20%

Aby skorzystać z tej promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz od razu nabyć ebooka (bądź książkę) ze wskazanym rabatem:

Odbierz Rabat
ISBN 978-83-246-6692-8. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: Tworzenie nowoczesnych aplikacji graficznych w WPF Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany