Autor: Tomasz Michalik, Lipiec 2020 , 989 stron

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 2085 osób

Zobacz promocję nowość!

Promocja na ebooki Audiobooki Wydawnictwa Literackiego / -40%

Czytniki e-booków i akcesoria nowość!

Czytniki ebooków i akcesoria

Komentarz do ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) (8. wyd.) skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się problematyką podatku VAT w praktyce. W komentarzu Czytelnik znajdzie wyczerpującą analizę przepisów ustawy w odniesieniu do regulacji unijnych, dotyczących wspólnego systemu podatku od wartości dodanej, w szczególności Dyrektywy 2006/112. Opracowani e problematyki z zakresu podatku VAT poparte jest bogatym orzecznictwem krajowych sądów administracyjnych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, (dawniej ETS). Niniejsze,  8. wydanie opiera  się na tekście jednolitym opublikowanym w lipcu 2011r. a także zawiera omówienie najnowszych zmian, które wchodzą w życie w 2011r., 2012 r., oraz 2013 r. w szczególności: zmianę stawek podatku i cały mechanizm automatycznych zmian stawek w kolejnych latach; regulacji dotyczących odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu samochodów osobowych, i innych wybranych pojazdów samochodowych oraz paliwa do nich, czy  wreszcie kompleksową zmianę przepisów dotyczących zwolnień przedmiotowych (zmiany obowiązywać będą do 1.1.2012 r.  i 1.1.2013 r.) zmian  dostosowujących przepisy ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) do regulacji Dyrektywy Rady 2006/112 w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (dotyczące  np. zwolnień przedmiotowych) i innych ustaw  (jak wprowadzone od 1.7.2011 r. ze zmianami wynikającymi z nowej ustawy z 25.4.2011 r. o działalności leczniczej); zmiany w rozporządzeniach wykonawczych (w tym najważniejszą - dotyczącą faktur elektronicznych), zmiany wynikające z wejścia w życie Rozporządzenia Rady UE 282/2011, określające przepisy wykonawcze do Dyrektywy 2006/112, w szczególności  w odniesieniu do  podatników, dostaw towarów i świadczenia usług oraz miejsca transakcji podlegających opodatkowaniu; nowelizacja dotyczącą szczególnej procedury w zakresie świadczenia usług międzynarodowego okazjonalnego przewozu drogowego osób - zmiany w art. 96 i nowy art. 96a (obowiązywać będzie od 1.12.2012r.). Jednocześnie, aby ułatwić czytelnikom orientację w stanie prawnym komentarza zamieściliśmy przypisy dolne do przepisów ustawy informujące czytelnika o terminie wejścia w życie danej regulacji. W przypadku zmian wchodzących w życie  1.1.2013 r. zamieściliśmy brzmienie przepisów obowiązujących zarówno od 1.1.2012 r., jak i 1.1.2013 r.
Więcej

Kupon rabatowy EbookPoint.pl / okolicznościowy

Aby skorzystać z promocji i uzyskać rabat, nie musisz posiadać kuponu rabatowego, ani okolicznościowego. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linku. Kieruje on do sklepu online, gdzie możesz sprawdzić, czy obowiązuje obecnie promocja:

Sprawdź Rabat

Wypromuj się

Prowadzisz bloga, kanał YT, social media, jesteś influencerem, albo po prostu lubisz czytać? Wspieraj z nami czytelnictwo i zachęcaj do tego innych. Napisz o ebooku i uzyskaj promocję. Napisz na kontakt@websoul.pl, aby uzyskać więcej informacji.

Najtańsze oferty na e-booka:

Zobacz, gdzie ebook jest dostępny w najlepszej ofercie:
Ten ebook może być taniej

Nowość
Podaj adres e-mail, na który otrzymasz informację, gdy ebook będzie tańszy:
Dołącz do 2085 osób
ISBN 978-83-255-3653-4. Porównywarka cen ebooków, które dostępne są w formatach PDF, MOBI i innych. Na urządzenia Kindle i inne. Tutaj znajdziesz ebook, którego szukasz. Nie wszystkie ebooki w ofercie są darmowe. Wspierajmy autorów i kupujmy ebooki.
Tytuł: VAT 2012 Ocena: 4.8 Recenzent: Tomasz Smykowski Dodał: Data recenzji: 3 sierpień 2012 Streszczenie: Ebook polecany Opis: Ebook polecany